Сабақ тақырыбы/ Тема занятия: «Өркениет» түсінігі. Өркениет: зерттеудің теориялары мен әдістері



Дата10.02.2024
өлшемі19 Kb.
#491542
түріСабақ
1- сабақ Дүние тарих


«Инновациялық Еуразия Университетінің Жоғарғы Екібастұз Колледжі»
ТОО «Высший Экибастузский Колледж Инновационного Евразийского Университета»
План учебного занятия/ Оқу сабағының жоспары
(теориялық немесе өндірістік оқыту/ теоретического или производственного обучения)
Сабақ тақырыбы/ Тема занятия: «Өркениет» түсінігі. Өркениет: зерттеудің теориялары мен әдістері
Модуль /пән атауы/ Наименование модуля /дисциплины: Дүние жүзі тарихы
Дайындаған педагог/Подготовил педагог: Жансеит А.
"__06.___"____09________ 2023_____ж.
1.Жалпы мәліметтер/Общие сведения
Курс, оқу жылы, топ/Курс, группа: ҚТә-ҚТ-113
Сабақ типі/Тип занятия: Аралас сабақ
2. Мақсаты, міндеттер/Цели, задачи: Тарихи оқиғаларды, процестер мен құбылыстарды түсіндіру үшін «өркениет», «өркениет типі» терминдерін қолданады;
3. Күтілетін нәтижелер / Ожидаемые результаты:- (соның ішінде ерекше білім берілу қажеттілігі бар студент)
қазіргі заманғы ақпараттық- коммуникативтік технологияларды қолдануға
- ғаламтордан мәліметтерді салыстыра отырып қажетті деген нақты ақпаратты игеру
4. Қажетті ресурстар/Необходимые ресурсы: Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер/Учебно-методическое оснащение, справочная литература:   Қалиев С. Қазақ этнопедагогикасының теориялық мәселелерi және тарихы. – Алматы: “Бiлiм” 2004 ж.
2. Жарықбаев К.Б., Қалиев С. Қазақ тәлiмiнiң тарихы. – Алматы: “Санат” 1995 ж.
3.Қалиев С., Молдабеков Ж., Иманбекова Б. “Этнопедагогика” - Астана. 2005 ж.
4. Қазақтың тәлiмдiк ой-пiкiр Антологиясы, 2 томдық. – Алматы: “Рауан” 1т. 1994., 2 т. 1998 ж.
5. Жарықбаев Қ.Б., Табылдиев Ә. “Әдеп және жантану”. – Алматы: “Атамұра” 1994 ж.
6. Қазақтың мақалдары мен мәтелдерi.- Алматы: ҚазГосполитиздат. 1957.
7. Ғаббасов С. Халық педагогикасының негiздерi - Алматы; 1995 ж.
Техникалық құралдар, материалдар/Техническое оснащение, материалы: интерактивті тақта, тақырып бойынша видео сабақ
5. Сабақтың барысы/Ход занятия:
1) Ұйымдастыру кезеңі/Организационный этап (5 мин)
Сәлемдесу, студенттерді түгендеу. Студенттерді сабаққа дайындап, зейіндерін аудару.
2) Үй тапсырмасын сұрау/Проверка домашнего задания: (10 мин)
Өткен сабақты еске түсіру.
Зерттеу сұрақтары
Бағалау критерийі/Критерии оценки: Зерделенген сұрақтар бойынша материал бойынша дәйекті қорытынды жасайды, зерттеу жұмысы бойынша есеп жазады, сұрақтарға жауап береді.
Тапсырманы орындау үшін ұпай саны/Количество баллов за выполнение задания:
Жаңа тақырыпты меңгеру/Освоение новой темы (15 мин) презентация(ЕББҚ білім алушы барлық студенттермен бірге жұмыс жасайды, оқытушыны және басқаларын тыңдап отырып өз ойын жеткізеді)

4) Жаңа сабақты бекіту үшін сұрақтар мен тапсырмалар/Этап закрепления новых знаний: ерекше білім берілу қажеттілігі бар студент өзінен қабілетті жоғары студентпен жұпта жұмыс істейді
1 тапсырма
Бағалау критерийі/Критерии оценки: Білу
Тапсырманы орындау үшін ұпай саны/Количество баллов за выполнение задания:
1.дәріс жазу
2.Жаңа сөздерге глоссарий құрастыру
ЕББҚ білім алушы тек қана казақ тілінде анықтамасын жазады.

Қазақ тілінде

Орыс тілінде

Ағылшын тілінде

Анықтамасы

























2 тапсырма
Бағалау критерийі/Критерии оценки: Түсіну
Тапсырманы орындау үшін ұпай саны/Количество баллов за выполнение задания:
«Өркениет» түсінігі. Өркениет: зерттеудің теориялары мен әдістері
пайда болу нысандарына сызба құрастыру
ЕББҚ білім алушы мемлекеттің пайда болу нысандарын ауызша оқу.
5. Сабақ бойынша рефлексия/Рефлексия по занятию (5 мин) (соның ішінде ерекше білім берілу қажеттілігі бар студентте талқылауға қатысып, өз ойын айтады)
Сабақты қорытындылау.

  • Сабақ маған ұнады, тақырыпты меңгердім ...

  • Сабақты түсіндім, әлі білгім келетінім бар ...

  • Сабақ маған түсініксіз болды …

6. Үй тапсырмасы/Домашнее задание: (соның ішінде ерекше білім берілу қажеттілігі бар студенттер)
1) Тақырыпты оқу, мазмұндау.

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет