Міністерство фінансів україни



Дата15.07.2016
өлшемі42.41 Kb.
#201473

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ


Н А К А З
10.12.2010 N 1536
Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

27 грудня 2010 р.

за N 1353/18648

Про результативні показники

бюджетної програми

Відповідно до частини п'ятої статті 20 Бюджетного кодексу України ( 2456-17 ) від 08.07.2010 Н А К А З У Ю:
1. Затвердити Загальні вимоги до визначення результативних показників бюджетної програми, що додаються.
2. Департаменту реформування бюджетної системи (Футоранська Ю.М.) забезпечити:

подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;

доведення цього наказу до головних розпорядників бюджетних коштів для застосування при плануванні, виконанні, звітуванні про виконання бюджетної програми.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Міністра відповідно до розподілу обов'язків.
Міністр Ф.Ярошенко

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

фінансів України

10.12.2010 N 1536
Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

27 грудня 2010 р.

за N 1353/18648


ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

до визначення результативних показників

бюджетної програми

1. Ці Загальні вимоги розроблені відповідно до положень статей 20, 32, 42, 111 Бюджетного кодексу України ( 2456-17 ).
2. Головні розпорядники бюджетних коштів (далі - головні розпорядники) дотримуються цих Загальних вимог при плануванні, виконанні, звітуванні за виконанням бюджетної програми.
3. Результативні показники бюджетної програми (далі - результативні показники) особлива складова бюджетної програми, яка характеризує хід її реалізації, ступінь досягнення поставленої мети та виконання завдань бюджетної програми.

Результативні показники використовуються для проведення оцінки ефективності бюджетної програми.


4. Результативні показники поділяються на такі групи: показники затрат, показники продукту, показники ефективності та показники якості.

Показники затрат визначають обсяги та структуру ресурсів, які забезпечують виконання бюджетної програми та характеризують структуру витрат бюджетної програми.

Показники продукту використовуються для оцінки досягнення поставленої мети. Показниками продукту є, зокрема, обсяг виробленої продукції, наданих послуг чи виконаних робіт на виконання бюджетної програми, кількість користувачів товарами (роботами, послугами).

Показники ефективності визначаються як витрати ресурсів на одиницю показника продукту; відношення максимальної кількості вироблених товарів (виконаних робіт, наданих послуг) до визначеного обсягу фінансових ресурсів; досягнення визначеного результату.

Показники якості - це сукупність властивостей, які характеризують досягнуті результати якості створеного продукту, що задовольняють споживача відповідно до їх призначення та відображають послаблення негативних чи посилення позитивних тенденцій у наданні послуг (товарів, робіт) споживачам за рахунок коштів бюджетної програми.
5. Результативні показники мають:

визначатись на підставі фактично досягнутих показників у попередніх бюджетних періодах виходячи із тенденцій розвитку відповідної галузі економіки (сфери діяльності, регіону) та із врахуванням прогнозу її розвитку на перспективу;

розкривати мету, завдання та напрями використання бюджетних коштів, а також характеризувати динаміку досягнення мети, виконання завдань бюджетної програми та напрямів використання бюджетних коштів;

узгоджуватись з показниками, визначеними прогнозними та програмними документами економічного та соціального розвитку, державними цільовими програмами;

об'єктивно та реалістично відображати характерні особливості та специфіку діяльності головного розпорядника, визначати результати його діяльності;

надавати можливість перевірки достовірності та точності їх розрахунків, співставності за окремі періоди;

підтверджуватись офіційною державною статистичною, фінансовою та іншою звітністю, даними бухгалтерського, статистичного та внутрішньогосподарського (управлінського) обліку, що є джерелами інформації для визначення результативних показників.

Головні розпорядники розробляють методику розрахунку для результативних показників, що потребують методологічних роз'яснень їх змісту.


6. Головні розпорядники визначають результативні показники у бюджетному запиті при підготовці пропозицій до проекту державного бюджету, паспорті бюджетної програми, звітах про виконання паспорта бюджетної програми за півріччя та рік.

При визначенні результативних показників у паспорті бюджетної програми використовується інформація щодо результативних показників, наведена у бюджетному запиті із врахуванням бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України на відповідний бюджетний період.

У звітах про виконання паспорта бюджетної програми зазначаються результативні показники бюджетної програми за звітний період.
7. Примірний перелік результативних показників затверджується Міністерством фінансів України.
8. Кількість результативних показників обумовлюється специфікою бюджетної програми та має задовольнити потреби аналізу виконання бюджетної програми, тобто головні розпорядники застосовують ті результативні показники, які найкраще характеризують ступінь досягнення поставленої мети та виконання завдань бюджетної програми.
Заступник директора

Департаменту реформування

бюджетної системи -

начальник відділу

реформування системи

державного внутрішнього



фінансового контролю І.М.Буграк

стор. з


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2025
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет