Сабақ жоспары Пән: Қазақ тілі Т2



бет1/2
Дата27.09.2023
өлшемі134 Kb.
#478827
түріСабақ
  1   2
2-1-3 М енің бөлмем (1)


Білім беру ұйымы:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім:1. Өзім туралы

Педагогтің Т.А.Ә.




Күні :




Сынып: 2

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы: Менің бөлмем

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.​3.​1.​1 шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп (дауыс ырғағын дұрыс қойып), рөлге бөліп оқу;
2.​4.​3.​1* мұғалімнің қолдауымен сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажырату және тиісті тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану
2.​5.​1.​3* мұғалімнің қолдауымен сөйлемдегі етістіктің рай формаларын ауызша сөйлеу тілінде қолдану

Сабақтың мақсаттары :

Барлық оқушылар: мұғалімнің көмегімен айтылу мақсатына қарай сөйлем түрлерін (сұраулы, лепті) ажыратады, шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп рөлге бөліп оқады
Көпшілігі: айтылу мақсатына қарай сөйлем түрлерін (хабарлы, сұраулы, лепті) құрастырады және тиісті тыныс белгілерін қолдана алады.
Кейбірі: тілдік нормаларды сақтай отырып, тақырып бойынша әңгімеге қатысады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/
уақыт

Педагогтің іс-әрекеті

Білім алушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(8 минут)

Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Психологиялық жағымды ахуал тудыру: «Жылулық шеңбері»
Үй тапсырмасын сұрау: 6б.1-тапсырма Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды.
Сөздік диктант алу.
Бірге, асық, би,сурет,
жаңа,жарық,тіл
«Болжау» әдісі. Суретті көрсете отырып, сұрақтар қояды. Сабақ тақырыбы, мақсат-тарымен таныстырып өту.

Амансың ба, алтын күн!
Амансың ба, жер ана!
Амансың ба, достарым!
Сендерді көрсем қуанам!

Үй тапсырмасын оқиды.


Жазылым
Сөздік диктант жазады:

Берілген суретке қарап, сұрақтарға жауап береді . Сабақтың тақырыбын болжайды.



Мұғалім ауызша комментарий береді. «Жақсы! Тамаша! Керемет!
Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»

Слайд

Сабақтың ортасы
(9-42 минут)



1. Сөздікпен жұмыс.
Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады.
сүртемін –вытираю жуамын – мою үстінде –на тазалаймын-убираю


2.Тыңдалым
1-тапсырма.Тыңда.
Сұраққа жауап бер. Мәтінді мәнерлеп оқиды,мәтіннің мазмұны бойынша сұрақ қояды.
Дескриптор:Білім алушы:
мәтінді түсініп оқиды;
-қойылған сұраққа жауап береді.
-үлгіні пайдаланып, өз бөлмесі туралы айта алады,
- тілдік нормаларды сақтайды.
3.Сөйлем түрлерімен
таныстыру.Хабарлы, сұраулы, лепті сөйлем туралы түсінік беру.
Леп белгісі туралы түсінік беріп, сөйлемде бұйыру мағынасында қолданатынын айту :
Сергіту сәті «Қол сигналы» ойыны.Сөйлем түрлеріне байланысты әр түрлі сөйлем айтады.
4.. 2 – тапсырма. Диалогті сыныптасыңмен оқы.
Диалогті мәнерлеп оқиды,мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар қояды.
Айнұр:-Сәлем, Назгүл! Назгүл: – Сәлем,Айнұр! Айнұр: -Сенің бөлмең қандай?
Назгүл: – Менің бөлмем кең және жарық.
Айнұр: – Сенің бөлмеңде қандай жиһаздар бар?
Назгүл: – Менің бөлмемде кереует, үстел, орындық, кітап сөресі, айна бар.
Айнұр: – Бөлмеңді өзің жинайсың ба?
5. 3-тапсырма. Суретке қара. Әңгімелеп бер.
Тірек сөздер: жу, сүрт, тазала, жина
«Кім көп айтады?» ойыны.

Тыңдалым. Оқылым. Айтылым.
Сөздерді оқиды, қайталайды, жазады, сөз тіркесін,сөйлем құрастырады Тыңдалым/Оқылым. Айтылым. Мәтінді көз жүгіртіп оқып, тыңдайды. В- Мәтінді тізбектеп оқиды, аударады.
С-Өз бөлмесі туралы айтады. Мынау – менің бөлмем. Бөлмем кең және жа- рық. Бөлмемде кереует, үстел, орындық, кітап сөресі, айна, кілем бар. Мен бөлмемді таза ұстаймын.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет