Сабақтың тақырыбы: г ип ер с іл т е м ел е р және оны практикалық тұрғыдан қолдану



бет1/2
Дата08.04.2024
өлшемі195.79 Kb.
#497905
түріСабақ
  1   2

Бекітемін:

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Мәтіндік құжатпен жұмыс істеу

Педагогтың аты-жөні

Суюнгалиева А.С

Күні




Сынып 6 а,б

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Гиперсілтемелер және оны практикалық тұрғыдан қолдану.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.2.2.1 сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұны, тақырыптар, түсіндірмелер)
6.4.2.3 Авторға сілтеме жасайтын ақпаратпен ілестіру

Сабақтың мақсаты:

  • «Гиперсілтеме» анықтамасын білу

  • Бір құжат бөлімі үзіндісін келесі құжатқа ауыстыра білу.

  • Мәтіндер арасында құжаттарға гиперсілтеме жасай алу.

Бағалау критерийлері:

  • «гиперсілтеме» анықтамасын біледі

  • Бір құжат бөлімі үзіндісін келесі құжатқа ауыстыра алады.

  • Мәтіндер арасында құжаттарға гиперсілтеме жасай алады.

Ойлау дағдыларының деңгейі:

Қолдану

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

І. Ұйымдастыру бөлімі:
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.
«Адасқан әріптер» әдісі бойынша оқушылар топқа бөлінеді.
1-топ. «Сілтеме»
2-топ «Нұсқама»
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Ыстық алақан» әдісі


Өткен білімді еске түсіру:
«Менен сұрақ, сізден жауап» әдісі . Өткен тақырып бойынша сұрақтар қойылады.
1. Гиперсілтеме дегеніміз не?
2.Гиперсілтемені қалай қоямыз?
3.Мәтін бөлігіне гиперсілтеме қойылғанын қайдан білуге болады?

Амандасады, сынып түгенделеді.
Оқушылар топқа бөлінеді.
Қол ұстасу арқылы топтар бір-біріне жақсы тілектерін айтады, жақсы көңіл күй сыйлайды.
Қол көтеру арқылы сұрақтарға жауап береді, өткен сабақты еске түсіреді.



«Марапаттау»


Жарайсың!
Жақсы!

kundelik.kz
парталы, үлестірме қағаздар, топ аты жазылған парақтар

Сабақтың ортасы

1.«Сөздерді табыңыз» топпен жұмыс. LearningApps.org –та берілген тапсырманы QR кодпен сканерлеу арқылы тапсырма орындайды.

2. Жеке жұмыс.
1.«Гиперсілтеме» деген бума аш
2.Оның ішіне Ms Word текстік редакторы арқылы 3 құжат дайында. Құжаттардың атын «Мазмұны» , «Гиперсілтеме», «Нұсқама» деп қой.
3.Әр файлга олардың анықтамасын жаз.
4.Мазмұны құжатында оларға гиперсілтеме жаса. Ол үшін сәйкес сөзді ерекшелеп, «Вставка-гиперссылка» командасын орындап, сәйкес құжатты көрсету қажет.
Дескриптор:
-Бума құруды біледі;
-мәтіндік редакторды іске қоса алады;
-мәтіндік редакторда мәтін жаза алады;
-гиперсілтеме кірістіру командаларды пайдаланады;
-құжатты өз атауымен сақтайды.
ҚБ: стикер / 5 балл/
Сергіту сәті: «Көзге арналған жаттығу»


Жеке жұмыс. 2-тапсырма.
Фигурамен атауы арасында сілтеме жүргізіңіз.
Шеңбер


Төртбұрыш


Ромб


Тіктөртбұрыш

Дескриптор:


-мәтіндік редакторды іске қосуды біледі;
- Мәтіндік құжатта фигураларды салып және атауын жазады.
- сызықты пайдалану арқылы сәйкестендіреді
ҚБ: стикер / 3 балл/

Телефон көмегімен жасырылған сөздерді табады.
Компьютерде бума құрып, берілген тапсырманы орындайды.

Оқушылар көзге арналған жаттығу орындайды


Компьютерде мәтінді жазып фигураларды салып сәйкестендіреді



Бағалау парағына тапқан оқушыларға 2 балл қойылады
Бағалау парағына алған балл қойылады. Барлығы 5 балл

Бағалау парағына алған балл қойылады. Барлығы 5 балл



Телефон

Компьютер


Үлестірме қағаздар

https://www.youtube.com/watch?v=69r03KlpFNU


Компьютер,


Үлестірме қағаздар





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет