Сабақ №8 Бөлім Заман, дәуір тұлғасы Педагогтің аты жөні



Дата31.03.2023
өлшемі99.16 Kb.
#471518
түріСабақ
ҚМЖ 8 9 10


Сабақ №8

Бөлім

Заман, дәуір тұлғасы

Педагогтің аты - жөні




Күні




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Қазақ әдебиеті

Сабақтың тақырыбы

«Ұлпан» романының көркемдік-эстетикалық құндылығы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.3.2.1 Шығарманың көркемдік-эстетикалық құндылығына баға беру;
10.3.4.1 Шығарманы идеялық жағынан мазмұндас туындылармен салыстыра отырып, әдеби сын (рецензия) жазу



Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: көркем мәтінді мәнерлеп оқиды, түсінеді, идеясын талдайды
Оқушылардың басым бөлігі: көркем мәтіннің көркемдік-эстетикалық құндылығына баға береді
Кейбір оқушылар: көркем мәтінді идеялық жағынан мазмұндас туындылармен салыстыра алады

Бағалау критерийі

- мәтін бойынша тұжырым жасайды, қорғайды, ойын жүйелі айтады

  • мәтінге көркемдік-эстетикалық құндылығына баға береді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі
/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс тар

Сабақтың басы
10 минут

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.
Қолайлы орта қалыптастыру, өткен тақырыптарды пысықтау
«Сатамын/сатып аламын» әдісі бойынша жауап береді

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
«Сатамын/сатып аламын» әдісімен тапсырма орындайды

ҚБ
1 балл

SMART тақта, дәптер

Сабақтың ортасы


  1. инут

1-тапсырма
«Веер» әдісі
Сұрақтар қойылады. Үлгі:
1. Романдағы Ұлпан бейнесі қазіргі кездегі әйел басшылардың бейнесімен салыстыр
2. Ұлпан Есенейге қосылуға не себепті
келісім берді? Бұл келісімге сенің көзқарасың қандай?
Дескриптор

  • сұраққа нақты жауап береді (2б)

  • мазмұнын ашады (1б)

- жылдам жауап береді(1б)



Өткен білімді еске түсіреді, сұрақтарға жауап береді, жылдам жауап береді

ҚБ:
2балл 1балл 1балл

Қағаз






2-тапсырма
«Жеке жұмыс» әдісі
Шығарманы идеялық жағынан мазмұндас туындылармен салыстыра отырып, әдеби сын (рецензия) жазады

Дескриптор


- өз пікірін білдіріп, дәлелдей алады(1б)
- мысалдар келтіре алады (2б)
- ойын қорытындылайды(2б)










15 минут

Шығармашылық тапсырма орындайды




ҚБ:
1балл 2балл 2балл

Барлығы (10 балл)


Үлестірмелі парақтар/ұялы телефон



Сабақтың соңы

«Тазалық» әдісі

Оқушы мұғалім берген сұрақтарға жауап береді




SMART тақта













Кері байланыс
5 минут
Үйге тапсырма

«Бес бармақ» әдісі


Шығармадағы кейіпкерлер бейнесіне талдау


































Сабақ №9

Бөлім

Заман, дәуір тұлғасы

Педагогтің аты - жөні


Күні




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Қазақ әдебиеті

Сабақтың тақырыбы

Әдеби эссе

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

Шығарманың идеясын жалпыадамзаттық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби хат, лирикалық эссе, миниатюра жазу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: оқылған шығармалар бойынша сыни пікір айта алады
Оқушылардың басым бөлігі: тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап береді, ойын еркін жеткізеді
Кейбір оқушылар: идеясын жалпыадамзаттық құндылық тұрғысынан талдап, эссе жазады

Бағалау критерийі

- мәтін бойынша сыни пікір айта алады

  • - пікірін жазбаша сауатты жеткізе алады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі
/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс тар

Сабақтың басы
10 минут

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.
Қолайлы орта қалыптастыру, өткен тақырыптарды пысықтау
«Сұрақ-жауап» әдісі бойынша жауап береді

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
«Сұрақ-жауап» әдісімен тапсырма орындайды

ҚБ
1 балл

SMART тақта, дәптер

Сабақтың ортасы


  1. минут

1-тапсырма
1-тапсырма. Эссе жазуды үйрену
Эссе тақырыбы: Зар заман өкілдерінің шығармаларындағы ел мен жер тағдыры.
Эссе құрылымы
І Кіріспе бөлім
1) тақырыпты түсінуші сөйлем;
2) өзектілігі;
3) тезис;
4) негізгі бөлімге өтуші сөйлем (қажет болған жағдайда).
ІІ Негізгі бөлім
1) 1-тезисті қолдаушы пікір;
2) аргумент;
3) анализ;
4) қорытындылаушы сөйлем.
ІІІ Қорытынды
1) тезиске қайта оралу;
2) негізгі бөлімдердің ортақ түйіні;
3) бүгінгі күнмен байланыс;
4) ұсыныс, пікір.

Дескриптор


- эссе құрылымын дәптерге жазады (2б)
- тақырыпқа сай кіріспе бөлімін жазады(1б)
- ойын сауатты, дәлелді жеткізе алады(1б)

Дескриптор бойынша тапсырмалар орындайды

ҚБ:
2балл 1балл 1балл

SMART тақта





2 тапсырма
Эссенің негізгі бөлімін жазу
Негізгі бөлімді құрылымға сай жазу.

Дескриптор:


- тақырыпты ашады (1б)
- құрылымды сақтайды (2б)
- ойын сауатты, жүйелі жазады (2б)










15 минут


Шығармашылық тапсырма орындайды


ҚБ:
1балл 2балл 2балл

Барлығы (10 балл)


Үлестірмелі парақтар/ұялы телефон



Сабақтың соңы

«Тазалық» әдісі

Оқушы мұғалім берген
сұрақтарға жауап береді




SMART тақта













Кері байланыс
5 минут
Үйге тапсырма

«Бес бармақ» әдісі


Қорытынды бөлімді жазып, эссені аяқтау


































Сабақ №10

Бөлім

Заман, дәуір тұлғасы

Педагогтің аты - жөні


Күні




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Қазақ әдебиеті

Сабақтың тақырыбы

Әдеби эссе

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.1.5.1 Шығарманың идеясын жалпыадамзаттық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби хат, лирикалық эссе, миниатюра жазу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: оқылған шығармалар бойынша сыни пікір айта алады
Оқушылардың басым бөлігі: тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап береді, ойын еркін жеткізеді
Кейбір оқушылар: сабақта айтылған ақпараттарды өз өмірімен байланыстырады

Бағалау критерийі

- эссе құрылымын түсінеді
- пікірін жазбаша сауатты жеткізе алады



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі
/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс тар

Сабақтың басы
10 минут

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.
Қолайлы орта қалыптастыру, өткен тақырыптарды пысықтау
«Сұрақ-жауап» әдісі бойынша тапсырма орындау

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді.



ҚБ
1 балл

SMART тақта, дәптер

Сабақтың ортасы


  1. минут

1-тапсырма
«Галерея» әдісі
3 топқа көркем шығармадан үзінді мәтіндер беріледі. Топта оқып, талқылап, түсініксіз сөздердің мағынасын ашып, өзгелерге түсіндіреді.
Дескриптор

  • мәтінді топта оқып, талқылайды (2б)

  • сөздікпен жұмыс жасай алады (1б)

- А3 параққа сызба дайындайды(1б)



Дескрипторларға сәйкес тапсырманы орындайды

ҚБ:
2балл 1балл 1балл

SMART тақта






2 тапсырма
Жеке жұмыс
Шығарманың идеясын жалпыадамзаттық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби хат жазады

Дескриптор:


- ойы құрылымға сай (1б)

  • тақырыптан ауытқымайды (2б)

  • бүгінгі күнмен байланыстырады (2б)













15 минут


Шығармашылық тапсырма орындайды


ҚБ:
1балл 2балл 2балл

Барлығы (10 балл)


Үлестірмелі парақтар/ұялы телефон



Сабақтың соңы

«Тазалық» әдісі

Оқушы мұғалім берген
сұрақтарға жауап береді




SMART тақта













Кері байланыс
5 минут
Үйге тапсырма

«Бір сөзбен» әдісі
Әдеби хатты қорытындылап аяқтау
































\




Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет