Сабақ тақырыбы 0-ден 10-ға дейінгі сандар. 11-ден 20-ға дейінгі сандар. Толық ондықтар. 100 саны



Дата19.11.2023
өлшемі50 Kb.
#483689
түріСабақ
2 сынып ҚМЖ матем





Пән: математика

Мектеп:

Күні:1.09

Мұғалімнің аты-жөні:



Сынып:2

Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:




Сабақ тақырыбы

0-ден 10-ға дейінгі сандар.11-ден 20-ға дейінгі сандар.Толық ондықтар.100 саны.







Оқу мақсаттары

2.1.1.1 100-ге дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну; 100 көлеміндегі сандарды тура және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау
2.1.1.2 екі таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру

Бағалау критерийі

100-ге дейінгі сандардың құрылу жолын түсіне алады; 100 көлеміндегі сандарды тура және кері санап, натурал сандар қатарындағы орнын анықтай алады,екі таңбалы сандарды оқып, жазып,салыстыра алады.санның разрядттарын қатесіз айтып,сандарды дұрыс салыстыра алады.барлық тапсырмаларды қатесіз орынлай алады.

Тілдік мақсаттар



Пәнге тән лексика мен терминология: ондық,бірлік,тақ,жұп,артық,кем,тең
Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын тіл: қазақ тілі

Құндылықтарды дарыту

шығармашылық және сын тұрығысынан ойлау,қарым-қатынас жасау қабілеті

Пәнаралық байланыстар

Дене шынықтыру,дүниетану

АКТ қолдану дағдылары




Бастапқы білім




Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Сабақтың басы



Ынтымақтастық атмосферасы
Қол алысып, қәне, біз,
Достасайық бәріміз.
Айтарым бар сендерге,
Тез тұрыңдар шеңберге.
Қандай жақсы бір тұру,
Достарменен бір жүру!
Қандай жақсы дос болу!
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!-деп айтайық.
«Иә немесе жоқ» ойыны
Айтылған пікір дұрыс па?
1.7 саны 8-ден 1-ге кем.
2.9 саны 8 ден кем
3.80-бұл 40 және 50 сандарының қосындысы
4. 15 және 17 сандарының арасынла 16 саны.
5.60-тан 20-ны азайтқанда 40 болады.
6.6,8,10,12 бұл жұп сандар
7.18,17,16,15,14 бұл санлар өсу ретімен жазылған
8.3,5,7,9 бұл тақ сандар

Шаттық шеңбері
парақша

Сабақтың ортасы

Ұжымдық жұмыс
1-тапсырма
Сурет бойынша сұрақтарға жауап беру
А) 12,14,16,18,20; 11,13,15,17,19.
-екі таңбалы сандар ондықтар мен бірліктер разрядынан тұрады.Осы сандардағы ондықтар мен бірліктер санын айтү
Ә)1,7,8,9,10,11,17,18,19,20; 16,15,14,13,12,6,5,4,3,2
Б)жүзу-9.00; күрес-10.00; футбол-11.00; гимнастика-12.00;велосипед-18:00;теннис-20.00
2-тапсырма
Есепті шығар.
Спорт жарысына 20 ұл және 30 қыз қатысты.Жарысқа барлығы неше бала қатысты?
20+30=50
«Кім жылдам?» ойыны
4, 3, 2 0,9,2 50,90,7 100,90,40 60,80,30
Жұппен жұмыс
4-тапсырма.Салыстыр
18*16 1онд.5 бірл.*2 онд. 12см*1дм 3см
20*17 1онд.4 бірл.*16 бірл. 2дм*19см
11*16 18бірл.*1онд.8бірл. 20см*1дм


Дәптермен жұмыс
1.Математикалық диктант
8,3,8,6,2,20,9,60,90,3+5
Бағалау шкаласы бойынша оқушы тапсырмасын бағалау
2.Қызыл,жасыл және көк түстерді кезектестіре отырып,қоршауды он тақтайдан бояу.Әр түстен неше тақтай болатынын анықтау.
3.1-ден 20-ға дейінгі сандар жазылған ұяшықтарды бір сан тастай отырып,жасыл түске бояу.
Жетістіктер жолағы бойынша өз жұмысын бағалау

Оқулық
Оқулық

Парақша

дәптер


Сабақтың соңы

Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.



сурет

Саралау – қосу кестесін сұраймын

Бағалау – бас бармақ

Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздікті тексеру
АКТ
Құндылықтар

Еңбек сабағында Мәрзия 8 ою қиып алды,ал Гүлшат 3 оюға кем.Қыздар барлығы қанша ою қиып алды?

1.100-ге дейінгі сандардың құрылу жолын түсінеді; 100 көлеміндегі сандарды тура және кері санап, натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды.
2.екі таңбалы сандарды оқып, жазып,салыстыра
алады.

Саралау, талдау, сын тұрғысынан ойлау,дәлелдеу Жаратылыстану пәнімен байланыс
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?


Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?





Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет