Сабақ №26 Бөлім Заман, дәуір тұлғасы Педагогтің аты жөні



Дата31.03.2023
өлшемі85.18 Kb.
#471519
түріСабақ
ҚМЖ 26 27 28


Сабақ №26

Бөлім

Заман, дәуір тұлғасы

Педагогтің аты - жөні




Күні




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Қазақ әдебиеті

Сабақтың тақырыбы

Әдеби эссе

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.3.3.1 Шығарманың идеясын жалпыадамзаттық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби хат, лирикалық эссе, миниатюра жазу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: оқылған шығармалар бойынша сыни пікір айта алады
Оқушылардың басым бөлігі: тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап береді, ойын еркін жеткізеді
Кейбір оқушылар: сабақта айтылған ақпараттарды өз өмірімен байланыстырады

Бағалау критерийі

- эссе құрылымын түсінеді
- пікірін жазбаша сауатты жеткізе алады



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі
/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс тар

Сабақтың басы
8 минут

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.
Қолайлы орта қалыптастыру, өткен тақырыптарды пысықтау.
«Сатамын/сатып аламын» әдісі бойынша жауап береді

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
Өткен тақырыптан не білді, нені білгісі келетінін анықтап, қызығушылығын оятады


ҚБ
1 балл

Қағаз, дәптер

Сабақтың ортасы


  1. минут

1-тапсырма
«Галерея» әдісі
3 топқа көркем шығармадан үзінді мәтіндер беріледі. Топта оқып, талқылап, түсініксіз сөздердің мағынасын ашып, өзгелерге түсіндіреді.
Дескриптор
- мәтінді топта оқып, талқылайды (2б)
- сөздікпен жұмыс жасай алады (1б)
- А3 параққа сызба дайындайды(1б)



Дескрипторларға сәйкес тапсырманы орындайды

ҚБ:
2балл 1балл 1балл

SMART тақта






2-тапсырма

Жеке жұмыс
Шығарманың идеясын жалпыадамзаттық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби хат жазады

Дескриптор:
- ойы құрылымға сай (1б)
- тақырыптан ауытқымайды (2б)
- бүгінгі күнмен байланыстырады (2б)










15 минут

Шығармашылық тапсырма орындайды

ҚБ:
1балл 2балл 2балл

Барлығы (10 балл)



Үлестірмелі парақтар/ұялы телефон

Сабақтың соңы

«Тазалық» әдісі

Оқушы мұғалім берген сұрақтарға жауап береді




SMART тақта













Кері байланыс
5 минут

Үйге тапсырма



«Бес бармақ» әдісі
Әдеби хатты қорытындылап аяқтау































Сабақ №27

Бөлім

Заман, дәуір тұлғасы

Педагогтің аты - жөні




Күні




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Қазақ әдебиеті

Сабақтың тақырыбы

«Алғашқы айлар» повесіндегі тілдік қолданыстардың мәні

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.1.1.1 Көркем шығармадағы поэтикалық тілдің ерекшелігін білу;
10.1.2.1 Жекелеген нысандардың (деталь, портрет, монолог т.б.) кейіпкер образын ашудағы рөлін түсіну

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: шығарманың поэтикалық тілдің ерекшелігін біледі
Оқушылардың басым бөлігі: шығармадағы кейіпкер образын аша алады
Кейбір оқушылар: шығарманың идеялық мазмұнын заманауи көзқарастармен кіріктіреді

Бағалау критерийі

- Көркем шығармадағы поэтикалық тілдің ерекшелігін біледі
- шығармадағы авторлық идеяны өмір шындығымен байланыстырады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс тар

Сабақтың басы
10 минут

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.
Қолайлы орта қалыптастыру, өткен тақырыптарды пысықтау
«Бір қадам алға...» әдісі бойынша

Мұғалім есіктен кіргеннен өткен материалдарға байланысты сұрақтар қояды. Жауап дұрыс болса, бір қадам алға жылжиды, қате болса, бір қадам артқа шегінеді. Мұғалім столына жеткенше, бірнеше сұрақ қою арқылы оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландырып алады.



Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
«Бір қадам алға...» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді, өткен тақырыпқа шолу жасайды

ҚБ
1 балл

SMART тақта, дәптер


1-тапсырма'>Сабақтың ортасы


  1. минут

1-тапсырма
«Галерея» әдісі
3 топқа поэма туралы жазылған сыни пікірлер беріледі. Топта оқып, талқылап, өзгелерге түсіндіреді.
Дескриптор
-мәтінді топта оқып, талқылайды (2б)
-2 елші, 2 спикер, 1 тайм кипер сайлайды(1б)
- А3 параққа сызба дайындайды(1б)

Дескрипторларға сәйкес тапсырманы орындайды

ҚБ:
2балл 1балл 1балл

SMART тақта






2-тапсырма
Жеке жұмыс
Шығарманың идеялық мазмұнын заманауи көзқарастармен кіріктіре отырып ой толғау жазу
Дескриптор
- пікір құрылымға сай (1б)
- тақырыптан ауытқымайды (2б)
- бүгінгі күнмен байланыстырады (2б)










15 минут

Шығармашылық тапсырма орындайды


ҚБ:
1балл
2балл
2балл
Барлығы (10 балл)

Дәптер


Сабақтың соңы

«Тазалық» әдісі

Оқушы мұғалім берген сұрақтарға жауап береді




SMART тақта













Кері байланыс
5 минут

Үйге тапсырма



«Бес бармақ» әдісі

Шығармадан үзінді алып, кейіпкер образына талдайды


































Сабақ 28

Бөлім

Заман, дәуір тұлғасы

Педагогтің аты - жөні


Күні




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Қазақ әдебиеті

Сабақтың тақырыбы

«Алғашқы айлар» повесіндегі өмір шындығы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.1.3.1 Шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын түсіну
10.1.4.1 Әдеби шығарманың сюжеттік-композициялық құрылысын талдау арқылы идеялық мазмұнын терең түсіну

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: көркем мәтінді мәнерлеп оқиды, түсінеді, идеясын талдайды
Оқушылардың басым бөлігі: шығарманың сюжеттік-композициялық құрылысын талдайды
Кейбір оқушылар: шығарманың идеялық мазмұнын заманауи көзқарастармен кіріктіреді

Бағалау критерийі

- мәтін бойынша сюжеттік құрылысына талдай алады

  • мәтіннің идеялық мазмұнын өмір шындығымен байланыстыра алады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі
/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс тар

Сабақтың басы
10 минут

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.
Қолайлы орта қалыптастыру, өткен тақырыптарды пысықтау
«Сұрақ-жауап» әдісі бойынша жауап береді

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
«Сұрақ-жауап» әдісімен тапсырма орындайды

ҚБ
1 балл

SMART тақта, дәптер

Сабақтың ортасы


  1. минут

1-тапсырма
Сюжеттік құрылысына талдау
Композициялық талдау жоспары:
Оқиғаның басталуы:
Оқиғаның байланысы:
Оқиғаның дамуы:
Оқиғаның шарықтау шегі:
Оқиғаның шиеленісуі:
Оқиғаның шешімі:
Дескриптор

  • жүйеге сәйкес талдау жасайды (2б)

  • ойын жүйелі жеткізеді (1б)

  • орфографиялық қате жібермейді (1б)




Ойын тиянақты жеткізіп, талдау жасайды

ҚБ:
2балл 1балл 1балл

Дәптер





2 тапсырма
Жеке жұмыс
Шығарманың композициясын уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдап, ой толғау жазады
Дескриптор:

  • - негізгі мәселелерді анықтайды (1б)

  • шығармаға объективті тұрғыда баға береді (2б)

  • ойтолғау жазады (2б)











15 минут


Шығармашылық тапсырма орындайды


ҚБ:
1балл 2балл 2балл

Барлығы (10 балл)


Үлестірмелі парақтар/ұялы телефон



Сабақтың соңы

«Тазалық» әдісі

Оқушы мұғалім берген
сұрақтарға жауап береді




SMART тақта













Кері байланыс
5 минут

Үйге тапсырма


«Бір сөйлем» әдісі



Шығармадағы кейіпкерге хат жазу

































Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет