Сабақтың тақырыбы: Жалқы және жалпы есімдер Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/2
Дата03.04.2023
өлшемі31.15 Kb.
#471629
түріСабақ
  1   2
қазақ тілі


Бөлім:

Салт дәстүр және ауыз әдебиеті

Мұғалімнің аты-жөні:

Метелқан Аружан

Күні:

22.02.23

Сынып: 2

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жалқы және жалпы есімдер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.4.2.4. Зат есімнің жалқы және жалпы түрлерін ажырату, жалпы есімнің жазылу емлесін сақтау.

Сабақтың мақсаты:

-Зат есімнің жалқы және жалпы есімдерді бір-бірінен ажырата біледі. 
-Жалпы есім жайлы түсінік қалыптастырады.
-Жалқы есім және жалпы есім туралы біледі.
-Жалқы есімге және жалпы есімге қандай зат есімдер жататынын ажырата біледі. Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді
-Тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.




Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/
уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Ұйымдастыру
2мин













Сабақтың ортасы
Проблема тудыру
Тақырыпты ашу

Тақтада сөздер беріледі. Барлық сөздер кішкентай әріппен жазылатын болады.
-балалар, тақтаға назар аударыңыздаршы, қане барлығымыз дауыстап сөздерді оқып шығайық. Не байқадыңыздар? Бұл сөздердің басты ерекшелігі неде? Бұл сөздер қай сөз табына жатады?
-Жақсы сонымен бүгін біз зат есімнің қандай түрімен танысамыз деп ойлайсыздар?



Оқушылар тақтаға баса назар аударады. Сөздерді мұғаліммене дауыстап оқып шығып, барлық сөздердің ортақ ерекшеліктерін атайды. Сабақтың тақырыбын болжайды.


Сабақтың мақсатын анықтайды.







Мақсат қою

-Ендеше, сабағымыздың мақсатын анықтап жіберіңдерші.
(Болжамдарын тыңдайды)
Ия, балалр, бүгінгі біздің мақсатымыз
1 санымен амалдар орындап үйрену.

Сабақтың мақсатын болжайды.







Жаңа сабаққа дайындық


Жаңаны ашу

Саралау әдісінің «жіктеу» тәсілі аралас гендерлік топтарға біріктіреді.
1топ- «Тұсаукерек»
2топ- «Беташар»
3топ-«Бесік той»


Саралау әдісінің «Тапсырма» тәсілі «Ойлан, тап!» ойыны
-Берілген сөздердің арасынан зат есімді тауып, оларға сұрақ қойып, астына жазыңыздар.
І-топ: Алматы, оқушы, жылады, ақ, жасыл, Айнұр, Бөрібасар, көрді, келді.
ІІ-топ: Қайрат, барады, көк, бала, кетті, Ақтөс, Қарағанды.
ІІІ-топ: Іңкәр, қара, ұзын, барды, келді, Тайбурыл, Көкшетау.

32-жаттығу Өлеңді түсініп оқы.


-Өлең не туралы?
-батаны кімдер береді?
Оқушыларға алдымен тізбектей оқытып, кейін дауыстап оқытып шығады.

Жалқы есімнің анықтамасын оқушылардан сұрайды. Жалпы есімнің ережесін оқушыларға құрастырып көруге мүмкіндік береді.





Топтарға бірігеді.
Тапсырманы орындайды. Жаңа сабаққа дайындалады.
Өлеңді оқып шығады, мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.
Оқушылар зат есімнің тағы бір түрі Жалпы есімге өздері анықтама беріп көреді.

Топтар бір-бірін «Бас бармақ» тәсілі арқылы бағалайды.
ҚБ-2балл____Жаңаны_қолдану.'>ҚБ-2балл



Жаңаны қолдану.



«Кім алғыр?» айдары.
АКТ сервисі арқылы ойын жүргізеді.

Оқушылар бұл бөлімде жалқы және жалпы есімдерді анықтайды.

ҚБ-2балл

https://wordwall.net/resource/17090499

Сергіту сәті

Нейрожаттығуларды көрсетеді.

Нейрожаттығуларды орындайды.









Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет