Нұсқаулар Сабақ тақырыбы: «Квадрат түбір және иррационал өрнек»



бет1/3
Дата19.10.2023
өлшемі227.07 Kb.
#481113
түріНұсқаулар
  1   2   3
5 Алгебра 8сынып Қайталау Квадрат түбір және иррационал өрнек №1 сабақ Әдістемелік нұсқаулар


Сабақты өткізуге әдістемелік нұсқаулар
Сабақ тақырыбы: «Квадрат түбір және иррационал өрнек» бөлімін қайталау
Сабақ түрі: Қайталау сабағы

Оқу мақсаты:


8.1.1.1 иррационал және нақты сандар ұғымдарын меңгеру;
8.1.1.2 санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбірі анықтамаларын білу және ұғымдарын ажырату;
8.1.2.1 арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолдану;
8.1.2.2 квадрат түбірдің мәнін бағалау;
8.1.2.3 көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу;
8.1.2.4 бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылту;
8.1.2.5 құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындау;
8.1.2.6 нақты сандарды салыстыру;
8.4.1.1 функциясының қасиеттерін білу және оның графигін салу;
8.4.1.4 аргументтің берілген мәндері бойынша функцияның мәндерін табу және функцияның мәні бойынша аргументтің мәнін табу;

Сабақ мақсаттары:


Оқушылар:



Сабақ құрылымы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі. Сабақ мақсатын қою

  2. Қайталау.

  3. Практикалық жұмыс.

  4. Деңгейлік тапсырмаларды орындау.

  5. «Квадрат түбірлер және иррационал өрнектер» бөлімі бойынша тест.

  6. Сабақты қорытындылау. Рефлексия

Сабаққа қажетті теориялық материал, анықтамалар және т.б.

Теріс емес а санының квадрат түбірі деп квадраты а-ға тең b санын атайды. Квадрат түбір символымен белгіленеді.
Түбір белгісінің астында тұрған өрнекті түбір астындағы өрнек деп атайды.
a 0 үшін өрнегінің мағынасы бар, егер a<0 , онда мағынасы болмайды.
Квадраты a-ға тең кез келген теріс емес b саны теріс емес a санының арифметикалық квадрат түбірі деп аталады.
Арифметикалық квадрат түбірдің негізгі қасиеті:
Арифметикалық квадрат түбірдің анықтамасынан, егер өрнегінің мағынасы болса, онда және .





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет