Сабақтың тақырыбы: Дінаралық қақтығыстар: шығу себебі мен салдары



Дата27.05.2023
өлшемі21.51 Kb.
#474363
түріСабақ
Қазақ тілі Дінаралық қақтығыстар шығу себебі мен салдары 9-сынып


Білім беру ұйымының атауы

Н.Островский ат.МЛ

Пәні:

қазақ тілі

Бөлім:

Әлемдегі қақтығыстар және бейбітшілік. Синтаксис

Педагогтің аты-жөні:

М.Темірбекқызы

Күні:

07.04.23

Сынып: 9 «Ә»

Оқушы:

Қалдыбай Ерасыл

Сабақтың тақырыбы:

Дінаралық қақтығыстар: шығу себебі мен салдары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

9.1.6.1 қоғамдық-саяси, ғылыми, коммуникативтік жағдаятқа сай тиісті сөздер мен фразаларды таңдау, орта көлемді монолог дайындау;
9.4.4.4 аралас құрмалас сөйлемдердің жасалу жолдарын білу, қолдану



Сабақтың мақсаты

қоғамдық-саяси, ғылыми, коммуникативтік жағдаятқа сай тиісті сөздер мен фразаларды таңдау, орта көлемді монолог дайындай алады ;аралас құрмалас сөйлемдердің жасалу жолдарын білу, қолдана алады;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Ресурстар

Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
3 мин.
Өткен білімді еске түсіру
7 мин.

Жаңа білім


15 мин

10 минут

Бекіту
5мин

Рефлексия


3 мин

Үйге тапсырма: 2 мин





Сәлемдесу
Оқушының сабаққа деген белсенділіктерін
ұйымдастыру.
Логикалық сұрақтар қою.
Өткен сабақты еске түсіру мақсатында сұрақтар қою
Сұрақтар
1 Бейбітшілік деген сөзді қалай түсінесіңдер?
2.Қай елдің адамдары бейбіт өмір сүреді?
3. Елдегі қақтығыстың қандай түрлері бар?
Сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтап алу
Сабақ тақырыбын анықтау мақсатында «ФИЛВОРД» әдісін пайдалану.
Бағалау
Сөздерді тез тауып, жылдам жауап бергендер сөзбен мадақталып отырылады


«Мәтінмен жұмыс әдісі» әдісі
Оқушы оқулықтың 172- бетіндегі мәтінді мұқият оқулары ескертіледі..
( Еңбек туралы мақал- мәтелдерді аяқтау, сөйлем құрылысын анықтау)
Бағалау критерийі:
Жазбаша мәтінге күрделі жоспар құру


Дескриптор:
-мәтінді мұқият оқиды:-1
-құрылымын анықтайды:-1
-күрделі жооспар құрады,-1
-жазғандарын талқылайды-1
Терме диктант. Оқушыға құрмалас сөйлем түрлеріне байланысты сөйлемдер оқылады,
Жақсы еңбек етсең, берекең де көбейеді
Еңбектің наны тәтті, жалқаудың наны тәтті,
Егер еңбекті таңдап алуда сіздің жолыңыз болса , осы жолда өміріңізді сарп етіңіз, сонда ғана сіз бақытты боласыз.
Бағалау критерийлері:
Құрмалас сөйлемдердің жасалу жолдарын білу
-құрмалас сөйлемдерді жігіне қарай ажыратып жазады; -3
-сауатты жазуға дағдыланады- 1
-жазу каллиграфиясына назар аударады -1
ҚБ.
Жазба жұмысы 5 баллдық жүйемен бағаланады,
Кері байланыс;
Мұғалім-оқушы-оқушы
«КАНОТ» әдісі бойынша сабақты бекіту
« Білім баспалдағы»
Оқулық: 173-бет, 3-тапсырма

Оқушы сұрақтарға жауап береді


әлемдегі діндер түрі жазылған кесте көрсетіледі. Оқушы сол дін атауларын және қандай халыққа тән екенін анықтайды

Оқушыл оқулықтың 172- бетіндегі мәтінді оқиды.


Мәтін құрылымын анықтайдын
Осы мәтінді негізге ала отырып, күрделі жоспар жазады.

Оқушы құрмалас сөйлемдерді жігіне қарай ажыратып жазады.


Оқушы бүгінгі сабақта алған білімдері туралы қағазға жазып, білім баспалдағына жабыстырады

Сұрақтар

Кесте

ТЕСТ тапсырмалар


«Білім баспалдағы» суреті




Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет