Сабақтың тақырыбы Сан есім Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары



Дата02.01.2022
өлшемі169.6 Kb.
#452739
түріСабақ
Юнусова Г.С


Алматы облысы

Көксу ауданы

№12 орта мектебі

Бастауыш сынып мұғалімі

Юнусова Гулзира Смагуловна


Педагогтің аты-жөні

Юнусова Г.С

Пәні: қазақ тіді

Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сан есім

Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру;

3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету;

3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілейді, ашық және жабық сұрақтарға жауап береді, сан есімді табады

Оқушылардың көпшілігі: Тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілейді, ашық және жабық сұрақтарға жауап береді, сан есімді табады, сұрақ қояды

Кейбір оқушылар: Тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілейді, ашық және жабық сұрақтарға жауап береді, сан есімді табады,сұрақ қояды, өмірмен байланыстырады

Бағалау критерийі

-тірек сөздерді белгілейді

-ашық және жабық сұрақтар құрастырады

-сан есімді табады


Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастықта жұмыс жүргізі арқылы бірі-бірі сыйлау және құрметтеу құндылығы іске асады

Сабақтың барысы.

Сабақтың кезеңдері

уақыты


Педагогтің әрекеті

Оқушының

әрекеті


Бағалау

Ресурстар

Басы

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Ғажайып жылулық шынжыры» жылулық шеңбері.Балалар бір-біріне жымиып күлу арқылы ,жылы күлкілерін сыйлайды.Педагог күлкінің маңызына тоқтайды.



Жұмыс ережесін келісу

  • Сабақтабір-біріміздісыйлаймыз, тыңдаймыз!

  • Уақыттыүнемдейміз!

  • Нақты,дәл жауап береміз!

  • Сабақтаөзіміздіңшапшаңдығымызды, тапқырлығымыздыкөрсетеміз!

  • Сабаққа белсене қатысып, жақсы бағааламыз!

Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)



Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.
Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды.


ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.



Психологиялық ахуал.


Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары.

Сабақтың ортасы

3.1.6.1 (МК; Т; Қ) Мәтінді тыңдау. Сұрақтарға жауап беру.

21-жаттығу. Мәтінді мұқият тыңдау. Мәтін мазмұны бойынша берілген сұрақтарға жауап беру.

(Ө;Ұ; Қ) Тірек сөздерді тауып жазу. Сұрақтардың жауабы арқылы тірек сөздер қатарын тауып жазады.

3.3.5.1(М; Ө; Қ) Орны ауысқан сөйлемдерді ретке келтіріп жазу. Сын есімдерді табу. Қатені табу және түзету.

22-жаттығу. Оқушылардың сыни ойлауын, оқу рефлексиясын дамытуға бағытталған «Детектив» стартегиясы бойынша іздену жұмысы ұйымдастырылады. Орны ауысқан сөйлемдерді

ретке келтіріп, қайта құрастырып жазады. Сын есімдерді тауып, оларға сұрақ қояды. Жұмыстарын топта жариялап оқиды.



Ой сергек!

Көп отырып шаршадық,

Қозғалуды аңсадық.

Жүгiргiмiз келедi,

Әдемiлеп ән салып.

Оқушылар өздері ұнататын бір әнді хормен айтады.



Дескриптор:

  • Жаңа білімді меңгереді.

  • Диалогке қатысады; мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады.

  • Өз ой қорытындысын оқулықтағы жаңа ақпаратпен салыстыра алады. Кез келген жағдайда өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алады.

ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.

Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау

23-жаттығу. Берілген тапсырманы оқып, жасырынған санды табады.

3.4.2.3 (Ө; Қ) Құрамында сан есімі бар сөздерді сөзбен жазу.



24-жаттығу. Құрамында сан есімі бар сөздерді сөзбен жазады.

Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды.
Белсенді оқу тапсырмалары(ұжымда)
Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау

Форматив


ті бағалау.
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.

Оқылым, жазылым тапсырмалары.



Сабақтың соңы

(Ө; Қ) Дұрыс жауапты белгілеу.

Тақырып бойынша оқушылардың игерген білімдеріне рефлексия жасату мақсатында тестік жұмыс орынтатылады. Оқушылар дәптерде берілген тапсырманы оқиды. Дұрыс жауаптардың бірін белгілейді.




Оқулықтағы қосымша тапсырмалар.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.


Топтық тапсырмалар.

Кері байланыс

кері байланыс.



Сабақтан алған әсерлеріне кері байланыс береді.




Кері байланыс тақтайшасы.


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет