Сабақтың тақырыбы: №114 Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі



Дата04.03.2024
өлшемі72.57 Kb.
#494235
түріСабақ
аШЫҚ САБАҚ МАТЕМАТИКА




Білім беру ұйымының атауы

С.Сейфуллин атындағы №4 мектеп-лицей

Пәні:

математика

Бөлім:

Атақты тұлғалар.3С. Жазбаша көбейту және бөлу

Педагогтің аты-жөні:

Құрақбаева Фариза

Күні:

22.02.2024ж

Сынып: 3

Қатысқандар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы:

114 Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі.
(Ғарышты бағындырушылар)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.2.10 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаты

екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады

Ойлау деңгейі

Білу, түсіну,қолдану,талдау

Құндылықтарды дарыту

Білуге, жаңаны тануғақұштар болу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
2 минут
Өткенді пысықтау
3 минут

Сабақ
тың ортасы
35минут

Сергіту сәті


2 минут

Кері байланыс


3 минут



Психологиялық ахуал қалыптастыру
Оң қолыңды көтер де
Алға қарай бағытта
Ойлан және саусақты
Өзіңе қарай бағытта
Сендер кімді көрдіңдер?
Әрине өзімді
Сен әлемде бір тұлға
Енді кітапты қолға алып
Дүниенің барын арала
Бүгінгі сабақта бос тұрмай
Білімді жүйрік ойға алып
Үй тапсырмасын сұрау. Тексеру
Өткенді пысықтау.
«Қол баспалдағы» әдісі арқылы
Топқа бөлу:
1-топ-Ю.Гагарин
2-топ- Т. Әубәкіров
3-ші топ- Т. Мұсабаев
4-ші топ- А.Айымбетов
Топ басшыларды тағайындау
Оқушыларға сабық барысында өзін-өзі бағалау барысын түсіндіру
Сабаққа кіріспе
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру
ФС-тапсырма.Жаңа тақырып. ҰЖ.
Толық жауапты қажет ететін ашық тапсырмалар.
Ұжымдық тақтаиен жұмыс

1.Кесте бойынша сұрақтарға жауап бер
Т.Әубәкіров пен А.Айымбетовтің сағатпен өлщегендегі ұшу ұзақтығы қандай?Т.Мұсабаевтің тәулікпен өлшегендегі жалпы ұшу ұзақтығы қандай?
Т.Әубәкіров-7тәул22сағ=190сағ
А.Айымбетов-9тәул20сағ=236сағ
Т.Мұсабаев-125тәул22сағ=3022сағ
207тәул12сағ=4980сағ
7тәул22сағ=190сағ 334 тәул 12 сағ
2 Жеке жұмыс. Өрнекті баған түрінде жаз және есепте.
14*5=70 24*4=96
18*4=72 26*3=78
64:4=16 96:6=16
75:5=15 96:8=12
3. Жұптық жұмыс. Есепте. Дұрыстығын тексер.
14см*3=42 82г:2=41г
222кг*4= 888 72мм:3=24мм
12кг*5=60кг
433м*2=866м
4.Теңдеулерді шеш.Тақтамен жұмыс.
Х:9=45-(18+12) 7*у=100-9 х+40=24*3
Х:9=15 7*у=91 х+40=72
Х=15*9 у=91:7 х=72-40
х=135 у=13 х=28


Сергіту сәті


Топтық жұмыс. «Тарсия әдәсі» Есептерден фигура құрастыру
№5.Өрнектерді баған түрінде жаз және есепте.
13*6=78 27*3=81 1000-479=519 385+96=481
23*4=92 14*4=56 800-302=498 464+18=482
96:2=48 85:5=17 801-369=430 504-98=406
Топтық жұмыс
№6.а.Қорапта болды,қызыл бөлшектер,көк бөлшектер,жасыл бөлшектер тіркестерін пайдалана отырып,сызба бойынша есеп құрастыр.
Болды-25қ.б,39к.б,27ж.б
Алынды-44б
Қалды-?
Ш:25+39+27=91
91-44=47
Ж: 47б
Ә)Санды деректері мен сұрағын өзгертіп,жаңа есеп құрастыр
Жеке жұмыс.
7.Бос орындарды толтыр.
215см=2м15см 7м1дм=71дм 240мин=3сағ
5м90см=590см 20см=200мм 4см2мм=42мм

9.Теңдіктер тура болатындай тиісті жерге жақшалар қой


9*8+12:(4+2)=74
(9*8+12):4+2=23
9*(8+12):4+2=47


ЕБҚ тапсырманың бірнешеуін орындайды,қолдау көрсетіледі


Үйге тапсырма.№ 8,9 мысал
Кері байланыс Өз жұлдызыңды жақ




Үй тапсырмасын айтады


Өткенді пысықтайды
Жауаптар айтады

Тапсырманы орындайды


Тапсырманы орындайды


Есептейді

Тапсырманы орындайды

Кері байланыс жасайды


ҚБ



Тамаша!


Дескриптор
Кесте бойынша сұрақтарға жауап береді-2б
Өрнектерді шығарады 2б



Теңдеулерді шешеді-1б
Дескриптор
Өрнектерді баған түрінде жазады және есептейді-1б

Берілген тіркестерін пайдалана отырып,сызба бойынша есеп құрастырады-1б


Санды деректері мен сұрағын өзгертіп,жаңа есеп құрастырады-1б
Бос орындарды толтырады-1б
Теңдіктер тура болатындай тиісті жерге жақшалар қояды-1б


ҚБ
Кері байланыс

Смайликтер

оқулық


тақта

дәптер
Оқулық


Дәптер



Оқулық

Кері байланыс тақтасы




Оқу ісінің орынбасары: Е.Утебекова

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет