Fauna животињЕ



бет8/38
Дата16.07.2016
өлшемі3.06 Mb.
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   38

Lonchura fuscata







Lonchura oryzivora




(II)

Poephila cincta cincta




(II)

Fringillidae (Зебе)

Carduelis yarrellii




(II)

Muscicapidae

(Мухарице)



Cyornis ruckii




(II)

Garrulax canorus




(II)

Garrulax taewanus




(II)

Leiothrix argentauris




(II)

Leiothrix lutea




(II)

Liocichla omeiensis




(II)

Paradisaeidae (Рајске птице)

Paradisaeidae spp.

Рајске птице

(II)

Pittidae (Пите)

Pitta guajana




(II)

Pitta nympha




(II)

Pycnonotidae (Булбули)

Pycnonotus zeylanicus




(II)

Sturnidae (Чворци)

Gracula religiosa




(II)

PICIFORMES

(ДЕТЛИЋИ)



Ramphastidae

(Тукани)


Pteroglossus aracari

Црноврати аракари

(II)

Pteroglossus viridis

Зелени аракари

(II)

Ramphastos sulfuratus

Жутогруди тукан

(II)

Ramphastos toco

Токо тукан

(II)

Ramphastos tucanus

Црвенокљуни тукан

(II)

Ramphastos vitellinus

Каналокљуни тукан

(II)

PSITTACIFORMES (ПАПАГАЈИ)




PSITTACIFORMES spp. (изузевши врсте укључене у Прилог I, искључујући врсте Agapornis roseicolis, Melopsittacus undulatus и Nymphicus hollandicus и Psittacula krameri, које нису укључене у Прилоге овог правилника)

(Папагаји)

(II)

RHEIFORMES

Rheidae (Нандуи)

Pterocnemia pennata pennata

Мали нанду

(II)







Rhea americana

Велики нанду

(II)

SPHENISCIFORMES (ПИНГВИНИ)

Spheniscidae (Пингвини)

Spheniscus demersus

Магарећи пингвин

(II)

STRIGIFORMES (СОВЕ)




STRIGIFORMES spp. (изузевши врсте укључене у Прилог I овог правилника)

Сове

(II)

REPTILIA – ГМИЗАВЦИ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

CROCODYLIA




CROCODYLIA spp. (изузевши врсте укључене у Прилог I овог правилника)




(II)

SAURIA

Agamidae (Агаме)

Saara spp.




(II)







Uromastyx spp.




(II)

Chamaeleonidae

(Камелеони)



Archaius spp.




(II)

Bradypodion spp.




(II)

Brookesia spp. (изузевши врсту укључену у Прилог I овог правилника)




(II)

Calumma spp.




(II)

Chamaeleo spp. (изузевши врсту укључену у Прилог I овог правилника)




(II)

Furcifer spp.




(II)

Kinyongia spp.




(II)

Nadzikambia spp.




(II)

Trioceros spp.




(II)

Cordylidae (Бичасторепи гуштери)

Cordylus spp.




(II)

Gekkonidae (Гекони)

Nactus serpensinsula




(II)

Naultinus spp.




(II)

Phelsuma spp. (изузевши врсту укључену у Прилог I овог правилника)




(II)

Uroplatus spp.




(II)

Helodermatidae

Heloderma spp.

Гила чудовиште

(II)

Iguanidae

(Игуане)


Amblyrhynchus cristatus




(II)

Conolophus spp.




(II)

Ctenosaura bakeri




(II)

Ctenosaura oedirhina




(II)

Ctenosaura melanosterna




(II)

Ctenosaura palearis




(II)

Iguana spp.




(II)

Phrynosoma blainvillii




(II)

Phrynosoma cerroense




(II)

Phrynosoma coronatum




(II)

Phyrnosoma wigginsi




(II)

Scincidae (Кратконоги гуштери)

Corucia zebrata




(II)

Teiidae 

Crocodilurus amazonicus




(II)

Dracaena spp.




(II)

Tupinambis spp.




(II)

Varanidae (Варани)

Varanus spp. (изузевши врсте укључене у Прилог I овог правилника)




(II)

Xenosauridae

Shinisaurus crocodilurus




(II)

SERPENTES

Boidae (Удави)

Boidae spp. (изузевши врсте укључене у Прилог I овог правилника)




(II)

Bolyeriidae

Bolyeriidae spp. (изузевши врсте укључене у Прилог I овог правилника)




(II)

Colubridae

(Смукови)



Clelia clelia




(II)

Cyclagras gigas




(II)

Elachistodon westermanni




(II)

Ptyas mucosus




(II)

Elapidae

(Кобре, мамбе и



крајтови)

Hoplocephalus bungaroides




(II)

Naja atra




(II)

Naja kaouthia




(II)

Naja mandalayensis




(II)

Naja naja




(II)

Naja oxiana




(II)

Naja philippinensis




(II)

Naja sagittifera




(II)

Naja samarensis




(II)

Naja siamensis




(II)

Naja sputatrix




(II)

Naja sumatrana




(II)

Ophiophagus hannah

Краљевска кобра

(II)

Loxocemidae

Loxocemidae spp.




(II)

Pythonidae (Питони)

Pythonidae spp. (изузевши врсту укључену у Прилог I овог правилника)




(II)

Tropidophiidae

Tropidophiidae spp.




(II)

Viperidae (Љутице)

Crotalus durissus unicolor







Trimeresurus mangshanensis




(II)

Vipera wagneri




(II)

TESTUDINES

Carettochelyidae

Carettochelys insculpta




(II)

Chelydae

Chelodina mccordi (утврђена је нулта годишња извозна квота за примерке узете из дивљине)




(II)

Dermatemydidae

Dermatemys mawii




(II)




Emydidae (Барске корњаче)

Clemmys guttata




(II)

Emydoidea blandingii




(II)

Glyptemys insculpta




(II)

Malaclemys terrapin




(II)

Terrapene spp. (изузевши врсту укључену у Прилог I овог правилника)




(II)

Geoemydidae

Batagur borneoensis (утврђена је нулта годишња извозна квота успостављена за примерке узете из дивљине у комерцијалне сврхе)




(II)

Batagur dhongoka




(II)

Batagur kachuga




(II)

Batagur trivittata (утврђена је нулта годишња извозна квота за примерке узете из дивљине у комерцијалне сврхе)




(II)

Cuora spp. (утврђена је нулта извозна квота за примерке врста C. aurocapitata, C.flavomarginata, C. galbinifrons, C. mccordi, C.mouhotii, C. trifsciata, C.yunnanensis и C. zhoui узете из дивљине у комерцијалне сврхе)




(II)

Cyclemys spp.




(II)

Geoemyda japonica




(II)

Geoemyda spengleri




(II)

Hardella thurjii




(II)

Heosemys annandalii (утврђена је нулта годишња извозна квота за примерке узете из дивљине у комерцијалне сврхе)




(II)

Heosemys depressa (утврђена је нулта годишња извозна квота за примерке узете из дивљине у комерцијалне сврхе)




(II)

Heosemys grandis




(II)

Heosemys spinosa




(II)

Leucocephalon yuwonoi




(II)

Malayemys macrocephala




(II)

Malayemys subtrijuga




(II)

Mauremys annamensis (утврђена је нулта годишња извозна квота за примерке узете из дивљине у комерцијалне сврхе)




(II)

Mauremys japonica




(II)

Mauremys mutica




(II)

Mauremys nigricans




(II)

Melanochelys trijuga




(II)

Morenia petersi




(II)

Notochelys platynota




(II)

Orlitia borneensis (утврђена је нулта годишња извозна квота за примерке узете из дивљине у комерцијалне сврхе)




(II)

Pangshura spp. (изузевши врсте укључене у Прилог I овог правилника)







Scalia bealei




(II)

Scalica quadriocellata




(II)

Siebenrockiella crassicollis




(II)

Siebenrockiella leytensis




(II)

Vijayachelys silvatica




(II)

Podocnemididae

Erymnochelys madagascariensis




(II)

Peltocephalus dumerilianus




(II)

Podocnemis spp.




(II)

Testudinidae (Копнене корњаче)

Testudinidae spp. (изузевши врсте укључене у Прилог I ове конвенције; утврђена је нулта годишња извозна квота за врсту Geochelone sulcata за примерке узете из дивљине којима се тргује у комерцијалне сврхе )




(II)

Trionychidae

Amyda cartilaginea




(II)

Aspideretes leithii




(II)

Chitra spp. (изузевши врсте укључене у Прилог I ове конвенције)




(II)

Dogania subplana




(II)

Lissemys ceylonensis




(II)

Lissemys punctata




(II)

Lissemys scutata




(II)




Достарыңызбен бөлісу:
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   38


©dereksiz.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет