Жардембаева Замира Алайдаровна,
С.Ерубаев атындағы жалпы орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі
ОҚО, Шардара ауданы
Сабақтың тақырыбы: Шоқан Уәлиханов өмірі мен шығармашылығы
Сабақтың мақсаты: Шоқан Уәлиханов өмірі мен ғылыми еңбектері туралы мағлұмат беру, өз пікірлерін қорғай білуге, сыни тұрғыдан ойлануға үйрену.
Күтілетін нәтиже: Өз бетінше іздене отырып, ғалым еңбектері туралы мағлұмат береді, сыни тұрғыдан ойланады. Сабақтың әдісі: «Ой шақыру», «Мағынаны ажырату», «Ой-толғаныс» әдістері, «Кластер» әдісі, «Сұрақ қою, қайтадан сұрақ қою» әдісі, рефлексия.
Уақыты
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушы іс-әрекеті
|
Ресурстар
|
4 минут.
|
Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру.
«Жылы тілектер айту».
4 түрлі түстер бойынша 4 топқа бөлінеді.Түрлі түсті қағаздарда жазылған Т.Молдағалиевтің «Ш.Уәлиханов» өлеңінің 4 шумағын мәнерлеп оқу.
|
Оқушылар сәлемдесіп, жылы тілектер айтады.
4 топқа бөлініп, өлеңді мәнерлеп оқиды.
Топ атын қояды, топ мүшелері рөлдерін анықтайды.
|
Түрлі түсті қағаздар
Сыр сандық өлең жолдары
|
3 минут
|
Ой шақыру
Бейне ролик үзіндісін көрсету.
|
Бейне ролик көріп, Шоқан Уәлиханов пікірін талдайды.
|
Интербелсенді тақта
|
1минут
|
«Кластер» әдісі бойынша «Шоқан кім?» деген сұраққа жауап беру.
|
«Шоқан Уәлиханов кім?» деген сұраққа жауап береді.
|
Интербелсенді тақта
|
10 минут
|
Мағынаны ажырату. Топқа берілген тапсырмаларды орындау Шоқан Уәлихановтың 1-топ-туған жері, өскен орта; 2-топ-зерттеулері; 3-топ-саяхаттары; 4-топ-достары жайлы баяндайды.
|
Берілген тапсырмаларды талдап, пікірлерін қорғайды, басқа топтардың орындаған тапсырмаларын бағалайды.
|
Интербелсенді тақта бағалау кеспе қағазы
|
7минут
|
«Сұрақ қою, қайтадан сұрақ қою» тәсілі бойынша топтарға сұрақ дайындау, жауап беру.
|
Топтар сұрақ дайындап, басқа топтардың сұрақтарына жауап береді.
|
А4 парағы
|
13 минут
|
Ой-толғаныс. «Шоқан Уәлиханов - ұлт мақтанышы» атты эссе жазу.
|
Оқушылар тұжырымды ойларын жазады, дауыстап оқиды, формативті бағаланады.
|
Жұмыс дәптері
|
2 минут
|
5 жолды өлең құру
|
Бес жолды өлең құрып, оқиды.
|
Жұмыс дәптері
|
3 минут
|
Бағалау. Формативті, критериалды бағалау.
|
Оқушылар бағаларымен танысады.
|
Стикер Бағалау кестесі, бұрышы
|
2 минут
|
Рефлексия. «2 жұлдыз, 1 тілек»
|
Сабақта ұнаған 2 нәрсені, 1 тілек жазады.
|
Рефлексия бұрышы стикерлер
|
№
|
Сабақтың тақырыбы
|
Оқып- үйренудің негізгі мақсаттары
|
Оқытуда қолданылытын әдіс- тәсілдер
|
Модульдерді кіріктіру
|
Оқып- үйренудің нәтижесі
|
Үйрену мақсатында бағаны қоса бағалау
|
Барлығын қосқанда
|
Негізгі дерек көздері
|
1
|
Шоқан Уәлиханов өмірі мен шығармашы-лығы.
|
Шоқан Уәлиханов өмірі мен ғылыми еңбектері туралы мағлұмат беру, өз пікірлерін қорғай білуге, сыни тұрғыдан ойлануға үйрену.
|
«Ой шақыру», «Мағынаны ажырату», «Ой толғаныс» әдістері, «Кластер әдісі», «Сұрақ қою, қайтадан сұрақ қою» әдісі, Рефлексия.
|
1.Оқыту мен оқуда ақпараттық –коммуникациялық техногияларды пайдалану
2.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
3 .Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
4.Оқыту үшін және оқу үшін бағалау.
5.Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.
6.Талантты және дарынды балаларды оқыту.
|
Өз бетінше іздене отырып, ғалым еңбектері туралы мағлұмат береді, сыни тұрғыдан ойланады.
|
Критери-алды бағалау
Топтық бағалау
Жеке бағалау
Оқу үшін бағалау
|
1. Жеке жұмыс
2.Топтық
жұмыс
3.Ұжымдық
жұмыс.
|
1.«Қазақ әдебиеті» оқулығы.
2.Жұмыс дәптері
3.Интербелсенді тақта.
Смайликтер. Стикер
POWER POINT
Слайд.
4.Қосымша әдебиет.
|
Достарыңызбен бөлісу: |