Сабақтың тақырыбы Жердегі тіршілікке ғарыштың әсері. Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата13.03.2024
өлшемі178.46 Kb.
#495401
түріСабақ
Жаратылыс қмж




Мұғалімнің аты-жөні:




Пән/Сынып:

Жаратылыстану 4 сынып

Күні

13.02.2024

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:






Сабақтың тақырыбы

Жердегі тіршілікке ғарыштың әсері.




Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

4.4.2.1 жекелеген ғарыш денелерін сипаттау
4.4.2.2 Жердегі тіршілікке ғарыштың әсерін анықтау




Сабақ мақсаты:

жекелеген ғарыш денелерін сипаттау;
- зерттеу әдісін (бақылау мен эксперимент)
таңдау себебін оның артықшылығы мен
кемшілігіне байланысты негіздеу;




Саралап оқыту тапсырмалары




Ұжымдық жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Жеке жұмыс
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




3минут

Басы

Ынтымақтастық ахуал қалыптастыру.
Сабақ мақсатын жариялау үшін «Сұрақтар тізбегі» әдісі қолданылады.
Біздің Галактикамыз қалай аталады?
-Күн жүйесінің ғаламшарларын ата
-Ғарышта не бар?

Сұрақтарға жауап береді





ҚБ: 1-10 балдық жүйе



оқулық





25
минут

Ортасы



1-тапсырма



-Суреттен қандай ғарыш денелерін көріп тұрсын?
-Күн деген не?
-Ал Жер ше?
-Күн,Жержәне Айдың бір-біріне әсері туралы әңгімелеп бер
Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүреді.
Кейбір оқушы суреттерге сипаттама бере аладыға:


Сергіту сәтінде “Көңілді күн” биі


2-тапсырма Оқылым
(Оқулықтағы мәтінді оқыту)
3-тапсырма Зертте
Оқушыларды шағын топтарға біріктіріңіз.Қажет ресурстарды: глобус немесе түрлі түсті доп, қалташам, фольгаға оралған кіші доп таратып беріңіз.
1. Бір оқушы фольгаға оралған допты ұстап тұрады.
2. Қалташамды ұстаған бала шағылған жарықты глобусқа (түрлі түсті допқа) түсетіндей етіп бағыттайды.
3. Сұрақтарға жауап береді:
– Доп жарқырай ма?
– Жерге жарық неден түседі?
– Бұл жарықтың түсуіндегі Айдың рөлі қандай?
4. Глобусты айнала баяу қозғалады. Глобустың бөліктерінің жарықтануын бақылап, белгілеп отырады.
Дескриптор
-Ай қалай өзгеретіндігін анықтайды;



Дескрипторы:
-суреттерге сипаттама бере алады;
-Күн,Жержәне Айдың бір-біріне әсері туралы түсіндіре алады;

Дескриптор


-Ай қалай өзгеретіндігін анықтайды;



ҚБ: 1-10 балдық жүйе

ҚБ: 1-10 балдық жүйе







5 минут

бекіту

Д) 4 - тапсырма дәптермен жұмыс.
– Жұмыс дәптерінде берілген тапсырмаларды;



Тапсырмаларды орындайды



ҚБ: 1-10 балдық жүйе



Жұмыс дәптері




2минут




Рефлексия : «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді.



Сыныптан бір оқушы тұрып, сабақтан бүгінгі үйренгендерін айтады.











Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет