Сабақтың тақырыбы: 3D р е дакторы. Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/2
Дата29.11.2023
өлшемі5.07 Mb.
#484807
түріСабақ
  1   2
6-сынып 3d модельдеу КМЖ


Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

3D баспа

Педагогтың аты-жөні

Райкенова Зухра Бекежановна

Күні




Сынып 6

Қатысушалыр саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

3D – редакторы.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.3.1.5 3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру;



Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

«3D модельдеу» SketchUp терезе құрылымы мен құралдар қызметін біледі.

Көптеген оқушылар:

SketchUp құрал саймандарын қолданып қарапайым модельдерді құрастырады.

Кейбір оқушылар:

Қарапайым модельдерден белгілі бір модельдерді құрастырады.

Бағалау критерийі

«3D модельдеу» SketchUp терезе құрылымы мен құралдар қызметін біледі.
SketchUp құрал саймандарын қолданып қарапайым модельдерді құрастыра алады.
Қарапайым модельдерден күрделі нысан жасайды.

Ойлау дағдыларының деңгейі

қолдану

Сабақтың барысы:



Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(7 мин)

І. Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу.
2. Оқушыларды түгендеу.
3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
«Телеграмма» әдісі
-Күнделікті пайдаланатын ғимараттардың кескінін алдын ала жобалауда компьютер қаншалықты қажет?

1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

ҚБ: «Білім заряды» әдісі /1 балл/

Алматы кітап баспасы
2020
55 бет







Сабақтың ортасы
(25 мин)

Көрсетілім.SketchUp терезесі.
Шығармашылық тапсырма
Жеке жұмыс.

«Конверт» әдісі

SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, үйдің мо­делін құрастыр. Үлгі ретінде үйдің моделі көрсетілген




  • SketchUp құрал саймандарын қолданып үйді салады;

  • SketchUp құрал саймандарын қолданып салады;

Жеке жұмыс.


«Зымыран» әдісі
«Стакан» суретін қағазға 3Д макетiн ,3D графикаға салыңдар.



Бейне жазбаларды көру арқылы сұрақтарға жауап береді.
«Конверт » беріледі, оқушылар ішіндегі тапсырманы орындайды.

SketchUp программасында берілген тапсырманы орындайды

Сыныпта қанша оқушы болса «Зымыран»әдісін мұғалім жеке-жеке ұшыру арқылы жібереді. Оқушы тапсырманы орындайды.

Оқушылар тапсырманы өзара талқылап, ойларымен бөлісіп, дәптерге ортақ ойларын жазады, пікірлерін қорғайды.


Дәптерге сурет салады.

-SketchUp программаны iске қoсады;


-Модельдi құpастыруда фигуpаларды қолдану;
-Модельдi құрастыруда материалдарды қолдану;
-Модельдерді бояу;
-модельдерді сақтау.

ҚБ: «Білім заряды» әдісі /3 балл/

«Стакан» суретін қағазға, 3D графикаға салады.
ҚБ: «Білім заряды» әдісі /2балл/



https://i.ytimg.com/vi/hpcpCL-J9Aw/maxresdefault.jpg
https://ok.ru/video/4036953515








Жұмыс дәптері









Функционалдық тапсырма
«SketchUp» программасы тақырыбы бойынша функционалдық сауаттылықты (оқу сауаттылығы немесе математикалық сауаттылық)қалыптастыратын бір тапсырма құрастырыңыз.
Оқудың бұл түрі сабақ тақырыбын түсіну үшін өзекті және тиімді болатынын дәлелдеңіз.

Күзде оқушыларға мектеп ауласында жылыжай жасау қажет. Ол үшін жылыжайға қанша метр кв полиэтилен жапқыш керек екенін анықтауға көмектес.


Ол үшін:


SketchUp бағдарламасында мектеп ауласындағы жылыжайдың
3D моделін құрыңыз.
Өлшемдерін өлшеп, әр жағының ауданын есептеңіз.



SketchUp программасында берілген тапсырманы орындайды





-Модельдi құpастыруда фигуpаларды қолдану;


-Модельдi құрастыруда материалдарды қолдану;
-Моделдердің өлшемін береді
ҚБ: «Білім заряды» әдісі /2балл/













ЕҚББ оқушыға тапсырма (тірек-қимыл аппараты )


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет