Сучасні підходи до лікування варикоцеле у дітей



Дата19.07.2016
өлшемі30 Kb.
#209778
СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЦЕЛЕ У ДІТЕЙ

Рашевська В.А., студ. 5-го курсу.

Науковий керівник - к. м. н., доцент Сікора В.В.

СумДУ, кафедра ортопедії, травматології та НС

Варикоцеле – це варикозне розширення вен лозовидного сплетення і внутрішньої сім’яної вени. Варикоцеле - одна і поширених причин порушення функції яєчок. Ця патологія зустрічається досить рідко, в 15-20 % чоловіків, проте привести може до безпліддя. Причиною варикоцеле можуть бути природжена слабкість судинної стінки. При варикоцеле яєчко знаходиться в оточенні сплетення розширених вен, температура його стає рівній температурі тіла, і функція пригнічується ще більше.

Метою роботи було проаналізувати ті методи лікування варикоцеле у дітей, які застосовуються в Україні на прикладі відділення дитячої хірургії СОДКЛ, порівняти переваги та недоліки різної техніки, пошук найбільш доступних і адекватних їх варіантів.

Нами було проаналізовано 692 історії хвороби пацієнтів з найбільш поширеними урологічними патологіями (крипторхізм - 148 чол., гіпоспадія - 45 чол., варикоцеле 217 чол., водянка - 194 чол., гідронефроз - 88 чол.) за останніх 3 роки (2006-2008 рр..). Хворих з варикоцеле було 217 чол., серед них дітей від 8 до 14 років було 73 чол. (33,6%), старше 14 років – 144 чол. (66,4%), випадків даного захворювання у хлопчиків молодше 8 років не було зареєстроване за цей період часу (це пов'язано з тим, що дана патологія найчастіше виникає в період статевого дозрівання).

За даними літератури існує 4 основних методу лікування варикоцеле: емболізація яєчкової вени за допомогою балонів або спіралей, лапароскопічна варикоцелектомія, відкрита операція Паломо, Іваніссевіча і мікрохірургічна варикоцелектомія.

У сучасній практиці сумські дитячі урологи в лікуванні варикоцеле використовують відкриту операцію за Іваніссевичем, оскільки відбувається проста перев'язка яєчкової вени, яка при високому доступі представлена меншою кількістю стволів. Відносно швидка за часом операція. Не вимагається використання специфічної техніки. Досить низька вартість. Хоча цей метод має істотні недоліки: часті рецидиви (10–25%) за рахунок vena cremasterica і vena gubernaculum testis. Інші ускладнення: водянка оболонок яєчка — (7%), перев'язка яєчкової артерії (до 50%). Тривале післяопераційне відновлення (7–14 днів), частота повного успіху операції - 50–75% (за даними літератури).



Найбільш перспективним методом лікування варикоцеле на даний момент вважається мікрохірургічна варікоцелектомія, переваги якої полягають в украй рідкому пошкодженні яєчкової артерії (2–3% випадків), швидкому післяопераційному відновленні (2–3 дні), найнижчій частоті рецидивів і ускладнень, а частота повного успіху операції складає 95–98%.

У результаті, порівнявши різні методики операційного лікування варикоцеле у дітей можна зробити висновок, що найбільш поширена техніка за Іваніссевичем не є найкращою з причини наявності важких ускладнення і не дуже високою частотою повного успіху операції. Таким чином, ми вважаємо, що необхідно створювати державні програми і сприятливі умови для впровадження досконалішої техніки, наприклад, мікрохірургічну варікоцелектомію.

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2025
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет