Реферат на тему:
Сервіси пошукової системи Google
Виконали:
студенти групи Д-23
Абрамовський І.
Дурноп'янов О.
План
1.Історія створення Google
2. Пошукові сервіси Google
3.Висновки
1.Історія створення Google
1995 — 1997
Як говорить офіційна легенда Google, засновники компанії — двоє аспірантів з кафедри інформатики Стенфордського університету Лeрі Пейдж і Сергій Брін — дуже не сподобaлися один одному при першій зустрічі в 1995 році. 24-річний випускник Мічіганского університету Лері проводив у Стенфорді вихідні, а 23-літній Сергій був у числі студентів, що супроводжували гостя по вузу. Вони сперечалися практично з будь-якого приводу; настільки помітна різниця в поглядах, втім, і дозволила їм зрештою сформувати єдиний підхід до вирішення однієї із найсерйозніших проблем IT-індустрії: пошуку потрібної інформації у величезному масиві дaних. У січні 1996 року Лері та Сергій почали спільну розробку пошукового сервера Backrub, що одержав свою назву за нетривіальне вміння аналізувати так звані «зворотні посилання», що вказують на той або інший сайт із інших ресурсів Інтернету. Лері, який завжди захоплювався технікою й славився тим, що зібрав діючу модель принтера з деталей конструктора Lego™, узявся за створення нового виду серверного середовища, у якому замість дорогих комп'ютерних систем використовувалися менш продуктивні ПК. Через постійну нестачу грошей (звичайну проблему аспірантів) вони часто відвідували навантажувальні майданчики факультету в надії знайти серед недавно прибулої техніки комп'ютери, які вони могли б позичити для своєї мережі.Рік по тому їхній унікальний підхід до аналізу посилань здобув непогану репутацію серед тих, хто бачив його в дії, популярність Backrub росла. Чутки про принципово нову технологію пошуку інформації поширилися по всьому університетському містечку.
1998
Пошук покупця
Усю першу половину 1998 року Лері й Сергій продовжували вдосконалювати свою технологію. Рухаючись до своєї цілі, яка згодом стане ключовим напрямком діяльності Google, вони придбали вінчестери загальним обсягом 1 терабайт за пільговими цінами й створили перший центр даних Google прямо в кімнаті Лері в гуртожитку. Тим часом Сергій організував офіс, і двоє молодих людей почали звертатися до потенційних партнерів, намагаючись зацікавити їх покупкою ліцензії на кращу з доступних технологій пошуку. Незважаючи нa те, що в той час спостерігалося стрімке зростання числа Інтернет-компаній, у них не було великого бажання створювати власну фірму на базі розробленої ними технології. Серед тих, до кого вони зверталися, був і спільний друг — засновник Yahoo Девід Філо. Філо схвалив їхню перспективну технологію, але порадив Лері й Сергію організувати власну компанію для розвитку пошукового сервера. «Коли він буде повністю розроблений і масштабований», — сказав він — «поговоримо знову». Втім, інші керівники порталів виявили ще меншу зацікавленість в Google, як ця система стала тепер називатися. Так, один з них заявив, що «їхньому порталу цілком вистачить 80-відсоткової ефективності в порівнянні з конкурентами — наших користувачів не дуже цікавить пошук».
Пошук інвестора
Після безуспішних спроб зацікавити власників найвідоміших порталів Лері й Сергій вирішили розвивати справу самостійно. Усе, що їм було необхідне, — це невелика сума грошей для переїзду із гуртожитку й оплати боргів по кредитних картах, що збільшилися після придбання терабайта дискової пам'яті. Тому вони написали свій бізнес-план, відклали плани на одержання вченого ступеня й продовжували пошуки інвестора. Свій перший візит вони нанесли другові одного з викладачів університету. Енді Бехтольшайм, один із засновників Sun Microsystems, після поверхневого знайомства з демо-версією Google виписaв чек на суму 100 тис. доларів США на ім'я компанії Google Inc.В кінцевому підсумку вдалося зібрати суму, необхідну для початкових капіталовкладень, — у цілому близько 1 мільйона доларів США.
Гараж
У вересні 1998 р. компанія Google Inc. відкрилась у Менло-Паренню (Каліфорнія). Офіс для персоналу Google у кількості трьох людей розташовувався в гаражі, орендованому в одного із друзів. Крім автоматичних дверей, в офісу гаражного типу був ще ряд переваг, включаючи мийку, сушарку й джакузі. Там було навіть місце для паркування машини першого найнятого співробітника — Крейга Сілверстейна, нинішнього директора з технологій Google. На той час сайт Google.com, тоді ще в бета-версії, обслуговував уже 10 000 пошукових запитів на день. До веб-сайту, що несподівано здобув популярність завдяки релевантним результатам пошуку, прокинувся інтерес преси. У таких виданнях, як USA Today і Le Monde, з'явилися статті, які розхвалювали Google. У грудні 1998 р. РС Magazine назвав Google в числі 100 кращих веб-сайтів і пошукових серверів світу.
1999
Google швидко переріс розміри гаража в Менло-Паренню і до лютого 1999 року переїхав у справжній офіс на Університетську Aвеню (University Avenue) у місті Упало-Альто. У компанії було вже вісім співробітників, сервер обробляв 500 000 запитів за день. Інтерес до компанії також зріс. Її першим комерційним клієнтом стала корпорація Red Hat, яка почасти була приваблена обіцянкою Google встановити свою операційну систему на базі ядра Linux на сервери Google.
2000
Неофіційна атмосфера сприяла колегіальності і швидкому обміну ідеями. Співробітники Google внесли безліч удосконалень до пошукового сервера: додали каталог Google (в рамках проекту Open Directory Project на базі Netscape), надали можливість пошуку через бездротові пристрої. Google також упровадив десять мовних версій для користувачів, які вважали за краще виконувати пошук своєю рідною мовою. Google став найбільшим пошуковим сервером у світі, проіндексувавши мільярд сторінок, — вперше такий обсяг інформації Інтернету став доступний для пошуку.
26 червня Google і Yahoo! оголосили про співпрацю. Кількість запитів сягнула 18 мільйонів за день. Два портали: провідний китайський портал Netease і японський портал NEC BIGLOBE додали пошук Google нa свої сайти. Для залучення малoго бізнесу до реклами, орієнтованої на ключові слова, Google створив Adwords — рекламну програму, яку можна самостійно активізувати в інтерактивному режимі за допомогою кредитної карти протягом декількох хвилин. До кінця 2000 року Google обробляв більше 100 мільйонів запитів за день і продовжував пошук нових шляхів надання користувачам необхідної їм інформації. Пам'ятаючи про своє академічне коріння, Google почав пропонувати безкоштовні пошукові послуги школам, університетам та іншим освітнім установам по цілому світу.
2000 – 2011
Google надає новий спосіб завантаження різних видів змісту: списків, веб-сторінок і елементів будь-якого типу в структурованому форматі, по яких можна потім вести пошук.
2.Пошукові сервіси Google
Можливості Google не обмежені лише традиційним "джентльменським набором" пошуковика з розширеними налаштуваннями та новинами. Нижче наведено короткий і неповний список сучасних сервісів Google:
1.Gоogle Local - знаходить місцеві підприємства та послуги в Інтернеті
2.Google Mac - пошук по сайтах тематики Apple/Macintosh
3.Google’s University Search - пошук по університетах 4.Google Linux - пошук по сайтах тематики Linux
5.Google GOV - пошук по всіх державних (*.gov) і військових (*.mil) сайтах
6.Froogle - пошук товарів/продукції
7.Google Options – опції
8.Google Map Site - карта сайту
9.Google Features - перелік різноманітних особливостей
10.Google Microsoft - пошук по сайтах Microsoft
11.Google Labs – сервіси
12.Hacker Style Google - у оригінальному стилі
13.Google BSD - пошук по BSD-сайтах
14.Google Наоборот - google в дзеркaльному відображенні
15.Google Schoolar - пошук серед статей, книг, оглядів наукової літератури та підручників
16.Google Firefox - для фанатів Mozilla Firefox
17.Google Fight - поєдинок: потрібно ввести два слова, і пошуковик покаже яке з них посилається на більшу кількість сторінок
18.Google Suggest - можливі варіанти того, що потрібне, з показом кількості сторінок по даному запиту
19.Cheatoogle - пошук по читам і кодах до ігор
20.Google Easter - пасхальний кролик
21.Gmail - пошта від Google
22.Video google - пошук відео
23.Google для мобильников и КПК - міні-версія для зручної роботи з мобільних телефонів і КПК
24.Mobie Google - сервіс для мобільного зв’язку
25.Google Fan Logos - сайт з логотипами на тему Google
26.Google Hiliday Logos - святкові логотипи
27.Офіційні та Неофіційні - логотипи Google
28.Google April Fools - пошук про все, що пов'язане з днем дурнів
29.Google Maps - пошук по картах
30.Google Blog - офіційний блог Google
31.Google News - новини від Google
32.Google Print - пошук Google по мільйонах оцифрованих книг бібліотек Гарварду, Стенфорда, Оксфорда, Мічігану, а також з Нью-йоркської Публічної бібліотеки
33.Google Earth - програма для огляду Землі з космосу
34.Can’t find on google - сайт із переліком запитів, у відповідь на які видається не те, що потрібне
35.GoogleGulp- напої від Google
36.Uncle Sam - "патріотичний" пошуковик
37.Blogsearch - пошук по блогам і ЖЖ
38.Google Webmasters Guidelines - інформація та поради Google для веб-розробників
39.Google Reader - Google Reader
40.Google Code - для кодерів, відкриті ісходники і т.д.
41.Google VPN - безкоштовний VPN-сервіс від Google
42.Google Alerts - відстежує появу нових сторінок на пошуковий запит і повідомляє про це на e- mail
43.Google Answers- можна задати запитання, вказати суму винагороди за відповідь і дочекатися відповіді
44.Personalized Google Search- пошук з врахуванням налаштувань та потреб користувача
45.GoogleStore- магазин з аксесуарами в стилі і з логотипами Google
46.Google Trade Catalogs - каталог товарів
47.Google Personalize Homepage - підлаштування пошуку та зовнішнього вигляду Google під себе ;)
48.Google Base - база даних від Гугл, можна завантажити будь що
3.Висновки
Отже, Google - лідер пошукових машин Інтернет, займає 65% світового ринку. Наразі він щоденно реєструє близько 50 млн. пошукових запитів та індексує більше 8 мільярдів веб-сторінок. Google може знаходити інформацію 101 мовою. Google перший і поки що унікальний глобальний пошукач що вміє розшукувати запити виключно серед есперанто мовних текстів.Google – це сучасний , зручний та швидкий шукач у світі інтернету , який надає можливість користуватися багатьма сервісами.
Достарыңызбен бөлісу: |