Тема. Письмо великої букви Ф. Мета



Дата12.07.2016
өлшемі25.91 Kb.
#193973
Тема. Письмо великої букви Ф.

Мета: навчити учнів писати велику букву Ф окремоі в словах; розвивати вміння аалізувати, зіставляти, узагальнювати; продовжувати ознайомлювати учнів зі скоромовками; виховувати інтерес до вивченння української мови, Бережливе ставлення до природи.

Обладнання: предметні малюнки; картки для складання скоромовки; індивідуальні картки для закріплення вміння писати велику букву Ф; прописи А.А. Заїка.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Ось і дзвоник прлунав

Для навчання час настав

ІІ. Актуалізація опорних знань.


  1. Прочитати з зошита слова з маленькою буквою ф ( на початку, в середині, в кінці ( 3 учні працюють на картках).

2.Творче завдання

- Доповнити:

Наче фея чарівна

По землі іде.....( весна)

- Чому весна фея? Що відбувається весною?

3. Звуко-буквенниий аналіз слова фея / - 0 /= 0/ - 3б.; 4 зв.

4. Словниковий диктант ( з застосуванням предметних малюнків.

ІІІ. Фізкультхвилинка.

Сидять маленькі совенята

Раз – розплющим оченята

Подивилися навколо

Потім вгору і додолу

Оченята – блим, блим, блим!

Відпочити треба їм

Вправо вліво оченята

Повертали совенята

Совенята будуть спати

Ну, ми будем писати

ІY. Мотивація учбової діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.


Федір показав Фросині фокус

Фросина подарувала Федорові фікус

а) читає вчитель;

б) читають учні.

- Чи можемо записати в зошит скоромовку?( не знаємо як пишеться велика буква Ф)



Y. Графічний аналіз великої букви Ф.

1. Аналіз великої букви Ф

- Порівняйте з рядковою

- Розв’яжіть графічні приклади

(графічний малюнокУ відняти верхню частину і додати дві о, дорівнює Ф

Ф відняти дві о і додати ⌐ дорівнює Г )

2. Пояснення написання великої букви Ф.

Велика буква Ф складається з трьох елементів: двох овалів та подовженої похилої палички із заокругленням унизу ліворуч.

3.Письмо великої букви.

Фізкультхвилинка

Встаньте, діти, посміхніться

Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній

І до сонця потягніться

В різні боки нахиліться

Веретеном покрутітья

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.

4. Робота над віршем у прописах ( с.53)

- Прочитайте, про кого в ньому йдеться?

- Що робила Фрося? Як їй допомагав Федя?

5. Запис імені Федір.

6. Запис під диктовку.

- Тепер ми можемо записати скоромовку?

Федір показав Фросині фокус

Фросина подарувала Федорові фікус

7. Робота в групах.

- розплутайте павутинку, прочитайте прислів’я.

Для нашого Федота не страшна робота.

Y. Підсумок уроку.

( Індивідуальні картки з зображенням клоунів.



  • Цих клоунів звуть Чак, Чук, Улян, Устим, Фока і Фрол.

  • Знайдіть Фоку і Фрола. Наведіть букви.

  • Яку букву ми навчилися писати? Що вивчили?

  • Позначте, якщо ви навчилися писати букву, вам було цікаво, то веселого чоловічка, якщо щось не зрозуміли, то серйозного, а якщо не сподобалось на уроці, то намалюйте печального чоловічка.


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет