Сабақтың тақырыбы: Сын есімнің шырайлары Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/4
Дата30.04.2024
өлшемі3.79 Mb.
#500141
түріСабақ
  1   2   3   4
8-сынып ҚМЖ қазақ тілі Үйде оқыту 3-тоқсан





Бөлім: Қазақ халқының әдет-ғұрыптары мен салт-дәстүрлері.

Мектеп:



Үйде оқыту



Пәні: Қазақ тілі

Мұғалімнің аты-жөні:




Сынып:







Сабақтың тақырыбы:

Сын есімнің шырайлары




Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.5.3 сын есімнің шырайларын білу, ажырату

Сабақтың мақсаттары

Оқушы: тілдік мысалдар арқылы сөздің лексикалық мағынасын түсінеді

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушы көңіл - күйін сұрау. Оқушы назары сабаққа аударылады.
Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. «Мен саған сенемін» жаттығуы.
Мұғалім мен оқушы бір-біріне қарама қарсы орналасыңыз. Азғантай уақыт бір-біріңіздің көздеріңізге тіке қарап, тыныш отырыңыз. Енді бір-біріңізге «Мен саған сенемін, өйткені…» деп сөйлемді жалғастырыңыз.
Жаңа сабақ

Ереже түсіндіреледі.
1-тапсырма. Сын есімдерді қатыстырып сөйлем құрастыр.
Дескрипторы:
-сын есімді қатыстырып сөйлем құрайды;
-сауатты жазады;

Оқушы назары сабаққа аударылады.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.


Сөздерді оқиды.

Сын есімді қатыстырып сөйлем құрайды.


Қалыптастырушы бағалау


- төмен жауап;
-жақсы жауап;
-керемет жауап!



8-сынып «Қазақ тілі» Зерде бұзылыстары бар балаларға арналған оқулығы


Сабақтың ортасы



2-тапсырма. Сөйлемді оқып, сын есімдерді тап.
Дескриптор:
-сөйлемдерді оқиды;
-сын есімдерді табады;

3-тапсырма. Төмендегі сын есімдерді қатыстырыпсөйлем құрап жаз
Қызыл, қоңырқай, қара күрең, тәтті, алқызыл, ап-ащы, өте терең, теп-тегіс, әдемі, биік, жұмыр, жіңішке, көк ала.
Дескриптор:
-сауатты жазады;
-тапсырманы жүйелі орындайды;
4-тапсырма. Сын есімдерді қойып, сөз тіркесін жаз.

Дескриптор:
-сын есімді қойып, сөз тіркесін құрайды;
-тапсырманы жүйелі орындайды;



Сөйлемді оқып, сын есімдерді табады.

Тапсырманы жүйелі орындайды.

Сын есімдерді қойып, сөз тіркесін жазады.


Қалыптастырушы бағалау


- төмен жауап;
-жақсы жауап;
-керемет жауап!



Сабақтың соңы


Рефлексия
Мұғалімнің тиімді кері байланысы.







Бөлім: Қазақ халқының әдет-ғұрыптары мен салт-дәстүрлері.

Мектеп:



Үйде оқыту



Пәні: Қазақ тілі

Мұғалімнің аты-жөні:




Сынып: 8







Сабақтың тақырыбы:

Жай шырай




Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.5.4 жай шырай, оның емлесі;

Сабақтың мақсаттары

Оқушы:



Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Ұйымдастыру кезеңі. Оқушы көңіл күйін сұрау. Оқушы назары сабаққа аударылады.
Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. «Мен саған сенемін» жаттығуы. Қажетті жаттығулар
Мұғалім мен оқушы бір-біріне қарама қарсы орналасыңыз. Азғантай уақыт бір-біріңіздің көздеріңізге тіке қарап, тыныш отырыңыз. Енді бір-біріңізге «Мен саған сенемін, өйткені…» деп сөйлемді жалғастырыңыз.
Жаңа сабақ.

Ереже түсіндіріледі.

Оқушы назары сабаққа аударылады.
Жаттығуды орындайды

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.



Қалыптастырушы бағалау





8-сынып «Қазақ тілі» Зерде бұзылыстары бар балаларға арналған оқулығы


Сабақтың ортасы



1-тапсырма. Төмендегі сын есімдерді қатыстырып сөйлем құрастыр.


Дескриптор:
- Сөйлем құрастырады;
- Сауатты жазады;

2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. Жай шырайлы сын есімді тап.

Дескриптор:
-мәтінді оқиды;
-жай шырайлы сын есімді табады;

3-тапсырма. Мақал-мәтелді көшіріп жаз. Жай шырайдың астын сыз.


Дескриптор:
- жай шырайлы сын есімді табады;
-сауатты жазады;



Сын есімдерді қатыстырып сөйлем құрастырады.

Сөйлемді көшіріп жазады.Қысқарған сөздердің астын сызады.

Қалыптастырушы бағалау






Сабақтың соңы


Рефлексия
Мұғалімнің тиімді кері байланысы.







Бөлім: Қазақ халқының әдет-ғұрыптары мен салт-дәстүрлері.

Мектеп:



Үйде оқыту



Пәні: Қазақ тілі

Мұғалімнің аты-жөні:




Сынып: 8







Сабақтың тақырыбы:

Салыстырмалы шырай




Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.5.5 салыстырмалы шырай, оның емлесі;

Сабақтың мақсаттары

Оқушы:

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



Ұйымдастыру кезеңі. Оқушы көңіл - күйін сұрау. Оқушы назары сабаққа аударылады.
Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. «Мен саған сенемін» жаттығуы.
Мұғалім мен оқушы бір-біріне қарама қарсы орналасыңыз. Азғантай уақыт бір-біріңіздің көздеріңізге тіке қарап, тыныш отырыңыз. Енді бір-біріңізге «Мен саған сенемін, өйткені…» деп сөйлемді жалғастырыңыз.
Жаңа сабақ

Ереже түсіндіреледі.

1-тапсырма. Төмендегі сын есімдерді қатыстырып сөйлем құрастырып жаз.



Жай шырай

Салыстырмалы шырай

Жоғары

Жоғарылау













Дескрипторы:
-Сауатты жазады;
-Сөйлем құрайды;

Оқушы назары сабаққа аударылады.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.


Сөздерді оқиды
Сын есімдерді қатыстырып сөйлем құрастырып жазады.
Үлгі бойынша тапсырманы жүйелі орындайды.

Қалыптастырушы бағалау


- төмен жауап;
-жақсы жауап;
-керемет жауап!


8-сынып «Қазақ тілі» Зерде бұзылыстары бар балаларға арналған оқулығы



Сабақтың ортасы



2-тапсырма. Өлеңді көшіріп жаз. Қарамен жазылған сөздерді салыстырмалы шырайға айналдырып жаз.

Дескриптор:
-Өлеңді мәнерлеп оқиды;
-Сын есімдерден салыстырмалы шырай жасайды;

3-тапсырма Мәтінді оқы, көшіріп жаз. Зат есімдерді тауып , астын сыз
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен.
Үлкенге құрмет, кішіге ізет.
Дескриптор:
Мәтінді оқып, көшіріп жазады;
Зат есімдерді тауып , астын сызады;

Қарамен жазылған сөздерді салыстырмалы шырайға айналдырып жазады.




Қалыптастырушы бағалау


- төмен жауап;
-жақсы жауап;
-керемет жауап!




Сабақтың соңы



Рефлексия
Мұғалімнің тиімді кері байланысы






Бөлім атауы: Қазақ халқының әдет-ғұрыптары мен салт-дәстүрлері.

Мектеп:

Үйде оқыту

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Күшейтпелі шырай

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.5.5 күшейтпелі шырай, оның емлесі;

Сабақтың мақсаттары

Оқушы :

Жоспар



Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


І. Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлемдесу, сабаққа дайындық.Жағымды психологиялық ахуал.
Жаңа сабақ

Ереже түсіндіріледі.
1-тапсырма. Сын есімдерден күшейтпелі шырай жаса.
Дескриптор:
-сын есімдерді күшейтпелі сын есімге айналдырады;
Шешуін қатыстырып сөйлем құрастырады;
Сауатты жазады;



Оқушының сабаққа дайындығы тексеріліп, назары сабаққа аударылады.
Жағымды психологиялық ахуал қалыптастырады

Жуан және жіңішке дауысты дыбыстарды сөздерді бір бөлек жаз.


ҚБ





8-сынып «Қазақ тілі» Зерде бұзылыстары бар балаларға арналған оқулығы


Сабақтың ортасы


Мағынаны тану
2-тапсырма. Сөйлемдерді оқып, күшейтпелі шырайлы сын есімдерді тауып, олардың қалай жасалып тұрғанын айт.
Дескриптор:
-Сөйлемдерді оқиды;
-Күшейтпелі шырайлы сын есімді табады;
-Жасалу жолын түсіндіреді;
3- тапсырма. Күшейтпелі шырай түрін қолданып қыс мезгілі туралы әңгіме жаз.
Тірек сөздер: аппақ қар, тап-таза ауа, сәп-сәнді ағаштар, сұп-сұлу табиғат, кіп-кішкене торғайлар, қап-қалың үйме қар.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет