Сабақтың тақырыбы: Ұлттық құндылық Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



Дата02.10.2023
өлшемі48.74 Kb.
#479569
түріСабақ
Ұлттық құндылық


Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім:3-бөлім Көшпенділер мәдениеті. Қазақтың халық күнтізбесі. І.Есенберлин «Көшпенділер» трилогиясы (үзінді)

Күні :19.10.22

Педагогтің аты-жөні: Құрбан Жанат

Сынып: 9В

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Ұлттық құндылық

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

9.1.3.1 әлеуметтік-қоғамдық тақырыптар аясында айтылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсіну;

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар:
әлеуметтік-қоғамдық тақырыптар аясында айтылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсіне біледі;

Тілдік мақсаттар

Байырғы,көшіп-қонып, көшпенді,өжет,адамзат, жиһанкез, тайпа, күншығыс

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)



Сабақ мақсатымен таныстыру



Интербелсенді тақтадағы берілген « Алтын адамның», атқа қонған әйел кісінің және барыс бейнесі бар әшекей бұйымның суреттер туралы өз білгендерімен бөліседі

Қолпаштау

слайдтар

Сабақтың ортасы
(6-37 минут)




2-тапсырма
Жеке жұмыс

3-тапсырма


Топтық жұмыс



...

7- тапсырма


Жұптық жұмыс

Тыңдалым
Оқушылар аудиомәтінді тыңдайды,сұрақтарға жауап береді:
1.Еуразия даласында кімдер
қай жылдары мекендеді?
2. Ол тайпаларды гректер мен парсылар қалай атады?
3. Бұл тайпалар қазіргі қай
тайпалардың ата-бабалары?
4. Скифтердің ең күшті тайпасы қандай?
5. Скифтер қандай болды? Сипатта
6. Бүгінде олардың қандай мәдени ескерткіштері бар?
7. Олар қандай атқа ие болды?


ЖазылымАйтылым


Оқушылар кластер құрады



Скиф тайпаларының құрамы



...

Оқылым Жазылым
«Толықтыру» ойыны.



Байырғы ғұн патшасы-Еділдің ерлігі

Еуропалықтардың ғұндардан үйренгендері

Ұлы дала көшпенділерінің адамзатқа бергені

1.Еуропаға жорық жасады
2.

1.соғыс өнерін үйренді

1.аттың жүгенін ойлап тапты,
2.

Ойтаразы

Әр оқушы бүгінгі сабақтан түйгенін бір сөйлеммен айтып шығады.



Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!


Дескриптор
Жалпы -5 балл
-сұрақтарға жауап береді;
-өз ойын айтады

Дескриптор


Жалпы -3 балл
- мәтінмен жұмыс
-Пікірін білдіреді
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!

Дескриптор


Жалпы балл-3
-сөйлем құрайды


Оқулық
52-бет

Оқулық
52-бет


Слайд


Сабақтың соңы
3 минут

Үй тапсырмасын беру : 5- тапсырма




Кері байланыс
«SWOT» талдау әдісі
Оқушының бір мәселе бойынша ойлау, талдау, салыстыру қабілетін дамыту. Өз пікірін ашық айту.



Бұл әдісті қолдану барысында мәселенің жағымды, жағымсыз жақтарына сараптама беріледі, мүмкіндіктері бағаланып, қауіп-қатерлері туралы нақты дәлелдер келтіріледі.
Мыс:Жайлаудағы өмір мен қала өмірінің пайдалы және пайдасыз жақтары, қалада немесе жайлаудағы демалыстың қайсысын қалар едіңіз, т.б мәселелер төңірегінде айту


Бағалау

«Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады.


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет