Сабақ мақсаттары



бет1/83
Дата04.05.2023
өлшемі0.67 Mb.
#473176
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   83
Саба ты та ырыбы Батыр баба-К лтегін ж не патриотты рух К ні


Сабақтың тақырыбы:

Батыр баба-Күлтегін және патриоттық рух




Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Мырзахметова А.




Сынып:8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:




Осы сабақта қол жет-
кізілетін оқу мақсаты

8.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін (аннотация) жазу;
8.4.1.1 тақырып бойынша бас әріппен жазылатын күрделі-құрама атауларды орфографиялық нормаға сай жазу.






Сабақ мақсаттары

Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін (аннотация) жазу;
Тақырып бойынша бас әріппен жазылатын күрделі-құрама атауларды орфографиялық нормаға сай жазу.




Тілдік мақсат

Құтлық,Елбелге,қаған,батыр,билік,Бөгүні.




Бағалау критерийлері

  • Мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін жазады.




Құндылықтарды дарыту

"Мәңгілік ел" құндылығы: бейбітшілік және келісім
Мектеп құндылығы: "жұптық жұмыс" барысындағы оқушылар арасындағы қарым-қатынас арқылы ынтымақтастық, еңбек және шығармашылық құндылықтарының қалыптасуына ықпал ету.




Пәнаралық байланыстар

Тақырыпқа байланысты кейбір ұғымдарды түсіндіру үшін тарих пәнімен байланыстыруға болады.




АКТ қолдану дағдылары

Кейбір мәліметтерді іздеу үшін интернет желісін пайдалану




Бастапқы білім

Көне түркі жазбалары және қазақ жазуы.




Жоспарланған уақыт

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар




Сабақтың басы
Басталуы 5 минут



Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау.Топқа бөлу.
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз!
Ұйымшыл боламыз десек 2 рет қол шапалақтаймыз!
Белсенділік танытамыз десек 3 рет қол шапалақтаймыз!

Оқулық, дәптер, қалам




Жаңа білім 10 минут



Білу және түсіну.Сұрақтарғы жауап бер.
1.Күлтегін жыры қандай мағлұмат береді?
2.Жырдың жазылған кезеңі қандай ой тудырады?
3.Қазақтың қандай жырымен ұқсастық байқадыңдар?

Сұрақ-жауап




Сабақтың ортасы.
(сабақтың негізгі бөлімі) 20 минут

Қолдану. Сөздердің Күлтегін ескерткішіндегі нұсқасы мен қазіргі қазақ тіліндегі қолдансын салыстырып, жинақы мәтін жазыңдар.

Күлтегін ескерткішіндегі нұсқасы

Қазақ тіліндегі қолданысы

ақа

аға

іні

іні

баш,бас

бас

алтун

алтын




Кесте



















Сабақтың соңы.
Аяқталуы 5 минут

Синтез. «Карточкадағы терминдер» әдісі
Тапсырма: Сыныпты аралап жүріп, осы термиді өзге топтардағы оқушыларға түсіндіріп береді.

Карточкада жазылған терминдер





Саралау- Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?



Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.

Мәтіннен заттың қимылын, іс-әрекетін, жай-күйін білдіретін сөздерді тауып, оларға сұрақ қояды.



"Менің көңіл-күйім баспалдағы"
Оқушылар стикерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтаға баспалдақ суреті түрінде жабыстырады.

Сынып ережесі бойынша тыныштықты сақтау;



Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз.
Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға:
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі ( оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады ( оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?




Сабақтың тақырыбы:

А.Байтұрсынұлы түзген "Қазақ жазуы"

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Мырзахметова А.

Сынып:8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Осы сабақта қол жет-
кізілетін оқу мақсаты

8.2.2.1 публицистикалық және ғылыми стиль ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану;
8.4.1.1 тақырып бойынша бас әріппен жазылатын күрделі-құрама атауларды орфографиялық нормаға сай жазу

Сабақ мақсаттары

Публицистикалық және ғылыми стиль ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану;
Тақырып бойынша бас әріппен жазылатын күрделі-құрама атауларды орфографиялық нормаға сай жазу

Тілдік мақсат

Араб,латын,түркі,әліпби,мақала,ұлттық.

Бағалау критерийлері

  • Тілдік құралдар арқылы стиль ерекшеліктерін таниды.

Құндылықтарды дарыту

Мәңгілік ел құндылығы: бұл-тарихтың, мәдениет пен тілдің ортақтығы.
Мектеп құндылығы: жұмыс барысында мәдениеттің дамуына, тілдің мәртебесіне көңіл аударту

Пәнаралық байланыстар

Тақырыпқа байланысты кейбір ұғымдарды түсіндіру үшін тарих пәнімен байланыстыруға болады.

АКТ қолдану дағдылары

Кейбір мәліметтерді іздеу үшін интернет желісін пайдалану

Бастапқы білім

Көне түркі жазбалары және қазақ жазуы.

Жоспарланған уақыт

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы
Басталуы 5 минут



Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау.
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз!
Ұйымшыл боламыз десек 2 рет қол шапалақтаймыз!
Белсенділік танытамыз десек 3 рет қол шапалақтаймыз!

Оқулық, дәптер, қалам





Жаңа білім 10 минут



Білу және түсіну. Сұрақтарға жауап бер.
1.А.Байтұрсынұлының жаңа қазақ әліпбиін жасауда сіңірген еңбегі қандай?
2.Қазақ жазуының бастау арнасы қай жазу болып саналады?
3."Жазу","графика","әліпби" ұғымдарының арасында қандай байланыс бар?

Сұрақ-жауап

Сабақтың ортасы.
(сабақтың негізгі бөлімі) 20 минут



Қолдану. Оқулықтағы кестеге сүйеніп А.Байтұрсынұлы ұсынған әліпбимен жазып көріңдер.Төте жазудың өзіндік ерекшелігі туралы "төрт сөйлем" жазыңдар.
Ар,тал,тас,ор,нан,арлан,жаз,жұлдыз,шаң,алғыс,сән.

Кесте

Сабақтың соңы.
Аяқталуы 5 минут

Жалғасын тап ойыны арқылы берілген ұйқасты құрастырады.
.......... батылмын
.......... жатырмын
.......... күнмін
.......... жүрмін

А4 парағына жазылған кесте



Саралау- Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?



Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.

"4 сөйлем" тәсілімен өзіндік пікір жазу.
1-сөйлем:пікір;
2-сөйлем:дәлел;
3-сөйлем:мысал;
4-сөйлем:қорытынды.



Сынып ережесі бойынша тыныштықты сақтау;



Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз.
Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға:
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі ( оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады ( оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   83




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет