Fauna животињЕ



бет9/38
Дата16.07.2016
өлшемі3.06 Mb.
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   38
Nilssonia formosa




(II)

Nilssonia leithii




(II)

Palea steindachneri




(II)

Pelochelys spp.




(II)

Pelodiscus axenaria




(II)

Pelodiscus maackii




(II)







Pelodiscus parviformis




(II)

Rafetus swinhoei




(II)

AMPHIBIA – ВОДОЗЕМЦИ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

ANURA (БЕЗРЕПИ

ВОДОЗЕМЦИ)



Aromobatidae

Allobates femoralis




(II)

Allobates hodli




(II)

Allobates myersi




(II)

Allobates rufulus




(II)

Allobates zaparo




(II)

Dendrobatidae

Adelphobates spp.




(II)

Ameerega spp.




(II)

Andinobates spp.




(II)

Dendrobates spp.




(II)

Epipedobates spp.




(II)

Excidobates spp.




(II)

Hyloxalus azureiventris




(II)

Minyobates spp.




(II)

Oophaga spp.




(II)

Phyllobates spp.




(II)

Ranitomeya spp.




(II)

Dicroglossidae

Euphlyctis hexadactylus




(II)

Hoplobatrachus tigerinus




(II)

Hylidae

Agalychnis spp.




(II) (8)

Mantellidae

Mantella spp.




(II)

Microhylidae

Scaphiophryne gottlebei




(II)

CAUDATA

(РЕПАТИ ВОДОЗЕМЦИ)



Ambystomidae

Ambystoma dumerilii




(II)

Ambystoma mexicanum




(II)

PISCES – РИБЕ

CHONDRICHTHYES (ELASMOBRANCHII) – РУШЉОРИБЕ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

CARCHARHINIFORMES

Carcharhinidae

Carcharhinus longimanus




(II)

Sphyrnidae

Sphyrna lewini




(II)

Sphyrna mokarran




(II)

Sphyrna zygaena




(II)

LAMNIFORMES

Cetorhinidae

Cetorhinus maximus

Псина голема, џиновска ајкула

(II)

Lamnidae

Carcharodon carcharias

Велика бела ајкула

(II)

Lamna nasus

Кучина

(II)

ORECTOLOBIFORMES

Rhincodontidae

Rhincodon typus

Кит ајкула

(II)

ACTINOPTERYGII – ЗРАКОПЕРКЕ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

ACIPENSERIFORMES

Acipenseridae (Кечиге, јесетровке)

ACIPENSERIFORMES spp. (изузевши врсте које се налазе у Прилогу I овог правилника)




(II)

ANGUILLIFORMES

Anguillidae (Јегуље)

Anguilla anguilla

Јегуља

(II)

CYPRINIFORMES

Cyprinidae (Шаранке)

Caecobarbus geertsi




(II)

OSTEOGLOSSIFORMES

Osteoglossidae

Arapaima gigas

Арапаима, Пираруку

(II)

PERCIFORMES

Labridae (Морски гргечи)

Cheilinus undulatus




(II)

SYNGNATHIFORMES

Syngnathidae (Морски коњићи и морска шила)

Hippocampus spp.

Морски коњић

(II)

SARCOPTERYGII – ШАКОПЕРКЕ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

CERATODONTIFORMES

Ceratodontidae

Neoceratodus forsteri

Барамунди – аустралијска дводихалица

(II)

ARTHROPODA – ЗГЛАВКАРИ

ARACHNIDA – ПАУКОЛИКЕ ЖИВОТИЊЕ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

ARANEAE (ПАУЦИ)

Theraphosidae

(Птичји пауци)



Aphonopelma albiceps




(II)

Aphonopelma pallidum




(II)

Brachypelma spp.




(II)

SCORPIONES

(ШКОРПИОНИ)



Scorpionidae (Прави

шкорпиони)



Pandinus dictator




(II)

Pandinus gambiensis




(II)

Pandinus imperator




(II)

INSECTA – ИНСЕКТИ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

COLEOPTERA (ТВРДОКРИЛЦИ)

Scarabаeidae

Dynastes satanas




(II)

LEPIDOPTERA

(ЛЕПТИРИ)



Papilionidae

(Ластини репци)



Atrophaneura jophon




(II)

Atrophaneura palu







Atrophaneura pandiyana




(II)

Bhutanitis spp.




(II)

Graphium sandawanum







Graphium stresemanni







Ornithoptera spp. (изузевши врсту укључену у Прилог I овог правилника)




(II)

Papilio benguetanus







Papilio esperanza







Papilio morondavana







Papilio neumoegeni







Parides ascanius







Parides hahneli







Teinopalpus spp.




(II)

Trogonoptera spp.




(II)

Troides spp.




(II)

ANNELIDA – ПРСТЕНАСТЕ ГЛИСТЕ

HIRUDINOIDEA – ПИЈАВИЦЕ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

ARHYNCHOBDELLIDA

Hirudinidae

(Пијавице)



Hirudo medicinalis

Северна медицинска пијавица

(II)

Hirudo verbana

Јужна медицинска пијавица

(II)

MOLLUSCA – МЕКУШЦИ

BIVALVIA – ШКОЉКЕ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

MYTILOIDA

Mytilidae (Дагње)

Lithophaga lithophaga

Прстац

(II)

UNIONOIDA

Unionidae

(Речне шкољке)



Cyprogenia aberti




(II)

Epioblasma torulosa rangiana




(II)

Pleurobema clava




(II)

VENEROIDA

Tridacnidae

Tridacnidae spp.




(II)

GASTROPODA – ПУЖЕВИ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

MESOGASTROPODA

Strombidae

Strombus gigas




(II)

STYLOMMATOPHORA

Camaenidae

Papustyla pulcherrima




(II)

CNIDARIA – ЖАРЊАЦИ

ANTHOZOA – КОРАЛИ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

ANTIPATHARIA (ЦРНИ КОРАЛИ)




ANTIPATHARIA spp.




(II)

HELIOPORACEA

Helioporidae

Heliporidae spp. (укључује једино врсту Heliopora coerulea)




(II)(10)

SCLERACTINIA




SCLERACTINIA spp.




(II)(10)

STOLONIFERA

Tubiporidae

Tubiporidae spp.




(II)(10)

HYDROZOA

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

MILLEPORINA

Milleporidae

Milleporidae spp.




(II)(10)

STYLASTERINA

Stylasteridae

Stylasteridae spp.




(II)(10)

FLORA – БИЉКЕ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА




Agavaceae

(Агаве)


Agave victoriae – reginae




(II) #4

Nolinia interrata




(II)

Yucca queretaroensis




(II)

Amaryllidaceae

Galanthus spp.

Висибабе

(II) #4

Sternbergia spp.




(II) #4

Anacardiaceae

Opercularya decaryi




(II)

Operculicarya hyphaenoides







Operculicarya pachypus







Apocynaceae

Hoodia spp.




(II) #9

Pachypodium spp. (изузевши врсте укључене у Прилог I овог правилника)




(II) #4

Rauvolfia serpentina




(II) #2

Araliaceae

Panax ginseng (само популација у Руској Федерацији; ниједна друга популација није укључена у Прилоге овог правилника)

Жен-шен

(II) #3

Panax quinquefolius




(II) #3

Berberidaceae

Podophyllum hexandrum




(II) #2

Bromeliaceae

Tillandsia harrisii




(II) #4







Tillandsia kammii




(II) #4

Tillandsia mauryana




(II) #4

Tillandsia xerographica




(II) (11) #4

Cactaceae (Кактуси)

CACTACEAE spp. (изузевши врсте укључене у Прилог I и Pereskia spp., Pereskiopsis spp. и Quiabentia spp.)

Кактуси

(II)(12) #4

Caryocaraceae

Caryocar costaricense




(II) #4

Cucurbitaceae

Zygosicyos pubescens (врста позната и под називом Xerosicyos pubescens)




(II)

Zygosicyos tripartitus




(II)

Cyatheaceae

Cyathea spp.




(II) #4

Cycadaceae

CYCADACEAE spp. (изузевши врсту укључену у Прилог I овог правилника)




(II) #4

Dicksoniaceae

Cibotium barometz




(II) #4

Dicksonia spp. (само популације Северне и Јужне Америке; ниједна друга популација није укључена у Прилоге овог правилника: укључујући врсте Dicksonia berteriana, D. externa, D. sellowiana и D. stuebelii)




(II) #4

Didiereaceae

DIDIEREACEAE spp.




(II) #4

Dioscoreaceae

Dioscorea deltoidea




(II) #4

Droseraceae

Dionaea muscipula




(II) #4

Ebenaceae

Diospyros spp. (само популације врста са Мадагаскара)




(II) #5

Euphorbiaceae (Млечике)

Euphorbia spp. (изузевши врсте укључене у Прилог I; само сукулентне врсте, осим: – врсте Euphorbia misera; – вештачки размножени или култивисани примерци врсте Euphorbia trigona; – вештачки размножене са крестом, лепезасте, или примерке чија је боја измењена мутацијом врсте Euphorbia lactea, када су накалемљене на вештачки узгојеним подлогама врсте Euphorbia neriifolia; – вештачки размножени примерци култивара Euphorbia „Milii” када се са њима тргује пошиљкама од 100 или више биљака, као и примерци код којих се лако распознаје да су вештачки ражмножени не подлежу одредбама овог правилника)

Млечике

(II) #4

Fouquieriaceae

Fouquieria columnaris




(II) #4

Juglandaceae

Oreomunnea pterocarpa




(II) #4

Lauraceae

Aniba rosaeodora (врста позната и под називом A.duckei)




(II) #12

Leguminosae

Caesalpinia echinata




(II)#10

(Fabaceae)

(Лептирњаче)



Dalbergia cochinchinensis




(II) #5

Dalbergia granadillo




(II) #6

Dalbergia retusa




(II) #6

Dalbergia stevensonii




(II) #6

Dalbergia spp. (популације врста са Мадагаскара)




(II) #5

Pericopsis elata




(II) #5

Platymiscium pleiostachyum




(II) #4

Pterocarpus santalinus




(II) #7

Senna meridionalis




(II)

Liliaceae

Aloe spp. (изузевши врсте укључене у Прилог I и врсту Aloe vera, која се још наводи и као Aloe barbadensis, а која није укључена у Прилоге овог правилника)

Алоје

(II) #4

Meliaceae

Swietenia humilis




(II) #4

Swietenia macrophylla (популација неотрописа – укључује Централну и Јужну Америку и Карибе)




(II) #6

Swietenia mahagoni




(II) #5

Nepenthaceae

Nepenthes spp. (изузевши врсте укључене у Прилог I овог правилника)




(II) #4

Orchidaceae (Орхидеје)

ORCHIDACEAE spp. (изузевши врсте укључене у Прилог I овог правилника)

Орхидеје

(II)(13) #4

Orobanchaceae

Cistanche deserticola




(II) #4

Palmae (Аrecaceae) (Палме)

Beccariophoenix madagascariensis




(II) #4

Lemurophoenix halleuxii




(II)

Marojejya darianii




(II)

Neodypsis decaryi




(II) #4

Ravenea louvelii




(II)

Ravenea rivularis




(II)

Satranala decussilvae




(II)

Voanioala gerardii




(II)

Passifloraceae

Adenia firingalavensis




(II)

Adenia olaboensis




(II)

Adenia subsessifolia




(II)

Pedaliaceae

Uncarina grandidieri




(II)







Uncarina stellulifera




(II)

Portulacaceae

Anacampseros spp.




(II) #4

Avonia spp.




#4

Lewisia serrata




(II) #4

Primulaceae

Cyclamen spp.

Цикламе

(II)(14)#4

Ranunculaceae

Adonis vernalis

Гороцвет

(II) #2

Hydrastis canadensis




(II) #8

Rosaceae

Prunus africana




(II) #4

Santalaceae

Osyris lanceolata (само популације Бурундија, Етиопије, Кеније, Руанде, Уганде и Уједињене Републике Танзаније)




(II) #2

Sarraceniaceae

Sarracenia spp. (изузевши врсте укључене у Прилог I овог правилника)




(II) #4

Scrophulariaceae

Picrorhiza kurrooa (искључујући врсту Picrorhiza scrophulariiflora)




(II) #2

Stangeriaceae

Bowenia spp.




(II) #4

Taxaceae

Taxus chinensis и таксономске варијације унутар врсте




(II) #2

Taxus cuspidata и таксономске варијације унутар врсте




(II)(15) #2

Taxus fuana и таксономске варијације унутар врсте




(II) #2

Taxus sumatrana и таксономске варијације унутар врсте




(II) #2

Taxus wallichiana




(II) #2

Thymeleaceae

(Aquilariaceae)



Aquilaria spp.




(II) #4

Gonystylus spp.




(II) #4

Gyrinops spp.




(II) #4

Valerianaceae

Nardostachys grandiflora




(II) #2

Vitaceae

Cyphostemma elephantopus




(II)

Cyphostemma laza




(II)

Cyphostemma montagnacii




(II)

Welwitschiaceae

Welwitschia mirabilis

Велвичија

(II) #4

Zamiaceae

ZAMIACEAE spp. (изузевши врсте укључене у Прилог I овог правилника)




(II) #4

Zingiberaceae

Hedychium philippinense




(II) #4

Zygophyllaceae

Bulnesia sarmientoi




(II) #11

Guaiacum spp.




(II) #2

Напомена:

Образложења напомена су наведена у Прилогу XIX овог правилника.

ПРИЛОГ III

Заштићене врсте које се налазе на Додацима CITES конвенције и на Додатку C Уредбе Комисије (ЕЗ) бр. 750/2013 од 29. јула 2013. године која допуњује Уредбу Савета (ЕЗ) бр. 338/97 о заштити врста дивље фауне и флоре са регулисањем њихове трговине



FAUNA – ЖИВОТИЊЕ

CHORDATA – ХОРДАТА

MAMMALIA – СИСАРИ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

ARTIODACTYLA

Bovidae (Говеда)

Antilope cervicapra

Индијска антилопа (блекбак)

(III Непал)

Bubalus arnee (искључујући одомаћени облик познат под називом Bubalus bubalus)

Водени биво

(III Непал)

Gazella dorcas

Доркас газела

(III Алжир и Тунис)

Tetracerus quadricornis

Четворорога антилопа

(III Непал)

Cervidae (Јелени)

Cervus elaphus barbarus

Јелен обични (подврста barbarus)

(III Алжир и Тунис)

Mazama temama cerasina




(III Гватемала)

Odocoileus virginianus mayensis

Белорепи јелен (подврста mayensis)

(III Гватемала)

CARNIVORA

(МЕСОЈЕДИ)



Canidae (Пси)

Canis aureus

Шакал

(III Индија)

Vulpes bengalensis

Бенгалска лисица

(III Индија)

Herpestidae (Мунгоси)

Herpestes edwardsii

Индијски сиви мунгос

(III Индија)

Herpestes fuscus

Индијски смеђи мунгос

(III Индија)

Herpestes javanicus auropunctatus

Мали индијски мунгос

(III Индија)

Herpestes smithii




(III Индија)

Herpestes urva

Ракоједи мунгос

(III Индија)

Herpestes vitticollis




(III Индија)

Hyaenidae (Хијене)

Proteles cristata

Аард-вук

(III Боцвана)

Mustelidae (Куне)

Eira barbara

Тајра

(III Хондурас)

Galictis vittata




(III Костарика)

Mustelinae

Martes flavigula

Жутогрла куна

(III Индија)

Martes foina intermedia

Куна белица

(III Индија)

Martes gwatkinsii




(III Индија)







Mellivora capensis

Јазавац медојед

(III Боцвана)

Procyonidae

Bassaricyon gabbii




(III Костарика)

Bassariscus sumichrasti




(III Костарика)

Nasua narica

Белоноси коати

(III Хондурас)

Nasua nasua solitaria




(III Уругвај)

Potos flavus

Кинкаџу

(III Хондурас)

Viverridae

(Вивере, цибетке)



Arctictis binturong

Бинтуронг

(III Индија)

Civettictis civetta




(III Боцвана)

Paguma larvata




(III Индија)

Paradoxurus hermaphroditus

Азијска палмска цибетка

(III Индија)

Paradoxurus jerdoni




(III Индија)

Viverra civettina




(III Индија)

Viverra zibetha

Велика индијска цибетка

(III Индија)

Viverricula indica

Мала индијска цибетка

(III Индија)

CHIROPTERA (СЛЕПИ МИШЕВИ)

Phyllostomidae

Platyrrhinus lineatus




(III Уругвај)

CINGULATA

Dasypodidae (Оклопници)

Cabassous centralis




(III Костарика)

Cabassous tatouay




(III Уругвај)

PILOSA

Megalonychidae

Choloepus hoffmanni

Хофманов двопрсти лењивац

(III Костарика)

Myrmecophagidae (Мравоједи)

Tamandua mexicana

Сверени мањи мравојед

(III Гватемала)

RODENTIA

(ГЛОДАРИ)



Cuniculidae

Cuniculus paca

Пака

(III Хондурас)

Dasyproctidae

Dasyprocta punctata

Централноамерички агути

(III Хондурас)

Erethizontidae

Sphiggurus mexicanus




(III Хондурас)

Sphiggurus spinosus




(III Уругвај)

Sciuridae

Marmota caudata

Дугорепи мрмот

(III Индија)

Marmota himalayana

Хималајски мрмот

(III Индија)

Sciurus deppei




(III Костарика)

AVES – ПТИЦЕ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

ANSERIFORMES

(ГУШЧАРИЦЕ)



Anatidae (Патке,

гуске, лабудови)



Cairina moschata

Америчка мошусна патка

(III Хондурас)

Dendrocygna autumnalis

Црнотрба патка пишталица

(III Хондурас)

Dendrocygna bicolor

Смеђа патка пишталица

(III Хондурас)

CHARADRIIFORMES (ШЉУКАРИЦЕ)

Burhinidae (Ћурликовци)

Burhinus bistriatus

Белотрби ћурликовац

(III Гватемала)

COLUMBIFORMES (ГОЛУБОВИ)

Columbidae (Голубови, грлице)

Nesoenas mayeri

Ружичасти голуб

(III Маурицијус)

FALCONIFORMES (ГРАБЉИВИЦЕ)

Cathartidae (Амерички лешинари)

Sarcoramphus papa

Краљевски лешинар

(III Хондурас)

GALLIFORMES (КОКОШКЕ)

Cracidae (Гуани, чачалаке, хокои)

Crax daubentoni




(III Колумбија)

Crax globulosa




(III Колумбија)

Crax rubra

Велики курасо

(III Колумбија, Костарика, Гватемала и Хондурас)

Ortalis vetula




(III Гватемала и Хондурас)

Pauxi pauxi




(III Колумбија)

Penelope purpurascens

Кудрави гуан

(III Хондурас)

Penelopina nigra

Планински гуан

(III Гватемала)

Phasianidae (Јаребице, препелице, фазани, кокошке)

Meleagris ocellata

Јукатанска ћурка

(III Гватемала)

Tragopan satyra

Црвени трагопан

(III Непал)

PASSERIFORMES

(ПЕВАЧИЦЕ)



Cotingidae (Котинге)

Cephalopterus ornatus

Ћубаста котинга

(III Колумбија)

Cephalopterus penduliger




(III Колумбија)

Muscicapidae (Мухарице)

Terpsiphone bourbonnensis




(III Маурицијус)

PICIFORMES (ДЕТЛИЋИ)

Capitonidae (Барбети)

Semnornis ramphastinus




(III Колумбија)

Ramphastidae (Тукани)

Baillonius bailloni




(III Аргентина)

Pteroglossus castanotis

Кестењастоухи аракари

(III Аргентина)

Ramphastos dicolurus

Црвеногруди тукан

(III Аргентина)

Selenidera maculirostris




(III Аргентина)

REPTILIA – ГМИЗАВЦИ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

SAURIA

Gekkonidae (Гекони)

Hoplodactylus spp.




(III Нови Зеланд)

SERPENTES

Colubridae

(Смукови)



Atretium schistosum




(III Индија)

Cerberus rhynchops




(III Индија)

Xenochrophis piscator




(III Индија)

Elapidae (Кобре,

мамбе и крајтови)



Micrurus diastema

Корална змија

(III Хондурас)

Micrurus nigrocinctus




(III Хондурас)




Viperidae (Љутице)

Crotalus durissus




(III Хондурас)

Daboia russelii

Раселова љутица

(III Индија)

TESTUDINES

Chelydridae

Macrochelys temminckii




(III САД)

Emydidae (Барске корњаче)

Graptemys spp.




(III САД)

Geoemydidae

Geoemyda spengleri




(III Кина)

Mauremys iversoni




(III Кина)

Mauremys megalocephala




(III Кина)

Mauremys pritchardi




(III Кина)

Mauremys reevesii




(III Кина)

Mauremys sinensis




(III Кина)

Ocadia glyphistoma




(III Кина)

Ocadia philippeni




(III Кина)

Sacalia pseudocellata




(III Кина)

AMPHIBIA – ВОДОЗЕМЦИ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

ANURA

(БЕЗРЕПИ ВОДОЗЕМЦИ)



Ranidae (Праве жабе)

Calyptocephalella gayi




(III Чиле)










CAUDATA (РЕПАТИ

ВОДОЗЕМЦИ)



Cryptobranchidae

Cryptobranchus alleganiensi




(III САД)

Hynobiidae

Hynobius amjiensis




(III Кина)

ECHINODERMATA – БОДЉОКОШЦИ

HOLOTHUROIDEA – МОРСКИ КРАСТАВЦИ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

ASPODOCHIROTIDA

Stichopodidae

Isostichopus fuscus




(III Еквадор)

ARTHROPODA – ЗГЛАВКАРИ

INSECTA – ИНСЕКТИ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

COLEOPTERA (ТВРДОКРИЛЦИ)

Lucanidae (Јеленци)

Colophon spp.




(III Јужноафричка Република)

LEPIDOPTERA

(ЛЕПТИРИ)



Nymphalidae

Agrias amydon boliviensis




(III Боливија)

Morpho godartii lachaumei




(III Боливија)

Prepona praeneste buckleyana




(III Боливија)

CNIDARIA – ЖАРЊАЦИ

ANTHOZOA – КОРАЛИ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА

GORGONACEAE

Coralliidae

Corallium elatius




(III Кина)

Corallium japonicum




(III Кина)

Corallium konjoi




(III Кина)

Corallium secundum




(III Кина)

ФЛОРА – БИЉКЕ

РЕД

ПОРОДИЦА

ВРСТА
Научни назив

ВРСТА
Српски назив

НАПОМЕНА




Gnetaceae

Gnetum montanum




(III Непал) #1

Leguminosae

Dalbergia darienensis




(III Панама) #2

(Fabaceae) (Лептирњаче)

Dipteryx panamensis




(III Костарика / Никарагва)

Magnoliaceae (Магнолије)

Magnolia liliifera var. obovata

Магнолија

(III Непал) #1

Meliaceae

Cedrela fissilis (Само популација у Боливији)




(III Боливија) #5

Cedrela lilloi (Само популација у Боливији)




(III Боливија) #5

Cedrela odorata (Само популација у Боливији,Бразилу, Колумбија, Гватемали и Перуу; све остале популације су у Прилогу IV)

Шпански кедар

(III Боливија, Бразил, Колумбија, Гватемала, Перу) #5

Palmae (Arcaceae) Палме

Lodoicea maldivica




(III Сејшели) #13

Papaveraceae

Meconopsis regia




(III Непал) #1

Pinaceae

Pinus koraiensis




(III Руска Федерација) #5

Podocarpaceae

Podocarpus neriifolius




(III Непал) #1

Trochodendraceae (Тetracentraceae)

Tetracentron sinense




(III Непал) #1



Достарыңызбен бөлісу:
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   38


©dereksiz.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет