Сабақтың тақырыбы: Тетраэдр, параллелепипед Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата09.10.2023
өлшемі338.5 Kb.
#480182
түріСабақ
29 09


Бөлімі:

10.1А Стереометрия аксиомалары. Кеңістіктегі түзулердің және жазықтықтардың өзара орналасуы

Педагогтің аты-жөні:

Жанузах Т

Күні:

29.09

Сыныбы:10 ә

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Тетраэдр, параллелепипед

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

10.1.1 - тетраэдр және параллелепипедтің анықтамаларын білу, тетраэдр, параллелепипедті және олардың
элементтерін жазықтықта кескіндей алу;

Сабақтың мақсаты:

10.1.1 - тетраэдр және параллелепипедтің анықтамаларын білу, тетраэдр, параллелепипедті және олардың
элементтерін жазықтықта кескіндей алуға үйрету



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің мәрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі:
Кім жылдам
«Қайталау–оқу айнасы»
1. Бір жазықтықта екі түзу сызық қалай орналасуы мүмкін?
2. Жазықтықтағы түзулердің өзара орналасуларының түрлерін салып көрсетіңіз.

Сұрақтар арқылы оқушылардың кезекпен жауап беруі сұралады







Сабақтың ортасы


Сабақтың ортасы


Тетраэдр грек сөзінен алынған,«төрт» және - «табаны».
Бұл терминды алғаш Евклид қолданған
Платоннан кейін жиі «пирамида» деп қолданған.
АВСDA1B1C1D1 параллелепипеді- АВСD және A1B1C1D1 екі тең параллелограммнан тұратын және төрт АВВ1А1, ADD1A1CDD1C1 ,ВСС1В1параллелограмнан тұратын бет.
Параллелепипедтің диагоналі - қарама қарсы төбелерін қосатын кесінді.

№3, Кім жылдам әдісі, Жеке жұмыс


№3, Кім тапқыр әдісі, Жеке жұмыс


Оқушылар тапсырмаларды орындайды




Өзара бағалау
( дескриптор бойынша)
Бағалау СГ 3. Есептердің шығару нәтижелерін көрсету
Оқытудың мақсаты бойынша

Оқулық3:
Қосымша тапсырма:1.2.


Сабақтың соңы

І Қорытындылау сұрақтары
ІІ Үй тапсырмасын беру

ІІІ Рефлексия
Оқушылардан бүгінгі сабақтан кері байланыс алу үшін та.тадагы сөздердің бастамасын ала отырып бір сөйлеммен ойларын жеткізеді
Бағалау парақтарын жинап алады

Сұрақтарға жауап береді

Үй тапсырамсын жазып алады


Рефлексия


Мен бүгін ... білдім
Маған .... қызықты болды
Маған .... ұнамады
Мен ...түсіндім
Мен .... тапсырманы орындадым








Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет