Алгебра 7сынып Сабақ № 1
Күні:
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
7-сыныптағы алгебра курсын қайталау
|
Сынып:7
|
Сабаққа қатысқандар саны:
|
Сынып:7
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.4.3.1 есеп шарты бойынша математикалық модель құру;
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар:
Натурал және бүтін көрсеткішті дәрежелер» тарауы бойынша алған білімдерін жалпылап, тиянақтау, қосымша мәліметтер беру.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
Оқушыларда санды стандарт түрге келтіру ережесін пайдалана отырып есептер шығару дағдысын қалыптастыру
|
Кейбір оқушылар:
Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызығушылығыг ояту, оқушылардың құзыреттілігін қалыптастыр.
|
|
Сабақтың тақырыбы:
Кезең
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Білім алушының іс-әрекеті
|
Баға-лау
|
Ресурс-
тар
|
Сабақтың басы
|
Оқушылармен амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа
дайындау, оқу құралдарын алу.
Үй тапсырмасын тексеру:–Үйге қандай тапсырам берілді?-Үйге берілген
тапсырманы кім оқып , талдап береді?
Ой-қозғау.
|
Ой-қозғау.
1. “ Шапшаңдар” әлемі
а * а3=a4; а4: а2=a2; (а6)2=a12;
(2а3)3=8a9; а0=1; а-4=1/a4;
(а4)5=a20; (а0)2=1; (2а2) -2=1/4a4;
(–2а3)3=-8a9; (3а4)2=9a8; (–2а2b)4=16a8b4
2. “ Тапқырлар” әлемі.
х-ң қандай мәнінде теңдік орындалады
.56 *5х = 510x=4
(а4)х = а8 x=2
10х: 102 = 10 x=3
(аxb2)х = а35b10x=7 x=5
|
|
|
2. сабақтың ортасы
|
Кім білімді?
Ітоп.
Санның 1 дәрежесі туралы қасиетті тұжырымда. Санның 0 дәрежесі неге тең?
Дәрежені дәрежеге шығару ережесін тұжырымда
ІІ топ.
Негіздері бірдей дәрежелерді бөлу ережесін тұжырымда.
Көбейтіндіні дәрежеге шығару ережесін тұжырымда.
ІІІ топ.
Негіздері бірдей дәрежелерді көбейту ережесін тұжырымда.
Бөліндіні дәрежеге шығару ережесін тұжырымда.
Есептер шығару. №98, №99, №103.
|
1. am *an
|
а.amn
|
2.
|
б.am+n
|
3. (am)n
|
в.anbn
|
4. (ab)n
|
г.
|
5.
|
д.am-n
|
|
Бағалау: Топтар арасындағы бағалау максимум 3 балл.
|
Оқулық: Алгебра 7 сынып
|
Сабақ соңы
|
I топ.
1) Қабырғасы 7 см квадраттың периметрін табыңдар. Квадраттың периметрінің мәні жай сан ба, әлде құрама сан ба?
2) Мына сандарды екі жай сандардың қосындысы түрінде жазыңдар.
а) 10 ә) 12 б) 24.
II топ.
1) Қыры 5 см кубтың көлемін табыңдар. Кубтың көлемінің мәні жай сан ба, әлде құрама сан ба?
2) Мына сандарды екі жай сандардың көбейтіндісі түрінде жазыңдар.
а) 22 ә) 65 б) 69.
III топ.
1) Тіктөртбұрыштың ұзындығы 11 см, ені 7 см. Тіктөртбұрыштың ауданын табыңдар. Тіктөртбұрыштың ауданының мәні жай сан ба, әлде құрама сан ба?
2) 1) а санының бөлгіштері:1, 2, 3, 5, 6, 10, 15, а;
2) d санының бөлгіштері:1, 2, 4, 8, 11, 22, 44, d. Мұндағы a, d қандай сандар?
|
Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдір
|
|
|
Алгебра 7сынып Сабақ № 2
Күні:
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
7-сыныптағы алгебра курсын қайталау
|
Сынып:7
|
Сабаққа қатысқандар саны:
|
Сынып:7
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.4.3.1 есеп шарты бойынша математикалық модель құру;
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар:
Натурал және бүтін көрсеткішті дәрежелер» тарауы бойынша алған білімдерін жалпылап, тиянақтау, қосымша мәліметтер беру.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
Оқушыларда санды стандарт түрге келтіру ережесін пайдалана отырып есептер шығару дағдысын қалыптастыру
|
Кейбір оқушылар:
Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызығушылығыг ояту, оқушылардың құзыреттілігін қалыптастыр.
|
|
Сабақтың тақырыбы:
Кезең
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Білім алушының іс-әрекеті
|
Баға-лау
|
Ресурс-
тар
|
Сабақтың басы
|
Оқушылармен амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа
дайындау, оқу құралдарын алу.
Үй тапсырмасын тексеру:–Үйге қандай тапсырам берілді?-Үйге берілген
тапсырманы кім оқып , талдап береді?
Ой-қозғау.
|
Ой-қозғау.
1. “ Шапшаңдар” әлемі
а * а3=a4; а4: а2=a2; (а6)2=a12;
(2а3)3=8a9; а0=1; а-4=1/a4;
(а4)5=a20; (а0)2=1; (2а2) -2=1/4a4;
(–2а3)3=-8a9; (3а4)2=9a8; (–2а2b)4=16a8b4
2. “ Тапқырлар” әлемі.
х-ң қандай мәнінде теңдік орындалады
.56 *5х = 510x=4
(а4)х = а8 x=2
10х: 102 = 10 x=3
(аxb2)х = а35b10x=7 x=5
|
|
|
2. сабақтың ортасы
|
Кім білімді?
Ітоп.
Санның 1 дәрежесі туралы қасиетті тұжырымда. Санның 0 дәрежесі неге тең?
Дәрежені дәрежеге шығару ережесін тұжырымда
ІІ топ.
Негіздері бірдей дәрежелерді бөлу ережесін тұжырымда.
Көбейтіндіні дәрежеге шығару ережесін тұжырымда.
ІІІ топ.
Негіздері бірдей дәрежелерді көбейту ережесін тұжырымда.
Бөліндіні дәрежеге шығару ережесін тұжырымда.
Есептер шығару. №98, №99, №103.
|
1. am *an
|
а.amn
|
2.
|
б.am+n
|
3. (am)n
|
в.anbn
|
4. (ab)n
|
г.
|
5.
|
д.am-n
|
|
Бағалау: Топтар арасындағы бағалау максимум 3 балл.
|
Оқулық: Алгебра 7 сынып
|
Сабақ соңы
|
I топ.
1) Қабырғасы 7 см квадраттың периметрін табыңдар. Квадраттың периметрінің мәні жай сан ба, әлде құрама сан ба?
2) Мына сандарды екі жай сандардың қосындысы түрінде жазыңдар.
а) 10 ә) 12 б) 24.
II топ.
1) Қыры 5 см кубтың көлемін табыңдар. Кубтың көлемінің мәні жай сан ба, әлде құрама сан ба?
2) Мына сандарды екі жай сандардың көбейтіндісі түрінде жазыңдар.
а) 22 ә) 65 б) 69.
III топ.
1) Тіктөртбұрыштың ұзындығы 11 см, ені 7 см. Тіктөртбұрыштың ауданын табыңдар. Тіктөртбұрыштың ауданының мәні жай сан ба, әлде құрама сан ба?
2) 1) а санының бөлгіштері:1, 2, 3, 5, 6, 10, 15, а;
2) d санының бөлгіштері:1, 2, 4, 8, 11, 22, 44, d. Мұндағы a, d қандай сандар?
|
Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдір
|
|
|
Алгебра 7сынып Сабақ № 3
Күні:
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
7-сыныптағы алгебра курсын қайталау
|
Сынып:7
|
Сабаққа қатысқандар саны:
|
Сынып:7
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.4.3.1 есеп шарты бойынша математикалық модель құру;
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар:
Натурал және бүтін көрсеткішті дәрежелер» тарауы бойынша алған білімдерін жалпылап, тиянақтау, қосымша мәліметтер беру.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
Оқушыларда санды стандарт түрге келтіру ережесін пайдалана отырып есептер шығару дағдысын қалыптастыру
|
Кейбір оқушылар:
Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызығушылығыг ояту, оқушылардың құзыреттілігін қалыптастыр.
|
|
Сабақтың тақырыбы:
Кезең
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Білім алушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Оқушылармен амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа
дайындау, оқу құралдарын алу.
Үй тапсырмасын тексеру:–Үйге қандай тапсырам берілді?-Үйге берілген
тапсырманы кім оқып , талдап береді?
Ой-қозғау.
|
Ой-қозғау.
1. “ Шапшаңдар” әлемі
а * а3=a4; а4: а2=a2; (а6)2=a12;
(2а3)3=8a9; а0=1; а-4=1/a4;
(а4)5=a20; (а0)2=1; (2а2) -2=1/4a4;
(–2а3)3=-8a9; (3а4)2=9a8; (–2а2b)4=16a8b4
2. “ Тапқырлар” әлемі.
х-ң қандай мәнінде теңдік орындалады
.56 *5х = 510x=4
(а4)х = а8 x=2
10х: 102 = 10 x=3
(аxb2)х = а35b10x=7 x=5
|
|
|
2. сабақтың ортасы
|
Кім білімді?
Ітоп.
Санның 1 дәрежесі туралы қасиетті тұжырымда. Санның 0 дәрежесі неге тең?
Дәрежені дәрежеге шығару ережесін тұжырымда
ІІ топ.
Негіздері бірдей дәрежелерді бөлу ережесін тұжырымда.
Көбейтіндіні дәрежеге шығару ережесін тұжырымда.
ІІІ топ.
Негіздері бірдей дәрежелерді көбейту ережесін тұжырымда.
Бөліндіні дәрежеге шығару ережесін тұжырымда.
Есептер шығару. №98, №99, №103.
|
1. am *an
|
а.amn
|
2.
|
б.am+n
|
3. (am)n
|
в.anbn
|
4. (ab)n
|
г.
|
5.
|
д.am-n
|
|
Бағалау: Топтар арасындағы бағалау максимум 3 балл.
|
Оқулық: Алгебра 7 сынып
|
Сабақ соңы
|
I топ.
1) Қабырғасы 7 см квадраттың периметрін табыңдар. Квадраттың периметрінің мәні жай сан ба, әлде құрама сан ба?
2) Мына сандарды екі жай сандардың қосындысы түрінде жазыңдар.
а) 10 ә) 12 б) 24.
II топ.
1) Қыры 5 см кубтың көлемін табыңдар. Кубтың көлемінің мәні жай сан ба, әлде құрама сан ба?
2) Мына сандарды екі жай сандардың көбейтіндісі түрінде жазыңдар.
а) 22 ә) 65 б) 69.
III топ.
1) Тіктөртбұрыштың ұзындығы 11 см, ені 7 см. Тіктөртбұрыштың ауданын табыңдар. Тіктөртбұрыштың ауданының мәні жай сан ба, әлде құрама сан ба?
2) 1) а санының бөлгіштері:1, 2, 3, 5, 6, 10, 15, а;
2) d санының бөлгіштері:1, 2, 4, 8, 11, 22, 44, d. Мұндағы a, d қандай сандар?
|
Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдір
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |