Сабақ тақырыбы Жаңа материалдар мен заттар дайындау



Дата12.05.2024
өлшемі29.41 Kb.
#500964
түріСабақ
Жаңа материалдар дайындау


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
11.4C Жаңа заттар мен материалдарды дайындау

Мектеп:

Күні:

Мұғалімніңаты-жөні:

Сынып: 11

Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:




Сабақ тақырыбы

Жаңа материалдар мен заттар дайындау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.4.2.29

Сабақ мақсаттары

Оқушылар:

Бағалау критериі

Оқушы мақсатқа жетеді, егер:
- Материалдар дизайнын анықтаса
- Жаңа заттарға мысал келтірсе

Тілдікмақсаттар



Пәндік лексика және терминология:
металдар, композиттік материал, жаңа материалдар
фразалар және сөз тіркестері:
Жаңа материалдарға .....

Құндылықтардыдарыту

Нақтылық, тазалық, ұқыптылық, жан-жақтылық

Пәнаралықбайланыстар

-

АКТ қолдану дағдылары

Power point

Бастапқы білім

Металдар





Сабақ барысы



Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері



Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Сабақтың басы
1-5 минут

Сәлемдесу, сыныптың қонақжай атмосферасын құру
Мұғалім жаңа сұрақтар қояды: «Химия адамдар үшін қаншалықты пайдалы?, Ол қандай тапсырмаларды орындайды?, Табиғатта барлық полимерлер бар ма? Немесе олардың кейбіреулері табылмаған ба? « Осы немесе басқа сұрақтар бойынша мұғалімнің сұрауы бойынша оқушылар синтез - жаңа заттар алу жолдары сияқты ұғымға келуі керек.



https://www.youtube.com/watch?v=_BhlSZwGHQk
https://www.youtube.com/watch?v=a4Vh42DSkKo



6-7

Оқу мақсаты
Оқу мақсатымен таныстыру




Сабақтың ортасы
8-10
11-35



Оқущылар топтарға бөлінеді және әр топ тақырыпқа сәйкес: Ерекше қасиеттері бар металдар мен қорытпалар, каталитикалық жүйелер мен технологиялар, микро- және наноэлектроникаға арналған материалдар, мембраналық технологиялар, полимерлер және композиттер. Балалар өз жұмыстарын постер, презентация, реферат немесе есептер түрінде дайындай алады.

Енді химиялық және физикалық қасиеттерін салыстырыңыз.

Проблемалық сұрақ қойыңыз

https://www.youtube.com/watch?v=3QfTzO2V_qI


https://www.youtube.com/watch?v=wI-qAxKJoSU
https://www.youtube.com/watch?v=KgUmNQD6m5Q
https://www.youtube.com/watch?v=E_HxLqlhzuI
https://www.youtube.com/watch?v=GObBJaLGruc
https://www.youtube.com/watch?v=T1mUpnUSfNg



Сабақ соңы
36-40

Қойылымнан кейін оқушылар бірін-бірі бағалайды, шығарманы талқылау, мұғалімнің ескертулері болады.
Сабақ соңында рефлексия жүзеге асырылады.



Өзіндік бағалау парағы




Үйге тапсырма




Саралау –оқушыларғақалай көбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы




Барлық оқушылар:
Азот тыңайтқыштарының халық шаруашылығындағы маңызын түсінеді
Кейбір оқушылар:
Азоттың табиғаттағы айналымын талдай алады



Ой талқылар кезінде жауап беруіне;
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары арқылы.

партада дұрыс отыруын қадағалау, слайдтардағы жазулардың көрнекі болуы

Сабақбойыншарефлексия

Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме?


Жеткізбесе, неліктен?
Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме?
Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма?
Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен?

Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз.




Жалпыбаға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз)?
1:


2:


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?
1:


2:


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нен ібілдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?








Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет