Шановний Михайло Марковичу! Шановні члени колегії, запрошені!



Дата13.07.2016
өлшемі44.5 Kb.
#196760


Шановний Михайло Марковичу!

Шановні члени колегії, запрошені!
Сьогодні, в порядку контролю, ми в черговий раз розглядаємо питання своєчасної оплати праці, погашення заборгованості із виплати заробітної плати та розрахунків з Пенсійним фондом України, раціональної зайнятості населення.

За статистичними даними, загальна заборгованість з виплати заробітної плати на 1 червня складала 167,8 млн.грн.

За даними моніторингу, з початку вересня загальні борги із виплати заробітної плати зменшені на
10,8 млн. грн. і станом на 24 вересня склали 108,8 млн. грн. Відповідно до Плану невідкладних заходів, у вересні борги повинні бути скорочені на 6,4 млн. грн.

Cкорочення відбулося на економічно активних підприємствах.

Повністю розрахувалися з працівниками у ВАТ «Трансзв’язок» - 400 тис.грн., на Ізюмському заводі офтальмологічної лінзи – 269 тис. грн., у ТОВ «Харківспецмаш» - 247 тис. грн. та інших.

Найбільші суми боргу виплачені працівникам


ДП «Харківський завод електроапаратури» - 2 млн. грн. (32,7 %), комунального підприємства «Міськелектротранс» - 1,1 млн. грн., ВАТ «Ізюмський тепловозоремонтний завод» - 705 тис. грн., ВАТ «Книжкова фабрика ім. Фрунзе» - 518,4 тис. грн. та інших

Разом з тим, на 24 вересня на державних підприємствах залишається невиплаченою заборгована заробітна плата в сумі 57,3 млн. грн.

Борги до Пенсійного фонду в серпні зменшилися за рахунок погашення заборгованості авіаційним підприємством в сумі 9,6 млн. грн. В цілому заборгованість державних підприємств в минулому місяці скоротилась на 2,8 млн. грн. і на 1 вересня склала 139 млн. грн.

Проте, невиплата заробітної плати великими державними підприємствами у вересні призвела до зростання заборгованості по внесках до Пенсійного фонду зазначеної категорії платників на 4,4 млн. грн., і на сьогодні їх борги складають 143 млн. грн.

Не відбувається погашення боргів з оплати праці на авіазаводі (сума боргу 8,1 млн. грн. ), ДП «Завод ім. Малишева» (2,6 млн. грн.), ДП «Харківський приладобудівний завод ім. Т.Г. Шевченка» (18,6 млн. грн.). Як наслідок, ці три підприємства у вересні збільшили борги до Пенсійного фонду на 6,6 млн. грн., які складають 74 млн. грн.

На ДП «ХЕМЗ» заборгованість із заробітної плати на сьогодні складає 5,6 млн.грн. Згідно із затвердженим графіком погашення заборгованості з виплати заробітної плати джерелом фінансування визначені кошти, що повинні надходити до підприємства від ТОВ «Силові енергетичні машини - ЕМЗ». Проте, вони надходять з порушенням визначених термінів, внаслідок чого графік не виконується. У серпні необхідно було виплатити 1934,8 тис. грн. заборгованої заробітної плати, фактично погашено лише


28 тис. грн. У вересні графік також не виконується, в рахунок погашення боргу виплачено 1,6 млн. грн. За серпень-вересень борги до Пенсійного фонду зменшені на 224 тис.грн., залишається непогашеними 6,0 млн. грн.

На комунальних підприємствах області у вересні заборгованість з виплати заробітної плати скоротилася на


2 млн. грн. і на 24 вересня склала 18,2 млн. грн.,

Разом з тим, не забезпечена своєчасна виплата заробітної плати на комунальному підприємстві «Комунальник» Зміївського району в сумі 319 тис. грн., на комунальному підприємстві «Куп’янський благоустрій» -


75 тис. грн., на Борівському підприємстві теплових мереж – 74 тис. грн.

На 273 тис. грн. зросли борги на Ізюмському комунальному підприємстві теплових мереж. – (борг складає 750 тис. грн.).

Як результат, у вересні житлово-комунальні підприємства області збільшили борг до Пенсійного фонду на 508 тис. грн. На сьогодні він складає 36,4 млн. грн.

Погашення заборгованості по внесках до Пенсійного фонду активних сільськогосподарських підприємств відбувається недостатніми темпами. У вересні вона скорочена лише на 481 тис. грн. (10,8%) і на 24.09.2010 складає 4,0 млн. грн.

В цілому по області борг підприємств, установ та організацій по внесках до Пенсійного фонду України в вересні зріс на 9,3 млн. грн. (на 3,8%). і на 24 вересня становить 254,0 млн. грн., в тому числі недоїмка – 224 млн. грн., пеня – 14 млн. грн., фінансові санкції –15,млн. грн.

Звертаю увагу голів:



  • Печенізької райдержадміністрації - на зростання у серпні боргів з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах та до Пенсійного фонду України;

  • Коломацької райдержадміністрації - на зростання у серпні боргів з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах;

  • Борівської, Зміївської райдержадміністрацій, Куп’янського міського голови - на появу нових підприємств-боржників комунальної форми власності;

  • Балаклійської, Богодухівської, Валківської, Великобурлуцької, Вовчанської, Золочівської, Ізюмської, Кегичівської, Краснокутської, Лозівської, Первомайської, Сахновщинської, Шевченківської райдержадміністрацій, міських голів міст Куп’янськ, Лозова та Чугуїв - на приріст у серпні заборгованості економічно активних платників до Пенсійного фонду України.

Також акцентую увагу керівників галузевих управлінь облдержадміністрації на недостатню роботу з цього питання.

Шановні колеги!

У серпні 2010 року обсяг працевлаштування з наданням дотацій був на 40% більше за середньомісячний показник у І півріччі 2010 року. Всього з початку року підприємства та організації області отримали фінансову підтримку за цим напрямком в обсязі понад 10,0 млн.грн

Завдяки солідарній системі фінансування обсяги проведення оплачуваних громадських робіт збільшилися проти 8 місяців 2009 року майже удвічі (на 86,8%) та склали 16,7 тис. осіб. У серпні безробітні активно залучались до робіт з інформування населення щодо отримання житлових субсидій.

У цілому за січень-серпень 2010 року до активних форм зайнятості було залучено майже 60,0 тис. осіб, або 74,8%. Це на 28% більше проти відповідного періоду 2009 р

В установлені терміни забезпечено виконання заходів рішення колегії обласної державної адміністрації від
25 серпня 2010 року.

Головним управлінням праці та соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації та Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області затверджений план спільних перевірок на IV квартал 2010 року з питань дотримання роботодавцями всіх форм організації вимог трудового законодавства.

Кабінету Міністрів України та правлінню Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття направлені пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства та нормативних актів з метою створення сприятливих умов для отримання роботодавцями послуг обласного центру зайнятості.

Між обласним центром зайнятості та об’єднаннями роботодавців області затверджений План спільних заходів, спрямований на надання дотацій, професійну підготовку працівників з числа безробітних під конкретні робочі місця, здійснення профілактичних заходів щодо запобігання настанню випадків безробіття.



Шановні колеги!

Ще раз акцентую: виплата заробітної плати та розрахунки з фондами соціального спрямування, повинні стати першочерговими платежами.





Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2025
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет