Сабақ Бөлім: Менің Отаным Қазақстан



Дата17.09.2024
өлшемі0.94 Mb.
#503715
түріСабақ
4-сабақ қазақ тілі


Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Қазақ тілі/4 сабақ

Бөлім:

Менің Отаным Қазақстан

Күні:




Педагогтің аты жөні:




Сынып:

4

Сабақтың тақырыбы:

Сөйлеу мәдениеті

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

4.1.3.1 сұхбаттасының жасын, жай-күйін ескере отырып, белгілі бір тақырып аясында сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу
4.3.7.3 диалогке тән тыныс белгілерді қою (16-ж)

Сабақтың мақсаты:

Түрлі жағдаяттарда сыпайы сөздерді қолдануды үйренеді;

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарл/н кезеңі

Педагогтің іс әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

Сабақтың басы

І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологияқ ахуал орнату
Кел, балалар, күлейік
Күлкіменен түлейік
Күлкі көңіл ашады
Күліп өмір сүрейік.
Өткен сабақты пысықтау. «Тез жауап» әдісі (өткен сабақты сұрақ қою арқылы бекіту)

Ынтымақ/қ атмосфер/ы орнатады


Үй жұмыын пысықтайды

Қошемет көрсету


Мадақтау сөздері

Оқу құралдары


Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ. «Ой қозғау» әдісі

  • Егер адам сенімен сыпайы сөйлессе, өзіңді қалай сезінесің?

  • Өзіңмен немесе достарыңмен дөрекі сөйлескен адамға қандай ақыл айтар едің?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Сабақтың тақырыбы: Сөйлеу мәдениеті
Білу және түсіну. Оқулықпен жұмыс.
15-жаттығу. Сұрақтың жауабын тауып, диалогті толықтыр.

  • Біздің Отанымыз қалай аталады?

  • Біздің Отанымыз - Қазақстан.

  • Қазақстанда қандай ұлттар тұрады?

  • Қазақстанда жүзден астам ұлт өкілдері тұрады.

  • Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі қай тіл?

  • Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі - қазақ тілі.

  • Парталасыңмен диалогке түс.

16-жаттығу. Мәтінді тиісті дауыс ырғағымен оқы.

  • Мәтіннен қолпаштау және алғыс сөздері бар лепті сөйлемдерді теріп жаз.

  • Үлкен кісіге, өзіңмен жасты балаға, өзіңнен кішілерге ризашылығыңды білдіруге қай сөзді қолданасың?

17-жаттығу. Суретпен жұмыс.



  • Балалардың әрекеті дұрыс па?

  • Олардың орнында сен болсаң, не істер едің?

18 жаттығу. «Жағдаят»
Төмендегідей жағдаятқа тап болсаң не істер едің?
Сыныптасыңа телефон шалып едің, тұтқаны үлкендердің бірі алды. Осындай жағдайда не істейсің?


  • Тұтқаны қоя саласың.

  • Жолдасыңды телефонға шақыруды өтінесің.

  • Амандасып, өзіңді таныстырып, жолдасыңды телефонға шақыруын өтінесің.

Жағдаятқа байланысты сабақтың тақырыбын анықтайды
Тақырып бойынша түсіндірме мағлұмат алады
Сұрақтың жауабын тауып, диалогті толықтыр/ы
Мәтіннен қолпаштау, алғыс сөздерді теріп жазады
Сурет бойынша балалардың іс әрекетіне баға береді
Өз әрекетімен салыстыра/ы

Төмендегі жағдаят бойынша өз ойын ұсынады


Сөйлеу мәнерін ескереді

Қошемет көрсету

Мадақтау сөздері




Дескриптор:
Сұрақтың жауабын тауып, диалогті толықтырады;
Парталас досымен диалог құрады;
Сұхбаттасу барысында сөйлеу мәдениетіне тән жай күйді ескереді;


Дескриптор:
Мәтінді оқып, мәтіннен қолпаштау сөйлемін теріп жазады;
Мәтіннен алғыс сөздері бар лепті сөйлемдерді теріп жазады;
Дескриптор:
Сурет бойынша балалардың әрекетін анықтайды;
Балалардың әрекеті мен өз бойындағы әрекетін салыстарып әңгімелейді;


Дескриптор:
Берілген мәлімет бойынша жағдаяттан шығу жолын қарастырады;
Телефонмен сөйлесу мәдениетін ескереді;
Сөйлеу мәдинетіне қатысты өз ойын толық айтады;

Оқу құралдары

Оқулық

Оқу құралдары



Оқулық

Оқу құралдары



Суреттер

Оқу құралдары


Суреттер
Оқу құралдары






Сабақтың соңы

Сабақты қорыту. Сөйлеу мәдениетіне байланысты бір бірімен диалогқа түсу арқылы қорытады
Рефлексия


Бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін жинақтап, ой тұжыры/ды



Белсенді болған оқушыны мадақтау


Дескриптор арқылы бағалау



Бағалау парақшасы


Смайликтер
Үйге т
19 ж


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет