Наявність заряду



бет1/65
Дата22.05.2022
өлшемі178.73 Kb.
#458504
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   65
Біохімія тести


#
Лікар, перш ніж призначити хворому білкове парентеральне харчування, призначив лабораторне дослідження електрофоретичного спектра білків крові. Які фізико-хімічні властивості білків використовує даний метод?
1. Наявність заряду
2. В'язкість
3. Оптична активність
4. Гідрофільність і здатність до набухання
5. Нездатність до денатурації

#
Катіонні глікопротеїни є основними компонентами слини привушних залоз. Які амінокислоти обумовлюють їх позитивний заряд?
1. Лізин, аргінін, гістидин
2. Аспартат, глутамат, гліцин
3. Аспартат, аргінін, глутамат
4. Глутамат, валін, лейцин
5. Цистеїн, гліцин, пролін

#
Наявність білка в розчині можна виявити за допомогою кольорових реакцій. Яка з нижчеперелічених реакцій дасть негативний результат при повному гідролізі білка?
1. Фоля
2. Сакагучи
3. Біуретова
4. Нінгідринова
5. Ксантопротеїнова

#
З наведених амінокислот, що містять гідроксильну групу, одна має найбільше значення в формуванні структури колагену та органічного матриксу зуба. Яка це амінокислота?
1. Треонін
2. Оксипролін
3. Серин
4. Тирозин
5. ГОмосерин

#
До фібрилярних елементів сполучної тканини належать колаген, еластин і ретикулін. Вкажіть амінокислоту, яка входить тільки до складу колагену, і визначення якої в біологічних рідинах використовується для діагностики захворювань сполучної тканини:


1. Глицин
2. Пролин
3. Гидроксипролин
4. Фенилаланин
5. Лизин

#
У хворого 27 років виявлено патологічні зміни печінки і головного мозку. У плазмі крові виявлено різке зниження, а в сечі підвищення вмісту міді. Поставлено діагноз — хвороба Вільсона. Активність якого ферменту в сироватці крові необхідно дослідити для підтвердження діагнозу?
1. Церулоплазміну
2. Карбоангідрази
3. Алкогольдегідрогенази
4. Ксантиноксидази
5. Лейцинамінопептидази

#
У крові хворого виявлено підвищення активності ізоферментів лактатдегідрогенази ЛДГ4, ЛДГ5, аланінамінотрансферази (АлАТ), карбомоїлорнітинтрансферази. В якому органі можна передбачити розвиток патологічного процесу?
1. Сполучна тканина
2. Скелетні м'язи
3.

Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   65




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет