Сабақ:қазақ тілі
|
Мектеп: Сапар Ерғалиев атындағы ЖББМ
|
Сынып: 5
|
Мұғалімнің аты жөні: Шайзада С.
|
Күні:11.12 .2023 ж.
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақты зерттеу сабағының тақырыбы
|
Оқушылардың жазылым дағдысын қалыптастыруға «Төрт сөйлем» тәсілі қалай әсер етеді?
|
Бөлім / тақырып
|
Бос уақыт және хобби. Шынықсаң шымыр боласың
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
5.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру;
5.4.4.1 жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану
|
Сабақ мақсаты
|
Барлық оқушылар:
Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді,туынды сөздерді тілдесім барысында қолданады.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
Көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді ,туынды сөздерді және күрделі сөздерді тілдесім барысында талдайды.
|
Кейбір оқушылар:
Көтерілген мәселе бойынша өмірмен байланыстырып туынды сөздерді және күрделі сөздерді тілдесім барысында қолданып, ой қорытады,құндылығын анықтайды.
|
Бағалау критерийі
|
Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді.
Туынды сөздерді және күрделі сөздерді тілдесім барысында қолданып, ажырата алады.
|
Күтілетін нәтижелер
|
Спорттың адам өміріндегі маңызы мен рөлін түсінеді,қазақ елінен шыққан танымал спортшылар туралы ақпарат береді, сыныптастарымен пікір алмасады.
|
Ойлау деңгейі
|
Білу,түсіну,қолдану
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады:мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді,көтерілген мәселе бойынша туынды және күрделі сөздерді тілдесім барысында қолданып өз ойларын білдіреді.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Спорт,спорт клубы, самбо ,самбо шебері ,күрес ,дене шынықтыру,чемпион
Талқылауға арналған сұрақтар:
Сен спортты жақсы көресің бе?
Бос уақытында спортпен айналысатын кімдерді білесің?
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Проектор,ноутбук. Сабақ барысында АКТ-ны қолданамын.
|
Құндылықтарға баулу
|
Cалауатты өмір салтын қалыптастыру.
|
|