Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу Мақсаттар



Дата20.01.2024
өлшемі1.37 Mb.
#489513
түріСабақ
ашық сабақ Киреева А.Т.


Пән мұғалімі : Киреева Айкен Тынысовна

Математика пәні 6 сынып

Сабақтың тақырыбы:

Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу



Мақсаттар

6.2.2.14 бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу

Оқыту нәтижесі

Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер туралы ақпарат беретін болады.
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу жолдарын түсінеді.
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу жолдарын есептерде қолдана алады

Сабақтың әдісі

АКТ, қолдану, « Үй тапсырмасын пысықтау» кезеңі, «Теңсіздіктер еліне саяхат».

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Білім алушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ басы

Сабақтың ортасы




Ұйымдастыру кезеңі:Мұғалім оқушылармен амандасып, сынып оқушыларына назар аударады, түгендейді.
Саралау тәсілі – топтастыру.
Мұғалім үй тапсырмасын «Дұрыс және Бұрыс» тәсілі арқылы тексереді.

«Теңсіздіктер еліне саяхат»
Мұғалім оқушылармен «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен материал бойынша сұрақтар қояды.
1) «Ережелер елі».

  • Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесі дегеніміз не?

  • Бір айнымалысы бар теңсізіктер жүйесін қалай шешеміз?

2) «Ойшылдар елі». Сәйкестік тестін орындаңдар және координаталық түзуде кескіндеңдер

3) «Тапқырлар елі». Оқулықтан деңгейлік тапсырмаларды орындау.
А деңгейі: № 969 (2)
В деңгейі: № 976 (1)
С деңгейі: № 981 (1)


4) «Қатесін тап!» Берілген теңсіздіктер жүйесін шешіп, жауабындағы қатесін табу

5) «Білімділер елі». Теңсіздіктер жүйесінің шешімі болатын бүтін сандарды табыңдар.

Жауабы:-4,-3,-2,-1, Жауабы: 5 Жауабы:-9,-8,-7,-6,-5,-4,
0,1,2,3,4,5,6. -3,-2.
6) Рефлексия. «Желкенді қайық» әдісі


7) Үйге тапсырма:№ 974 және ереже жаттау.

Оқушылар бір-бірімен дәптерлерімен алмасып, содан слайдта көрсетілген жауаптармен тексереді.


Оқушылар тірек сөздер арқылы жаңа тақырыпты ашады.
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар дәптерлерінде орындайды

Оқушылар тақтада орындайды

Оқушылар берілген тапсырманы шешіп, қатесін табу керек


Оқушылар теңсіздіктер жүйесін шешеді.


Оқушылар желкенді қайықты қалаған түстерімен бояйды.



ҚБ: Оқушылар бірін-бірі бағалайды және мұғалім кері байланыс жасайды.
ҚБ: Оқушылар бірін-бірі бағалайды және мұғалім кері байланыс жасайды.
ҚБ: Оқушылар өзін-өзі дескриптор арқылы бағалайды. Мұғалім ауызша кері байланыс жасайды.


ҚБ: оқушылар өз ойларымен бөліседі.



Слайд 2
Cлайд 6
Слайд 7, 8

Слайд 9
Слайд 10


Слайд 11

Слайд 12



Слайд 13


Ашық сабақ үстіндегі фото суреттер



Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет