Fauna животињЕ



бет2/38
Дата16.07.2016
өлшемі3.06 Mb.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   38

Equus grevyi

Грејвијева зебра

(I)

Equus hemionus (врста је наведена у Додатку II Конвенције, али су подврсте Equus hemionus hemionus и E. hemionus khur наведене у Додатку I Конвенције)

Aзијски магарац (E. hemionus hemionus – кулан)

(I/II)

Equus kiang

Кијанг

(II)

Equus przewalskii

Дивљи коњ Пржевалског

(I)

Equus zebra zebra

Ртска планинска зебра

(I)

Rhinocerotidae (Носорози)

Rhinocerotidae spp. (изузевши подврсту укључену у Прилог II овог правилника)

Носорози

(I)

Tapiridae (Тапири)

Tapiridae spp. (изузевши врсту укључену у Прилог II овог правилника)

Тапири

(I)

PRIMATES

(ПРИМАТИ)



Atelidae

(Пауколики мајмуни)



Alouatta coibensis

Црни дрекавац

(I)

Alouatta palliata

Плаштасти дрекавац

(I)

Alouatta pigra




(I)

Ateles geoffroyi frontatus

Црноруки паук – мајмун (подврста frontatus)

(I)

Ateles geoffroyi panamensis

Црноруки паук – мајмун (подврста panamensis)

(I)

Brachyteles arachnoides




(I)

Brachyteles hypoxanthus




(I)

Oreonax flavicauda

Жуторепи рунасти мајмун

(I)

Cebidae (Мармозети

и тамарини)



Callimico goeldii

Гелдијев мармозет

(I)

Callithrix aurita

Белоухи мармозет

(I)

Callithrix flaviceps




(I)

Leontopithecus spp.

Златни тамарини

(I)

Saguinus bicolor

Двобојни тамарин

(I)

Saguinus geoffroyi

Жофројев тамарин

(I)

Saguinus leucopus




(I)

Saguinus martinsi




(I)

Saguinus oedipus




(I)

Saimiri oerstedii




(I)

Cercopithecidae

(Мајмуни Старог



света)

Cercocebus galeritus




(I)

Cercopithecus diana

Диана мајмун

(I)

Cercopithecus roloway




(I)

Cercopithecus solatus




(II)

Colobus satanas

Црни колобус

(II)

Macaca silenus

Лав-макак

(I)

Mandrillus leucophaeus

Дрил

(I)

Mandrillus sphinx

Мадрил

(I)

Nasalis larvatus

Дугоноси мајмун

(I)

Piliocolobus foai




(II)

Piliocolobus gordonorum




(II)

Piliocolobus kirkii




(I)

Piliocolobus pennantii




(II)

Piliocolobus preussi




(II)

Piliocolobus rufomitratus




(I)

Piliocolobus tephroceles




(II)







Piliocolobus tholloni




(II)

Presbytis potenziani




(I)

Pygathrix spp.

Лангури

(I)

Rhinopithecus spp.




(I)

Semnopithecus ajax




(I)

Semnopithecus dussumieri




(I)

Semnopithecus entellus




(I)

Semnopithecus hector




(I)

Semnopithecus hypoleucos




(I)

Semnopithecus priam




(I)

Semnopithecus schistaceus




(I)

Simias concolor




(I)

Trachypithecus delacouri




(II)

Trachypithecus francoisi




(II)

Trachypithecus geei




(I)

Trachypithecus hatinhensis




(II)

Trachypithecus johnii




(II)

Trachypithecus laotum




(II)

Trachypithecus pileatus




(I)

Trachypithecus poliocephalus




(II)

Trachypithecus shortridgei




(I)

Cheirogaleidae (Патуљасти и
мишолики лемури)

Cheirogaleidae spp.

Патуљасти лемури

(I)

Daubentoniidae

Daubentonia madagascariensis

Ај-ај

(I)

Hominidae

(Човеколики мајмуни)



Gorilla beringei

Источни (планински) горила

(I)

Gorilla gorilla

Западни горила

(I)

Pan spp.

Шимпанзе и бонобо

(I)

Pongo abelii

Орангутан са Суматре

(I)

Pongo pygmaeus

Орангутан са Борнеа

(I)

Hylobatidae (Гибони)

Hylobatidae spp.

Гибони

(I)

Indridae

Indridae spp.

Индрији, сифаке и рунасти лемури

(I)

Lemuridae (Лемури)

Lemuridae spp.

Лемури

(I)

Lepilemuridae (Ласичасти лемури)

Lepilemuridae spp.




(I)

Lorisidae (Лориси)

Nycticebus spp.

Лењи (Лорији)

(I)

Pitheciidae

Cacajao spp.

Уакарији

(I)

Callicebus barbarabrownae




(II)

Callicebus melanochir




(II)

Callicebus nigrifrons

Црночели тити

(II)

Callicebus personatus

Атлантски тити

(II)

Chiropotes albinasus

Белоноси саки

(I)

Tarsiidae (Авети)

Tarsius spp.

Авети

(II)

PROBOSCIDEA

(СУРЛАШИ)



Elephantidae

(Слонови)



Elephas maximus

Индијски слон

(I)

Loxodonta africana (изузевши популације у Боцвани, Намибији, Јужноафричкој Републици и Зимбабвеу, које су укључене у Прилог II овог правилника)

Афрички слон

(I)

RODENTIA (ГЛОДАРИ)

Chinchillidae (Чинчиле)

Chinchilla spp. (примерци одомаћеног облика не подлежу одредбама овог правилника)

Чинчила

(I)

Hystricidae (Бодљикави прасићи Старог света)

Hystrix cristata

Бодљикаво прасе




Muridae (Мишеви)

Leporillus conditor




(I)

Pseudomys fieldi praeconis




(I)

Xeromys myoides




(I)

Zyzomys pedunculatus




(I)

Sciuridae (Веверице)

Cynomys mexicanus




(I)

SIRENIA (СИРЕНЕ)

Dugongidae (Дугонзи, морске краве)

Dugong dugon

Дугонг

(I)




Trichechidae (Ламантини/ Манатији)

Trichechus inunguis




(I)

Trichechus manatus




(I)

Trichechus senegalensis




(I)

AVES – ПТИЦЕ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

ANSERIFORMES

(ГУШЧАРИЦЕ)



Anatidae

(Патке, гуске,



лабудови)

Anas aucklandica

Окландска крџа

(I)

Anas chlorotis

Новозеландска крџа

(I)

Anas laysanensis

Лајсанска патка

(I)

Anas nesiotis




(I)

Anas querquedula

Гроготовац




Asarcornis scutulata

Белокрила патка

(I)

Aythya innotata

Мадагаскарска патка њорка




Aythya nyroca

Патка њорка




Branta canadensis leucopareia

Канадска гуска (ssp. leucopareia)

(I)

Branta ruficollis

Гуска црвеновољка

(II)

Branta sandvicensis

Хавајска гуска

(I)

Mergus octosetaceus

Бразилски ронац




Oxyura leucocephala

Белоглава патка

(II)

Rhodonessa caryophyllacea (можда изумрла)

Ружичастоглава патка

(I)

Tadorna cristata

 




APODIFORMES (ЧИОПЕ)

Trochilidae (Колибри)

Glaucis dohrnii

Бахијски (Колибри)

(I)

CHARADRIIFORMES (ШЉУКАРИЦЕ)

Laridae (Галебови)

Larus relictus

Монголски галеб

(I)

Scolopacidae (Шљуке,

Numenius borealis

Ескимска царска шљука

(I)

спрудници, спрутке и

Numenius tenuirostris

Танкокљуни царска шљука

(I)

лисконоге)

Tringa guttifer

Сахалински спрудник

(I)

CICONIIFORMES

(ЧАПЉЕ)


Ardeidae (Чапље)

Ardea alba

Велика бела чапља




Bubulcus ibis

Чапља говедарка




Egretta garzetta

Мала бела чапља




Ciconiidae (Роде)

Ciconia boyciana

Црнокљуна рода

(I)

Ciconia nigra

Црна рода

(II)

Ciconia stormi

Црнокапа рода




Jabiru mycteria

Јабиру 

(I)

Leptoptilos dubius

Асамски марабу




Mycteria cinerea

Црвенолика рода

(I)

Phoenicopteridae (Пламенци)

Phoenicopterus ruber

Пламенац

(II)

Threskiornithidae

(Ражњеви, кашичари)



Geronticus calvus

Црвенокапи ражањ

(II)

Geronticus eremita

Ћелави ражањ

(I)

Nipponia nippon

Црвенолики ражањ

(I)

Platalea leucorodia

Кашичар

(II)

Pseudibis gigantea

Велики ибис




COLUMBIFORMES

(ГОЛУБОВИ)



Columbidae

(Голубови, грлице)



Caloenas nicobarica

Кудрави голуб

(I)

Claravis godefrida

Љубичастокрили голуб

 

Columba livia

Дивљи голуб

 

Ducula mindorensis

Миндорска воћарица

(I)

Leptotila wellsi

Гренадски голуб

 

Streptopelia turtur

Грлица




CORACIIFORMES

(МОДРОВРАНЕ)



Bucerotidae

(Кљунорози)



Aceros nipalensis

Црвеногрли кљунорожац

(I)

Buceros bicornis

Велики кљунорог

(I)

Rhinoplax vigil

Шлемасти кљунорог



Достарыңызбен бөлісу:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   38


©dereksiz.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет