Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру Оқу бағдарламасына



Дата15.03.2024
өлшемі64.6 Kb.
#495644
түріСабақ
Ашық сабақ1



Бөлім:

Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Педагогтің аты-жөні

Серикболат Амангул

Күні:

22.01.2024ж

Сынып:

5 «Д»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

5.1.2.25
бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру;

Сабақтың мақсаты:

  • Білім алушылар ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыра алады;

  • Білім алушылар ондық бөлшек туралы біледі;

  • Білім алушылар ондық бөлшектердің теңдңгін ажырата алады.

Сабақтың барысы



Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут
Сабақтың ортасы


7 мин

10 мин
9 мин


11 мин




Ұйымдастыру сәті . Оқушылармен сәлемдесіп, түгендейді.
Сыныпта «Психологиялық ахуал» орнату мақсатында әр түрлі смайликтермен көңіл күйлерін көрсетеді.
«Кім қандай» әдісі арқылы сыныпты 2 топқа бөлемін. (Ақылдылар, Батылдар)
Үй тапсырмасы: «Көршіңді тексер» әдісі арқылы өзара тексеремін.
Топ бойынша «Пирамида құрастыр» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын, мақсатын ашамын.
1-тапсырма. «Білім көзі кітапта». Оқулықпен жұмыс.
Әр топтан 2 оқушы тақтаға шығады.
№737-есеп
2-тапсырма. Топтық жұмыс. «Математикалық бой» ойыны. 2 топқа 4 есеп беріледі.
I топ. Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жаз:
0,5; 1,6; 0,37; 51,007;

II топ. Ондық бөлшектерді жаз:
1) бір бүтін оннан екі;
2) үш бүтін жүзден жетпіс бес;
3) тоғыз бүтін мыңнан он сегіз;
4) он алты бүтін он мыңнан төрт


Жеке жұмыс.
3-тапсырма. «Кім зерек» әдісі. Төмендегі кестені толтыру арқылы тапсырманы орындайды.
1. Ондық бөлшекті аралас сан және жай бөлшек түрінде жазыңдар.



Ондық бөлшек

Аралас сан

Жай бөлшек

1

1,7

1



2

10,9







3

30,03







4

11,125







5

23,1042







6

7,00001







4-тапсырма. Word wall платформасында екі өрнектің айырымының квадраты формуласын қолданып есептің жауабын сәйкестендіру есебін ұсынамын.

Оқушылар сәлемдеседі, Смайликтер көрсетеді.Топқа бөлінеді.
Оқушылар көршісімен дәптерін алмастыру арқылы тексереді. (үй тапсырмасының жауаптары интербелсенді тақтада көрсетіледі, дұрыс жауаппен тексереді)

Әр топтан 2 оқушы тақтаға шығады. Ондық бөлшектерді жай бөлшек түрінде жазады.


Тақтаға шыққан оқушыға 1 ұпай

Әр топқа 5 есеп беріледі.


Кестені толтырады.

1.
2.


3.
4.
5.
6.



Жұптық бағалау

Мадақтама:


Жарайсың!
Жақсы!
Керемет!


Дескриптор:_Жалпы_-_1_балл_1._Ондық_бөлшекті_жай_бөлшек_түрінде_жазады._Дескриптор'>Дискриптор:
Дескриптор: Жалпы - 1 балл
1. Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жазады.
Дескриптор: Жалпы - 4 балл
балл
Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жазады.

Окушылар парталастарының жұмыстарын тексереді.


Дескриптор: Жалпы - 3 балл
1. Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жазады және аралас сан түріндежазады.


Дескриптор: Жалпы - 6 балл



Слайд

Топтық бағалау парағы

Жеке
бағалау парақтары





Сабақтың соңы:
6 минут

Рефлексия
Тақырыпты меңгергенін анықтаймын.



Білемін

Білдім

Білгім келеді










Бағалау
Үй жұмысы

.




Кері байланыс




Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет