Тема. Письмо великої букви Ф.
Мета: навчити учнів писати велику букву Ф окремоі в словах; розвивати вміння аалізувати, зіставляти, узагальнювати; продовжувати ознайомлювати учнів зі скоромовками; виховувати інтерес до вивченння української мови, Бережливе ставлення до природи.
Обладнання: предметні малюнки; картки для складання скоромовки; індивідуальні картки для закріплення вміння писати велику букву Ф; прописи А.А. Заїка.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Ось і дзвоник прлунав
Для навчання час настав
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-
Прочитати з зошита слова з маленькою буквою ф ( на початку, в середині, в кінці ( 3 учні працюють на картках).
2.Творче завдання
- Доповнити:
Наче фея чарівна
По землі іде.....( весна)
- Чому весна фея? Що відбувається весною?
3. Звуко-буквенниий аналіз слова фея / - 0 /= 0/ - 3б.; 4 зв.
4. Словниковий диктант ( з застосуванням предметних малюнків.
ІІІ. Фізкультхвилинка.
Сидять маленькі совенята
Раз – розплющим оченята
Подивилися навколо
Потім вгору і додолу
Оченята – блим, блим, блим!
Відпочити треба їм
Вправо вліво оченята
Повертали совенята
Совенята будуть спати
Ну, ми будем писати
ІY. Мотивація учбової діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
Федір показав Фросині фокус
Фросина подарувала Федорові фікус
а) читає вчитель;
б) читають учні.
- Чи можемо записати в зошит скоромовку?( не знаємо як пишеться велика буква Ф)
Y. Графічний аналіз великої букви Ф.
1. Аналіз великої букви Ф
- Порівняйте з рядковою
- Розв’яжіть графічні приклади
(графічний малюнокУ відняти верхню частину і додати дві о, дорівнює Ф
Ф відняти дві о і додати ⌐ дорівнює Г )
2. Пояснення написання великої букви Ф.
Велика буква Ф складається з трьох елементів: двох овалів та подовженої похилої палички із заокругленням унизу ліворуч.
3.Письмо великої букви.
Фізкультхвилинка
Встаньте, діти, посміхніться
Землі нашій поклоніться
За щасливий день вчорашній
І до сонця потягніться
В різні боки нахиліться
Веретеном покрутітья
Раз присядьте, два присядьте
І за парти тихо сядьте.
4. Робота над віршем у прописах ( с.53)
- Прочитайте, про кого в ньому йдеться?
- Що робила Фрося? Як їй допомагав Федя?
5. Запис імені Федір.
6. Запис під диктовку.
- Тепер ми можемо записати скоромовку?
Федір показав Фросині фокус
Фросина подарувала Федорові фікус
7. Робота в групах.
- розплутайте павутинку, прочитайте прислів’я.
Для нашого Федота не страшна робота.
Y. Підсумок уроку.
( Індивідуальні картки з зображенням клоунів.
-
Цих клоунів звуть Чак, Чук, Улян, Устим, Фока і Фрол.
-
Знайдіть Фоку і Фрола. Наведіть букви.
-
Яку букву ми навчилися писати? Що вивчили?
-
Позначте, якщо ви навчилися писати букву, вам було цікаво, то веселого чоловічка, якщо щось не зрозуміли, то серйозного, а якщо не сподобалось на уроці, то намалюйте печального чоловічка.
Достарыңызбен бөлісу: |