Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі №37 жалпы орта білім беретін мектеп



бет1/2
Дата14.03.2022
өлшемі21.58 Kb.
#456231
түріСабақ
  1   2
ҚМЖ -2.12.-10Б


Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі


№37 жалпы орта білім беретін мектеп
(білім беру ұйымының атауы)


Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары


Қазақ отбасының құндылықтары
(сабақтың тақырыбы)

Бөлім:

Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. Тілдік жүйе және норма

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)

Есенова Б.Б.

Күні:

02.12.2021ж.

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қазақ отбасының құндылықтары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.1.5.1 мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастыру және бағалау.
10.4.2.1 сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану.

Сабақтың мақсаты

  1. Мәтін желісін талдау арқылы негізгі ойды анықтайды, сұрақтар құрастырып, бағалайды.

  2. Интонацияның құрамдас бөліктерін сөйлеу мәнеріне сай қолданады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Оқушыларды түгендеу.

«Тәуелсіздік Мәңгілік елдің тұғыры» -мектепішілік мәнерлеп оқуына қатысатын Серікқалиұлы Нұрғалидың «Ерлікті көзбен көрген күн» өлеңін тыңдау

Өлең ырғағына сай оқуына мән беру

Өлең мәтіні

Сабақтың ортасы

Сабақтың тақырыбы, мақсаты



  1. Оқулықтың 60-61-беті «Қазақ отбасының құндылықтары» мәтіні

Сабақ мақсатымен танысады.



  1. Мәтінді оқиды

  2. Тапсырма (жұптық)

«Төрт сөйлем» және 1 сұрақ
1.Пікір. Мәтіндегі деректерді қолданып, өз пікіріңізді жазыңыз. (1 сөйлем)
2.Дәлел. Өз ойыңызды аргументпен дәлелдеңіз. (1сөйлем)
3.Мысал. Пікірді өмірмен байланыстырып, мысал келтіріңіз. (1 сөйлем)
4.Қорытынды. Тақырып бойынша қорытынды шығарыңыз. (1сөйлем)
Дескриптор
Білім алушы
- өз пікірін жазады;
- деректерді қолданады;
- ойын дәлелдейді;
- өмірмен байланыстырып, мысал келтіреді;
- тақырып бойынша қорытынды шығарады.
- 1 сұрақ әзірлейді.

Дескриптор арқылы тапсырманың орындалуын бақылау.

Оқушылардың бірін-бірі бағалауы





Сабақ жоспары, бағалау журналы,
Оқулық, мәтін,
Слайд беттері




2.Интонация және интонацияның құрамдас бөліктерін (әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті) еске түсіру.



Интонация және оның құрамдас бөліктерінің анықтамасын еске түсіреді.
Тапсырма Оқулықтың 59-бетінде берілген А.Байтұрсыновтың «Кісі мен көлеңке» мысал-өлеңі




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет