Сабақтың тақырыбы: №1. 1000 көлеміндегі сандар Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата10.02.2024
өлшемі78.44 Kb.
#491530
түріСабақ
1. 1000 көлеміндегі сандар


Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Математика

Бөлім:

1А. 1000 көлеміндегі сандар,қосу және азайту.

Педагогтің аты-жөні:

Дуйсембекова Г.К

Күні:


Сынып:

3 сынып




Сабақтың тақырыбы:

№1. 1000 көлеміндегі сандар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.1.1 .1000-ға дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну; 1000 көлеміндегі сандарды тура және кері санау, олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау
3.1.1.2. үш таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру

Сабақтың мақсаты

Үш таңбалы сандарды оқиды, жазады және салыстырады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 минут

Өткенді пысықтау


5 минут
Сабақ
тың ортасы
24 минут


Сабақты қорыту
6минут

Кері байланыс


5 минут



Психологиялық ахуал қалыптастыру

Өткенді пысықтау
«Ұяшық»әдісі
Жыл бойы өткенді қайталау.
Жаңа тақырып
Ұжымдық жұмыс
«Топтастыру» әдісі
Оқулықпен жұмыс
1-тапсырма:
А) Бос орындарға тиісті сандарды жаз.
200 = 2жүзд.
900 = 9 жүзд.
400кг = 4 ц
700кг = 7 ц
100кг = 1ц
1000кг =10ц

Ә) Үлгідегі көрсетілгендей шығар.


200+100 2жүзд+1жүзд.
1000-100 10жүзд – 1жүзд.
900 – 100= 9 жүзд. -1 жүзд.

2.Кестедегі сандарды оқы. Сандардың разрядын ата.


Разряд- бұл сандарды жазудағы цифрдың орны.

ЕБҚ
4-тапсырма


742<427 331>312
504>405 401<410

1000>601 1000>999


297>207 650>605
Жұптық жұмыс
«Лейс» әдісі 5-тапсырма
Сен үш таңбалы сандарды тауып
Жанды табиғатқа нелер жататынын біл. Сандарды өсу
Ретімен жаз. Әр санның разрядын ата
101,330,339,362,418
6-тапсырма
Әрбір жағдайда х саны қандай
Мәнге ие болуы мүмкін?
7-тапсырма
А. Сандар жиынынан 345-тен артық345-тен кем болатын 5санды ата.
345-тен артық сандар: 350,350, 365,370,380.
345-тен кем сандар: 340,335, 330,325,320.

ЕҚБ
8-тапсырма


Баға түрінде есептеп, дұрыстығын тексер.
34+23=57
72-57=15
25+18=43
78-76=2
100-45=55
74+18=92
9-тапсырма
Есепті шығар
Биылғы жылы күн райының қолайсыздығына байланысты алма ағаштың әрқайсысынан 4 кг-нан 5 жәшік алма жиналды. Ал былтыр осындай 9 жәшік алма жиналған еді.Биыл неше килограмм алма кем жиналды?
10-тапсырма
а) Егер сандарды жазуда цифрлар қайталанатын болса,4, 6, 9 цифрларынан қанша екі таңбалы сан құруға болады? Осы сандарды жаз.

Кері байланыс.


«Сөйлемді толықтыр» әдісі.
Мен бүгінгі сабақты...түсіндім.(«өтежақсы», «жақсы»)



Амандасады.
Жақсы тілектер айтады.

Үй тапсырмасын тексертеді


Жаңа тақырыпты меңгереді

Тапсырмаыны орындайды


Тапсырманы орындайды


Есептерді шығарады


Есепті шығарады.


Жеке жұмыс
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
Есепті шығарады
Тапсырманы орындайды

Есепті шығарады


Тапсырманы орындайды

Кері байланыс жасайды






Дескриптор:
Жыл бойы өткенді қайталайды-1б
Есепті шығарады-1б
Дескриптор:
Есептеулерді орындайды-1б
Бос орындарға тиісті сандарды жазады-1б

Дескриптор:


Үлгідегі көрсетілгендей шығарады-1б
Оны шығару жолын тексереді-1б
Дескриптор:
Сандардың разрядын атайды-1б
Есептеп шығарады-1б

Жарайсың!





Дескриптор:
Сандарды өсу
ретімен жазады,әр санның разрядын атайды-1б
Есептеп шығарады-1б
Жарайсың!
Мен сенімен мақтанамын!
Дескриптор:
Есепті шығарады-1б
Шешуін табады-1б
Жауабын жазады-1б

Тамаша жұмыс жасадың!


Дескриптор:
Баға түрінде есептеп, дұрыстығын тексереді-1б
Есептеп шығарады-1б
Дескриптор:
Есептеп шығарады-1б
Жауабын жазады-1б

Тамаша жұмыс жасадың!



Дескриптор:
Сандарды жазады-1б
Есептеп шығарады-1б

«Білім шыңы әдісі»



Көңіл күй стикерлері

Суреттер

Суреттер
оқулық
Плакат
Оқулық

Жұмыс дәптері


Оқулық

Суреттер
Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері

Тақта

Кесте
Оқулық
Тақта

Оқулық


Кесте
Оқулық
Тақта

Тақта



Кесте
Оқулық
Тақта
Кесте
Оқулық
Кері байланыс тақтасы


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет