Қоғамның қазіргі даму жағдайында Елбасы Н. Назарбаевтың Қазақстанды әлемдік деңгейдегі білім орталығына айналдыру жөніндегі білім беруге қойған мақсатын іске асыруда мұғалім ролінің айрықша екендігін атап көрсетті



жүктеу 368.56 Kb.
Дата13.06.2016
өлшемі368.56 Kb.
«Үздік авторлық бағдарлама» республикалық конкурсының қорытынды ақпараты
Қоғамның қазіргі даму жағдайында Елбасы Н.Назарбаевтың Қазақстанды әлемдік деңгейдегі білім орталығына айналдыру жөніндегі білім беруге қойған мақсатын іске асыруда мұғалім ролінің айрықша екендігін атап көрсетті.

Осыған орай, қазіргі уақытта білім берудің сапасына, мұғалім еңбегінің тиімділігіне және жағдайының жақсаруына ерекше көңіл бөлінуде.

«Дарын» республикалық ғылыми-практикалық орталығы 15 - жылдық мерейтойының қарсаңында, педагогикалық мамандықтың мәртебесін көтеру, дарынды балаларға арналған білім беру ұйымдары мұғалімдерінің инновациялық-педагогикалық қызметін, кәсіби шеберлігін дамытуға ықпал ету мақсатында а.ж. 9-11 қазан күндері «Алатау» шипажайы базасында (Алматы қ.) дәстүрлі «Үздік авторлық бағдарлама» республикалық конкурсын өткізді.

Конкурсқа жұмыстары облыстық іріктеу кезеңінен өткен дарынды балаларға арналған мамандандырылған білім беру ұйымдарының және облыстық, қалалық, ауылдық орта мектептердің педагогтары қатысты.

Биылғы жылы конкурсқа 162 авторлық жоба ұсынылып, 112-і қорытынды кезеңге өтсе, оның -102 қалалық, 10 – ауылдық (аудандық) мектептерден. Сонымен қатар дарынды балаларға арналған білім беру ұйымдарынан-84, басқа мектептерден – 28.

Конкурстың негізгі миссиясы – дарынды балаларға арналған білім беру ұйымдарының талантты, шығармашылықпен жұмыс істейтін педагогтарын анықтау және қолдау, мұғалімдердің зерттеу және авторлық бастамаларының дамуына ықпал ету, дарынды балаларға білім берудің мазмұнын жетілдірудегі инновациялық идеяларды жинақтау және тарату.

Ұсынылған жұмыстар қабілетті, дарынды балаларды оқыту және олармен жүргізілетін оқудан тыс жұмыстардың түрлерін жан-жақты қамтыған. Жобалар әртүрлі формада берілген: жобаларды қорғау, оқу бағдарламалары, оқу-әдістемелік кешен және ұсыныстар, дидактикалық материалдар, мектепті басқарудың жаңа моделінің тұсаукесері, бейіндік пәндер, қолданбалы және арнайы курстар бойынша бағдарламалар.

Конкурс бағдарламаларын іріктеу және сараптама жұмысын республикамыздың алдыңғы қатарлы жоғары оқу орындарының ғылыми қызметкерлерінен құрылған арнайы сараптама комиссиясы жүргізді. Комиссия құрамы «Дарын» РҒПО-ның оқу-әдістемелік кеңесінде бекітілген.

Конкурстың қазылар алқасының құрамына Абай атындағы Қазақ Ұлттық педагогикалық университеті, Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті, Қазақ мемлекеттік қыздар педагогикалық университетінің ғалымдары мен оқытушылары енді.

Ұсынылған авторлық жобаларға сәйкес конкурс төрт бағытта өткізілді:



  1. бастауыш мектеп, тәрбие жұмысы, психологиялық қызмет және эстетикалық пәндер (бейнелеу өнері, музыка, дене шынықтыру, технология, сызу);

  2. ғылыми-жаратылыстану бағытындағы пәндер бойынша (химия, биология, география, экология);

  3. физика-математикалық бағытындағы пәндер бойынша (математика, физика, информатика);

  4. қоғамдық-гуманитарлық бағытындағы пәндер бойынша (қазақ, орыс, ағылшын тілі, әдебиет, тарих, құқық).

Қазылар алқасы авторлық жобаларды шынайы бағалап, жеңімпаздарды Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің І, ІІ және ІІІ дәрежелі дипломдарымен және «Дарын» РҒПО-ның мақтау қағаздарымен марапатталды. Жүлдегерлер мен жеңімпаздарға естелік сыйлықтары табыс етілді.

Қазылар алқасы қатысушылардың авторлық жобаларының жоғары деңгейін және облыстық білім басқармаларының белсенділіктерін атап өтті. Атап айтқанда, Қарағанды, Павлодар, Жамбыл, Шығыс Қазақстан, Алматы, Ақтөбе және Ақмола облыстарының және дарынды балаларға арналған республикалық білім беру ұйымдарының педагогтары аса белсенділік танытты.


«Үздік авторлық бағдарлама» республикалық конкурсының жеңімпаздар тізімі
І дәрежелі дипломдар




Аты-жөні

Облысы, мектебі

Қызметі

Авторлық бағдарламаның атауы



Беркімбаева

Айнұр Беркимбаевна



Үш тілде оқытатын дарынды балаларға арналған мектебі, Жамбыл облысы, Тараз қ.

Тарих пәні мұғалімі

«Өлкетану» бағдарламасы



Гордеев

Владимир Павлович



№6 орта мектеп,

Ақмола облысы, Көкшетау қ.



География пәні мұғалімі

«Интенсификация обучения с использованием логических опорных конспектов на основе знаковых моделей и перцепции цвета в гипсографии»



Тимченко

Татьяна Михайловна



№1 дарынды балаларға арналған мектеп-лицей, Павлодар облысы, Екібастұз қ.

Бастауыш сынып мұғалімі

Программа формирования социальных компетенций у школьников на основе принципов природосообразности и гуманитаризации.



Соңғыбай

Типан


Дарынды балаларға арналған №9 «Зерде» мектебі, Астана қ.

Математика пәні мұғалімі

Математика пәнінен тереңдетілген 5-6 сыныпқа арналған мәселе есептерді шығару тәсілі»



Жетписбаева

Жасмин Серикхановна

Викторов

Виталий Владимирович



Н. Нұрмақов атындағы №2 мамандандырылған облыстық дарынды балалар мектеп-интернаты,

Қарағанды қ.



Ағылшын тілі пәні мұғалімі

Учебно-методическая программа «Лингвистический капитал» (9,10,11 классы)



Шабажанова

Салтанат


Калиаскаровна

"Ертіс дарыны" аймақтық ғылыми-практикалық орталығы, Павлодар облысы, Павлодар қ.

Директор орынбасары

"Әдеби-шығармашылық жұмыс мәдениеті"





ІІ дәрежелі дипломдар




Джулаева

Балия Бабыковна

Джулаева

Гүлзат Мырзагаликызы



М. Құсайынов атындағы облыстық дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектеп-интернаты, Ақтөбе облысы,

Ақтөбе қ.



Қазақ тілі және әдебиет пәні мұғалімі


«9 класта стилистика тарауын түрлендіре оқыту жолдары»



Қабылханова

Назира Шекерқызы

Бидайбекова

Гүлзия Қырықбайқызы



Ы. Алтынсарин атындағы №159 мектеп-гимназиясы, Алматы қ.

География пәні мұғалімі

Алматы өзендері



Аккайнанова

Нургуль Утегеновна



Облыстық ұлттық дарынды балаларға арналған интернаттық мекемесі бар гимназия, Атырау облысы,

Атырау қ.



География пәні мұғалімі

«Жас зерттеуші, өлкетанушы» элективті курсының бағдарламасы



Мәуіт

Рысбек


Дарынды балаларға арналған №9 «Зерде» мектебі, Астана қ.

Математика пәні мұғалімі

Математика олимпиадасына дайындық бастамалары»



Рафикова

Эльмира Ринатовна



Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын Ю. Гагарин атындағы №8 арнаулы гимназиясы, Алматы облысы, Талғар ауданы

Математика пәні мұғалімі

Math in English



Дроздов

Константин Олегович



Дарынды балаларға арналған мамандандырылған № 34 мектеп-лицейі, ШҚО, Өскемен қ.

Физика пәні мұғалімі

"Физические основы электротехники"



Бимаханова

Кулайым Коржынбаевна

Тұрсынова

Ляззат


№51 мектеп-гимназия, Астана қ.

Бастауыш сынып мұғалімдері

«Дүниетану» пәнінен өзіндік жұмыс жәптері



Талгарбаева

Света Жүрсінбековна



Үш тілде оқытатын дарынды балаларға арналған мектебі, Жамбыл облысы,

Тараз қ.



Бастауыш сынып мұғалімі

«Қызықты математика»



Әжібаева

Зияда Бекетовна



№62 мектеп-гимназия, Алматы қ.

Ағылшын тілі мұғалімі

Өзін-өзі тану ағылшын тілінде



Райымбекова

Малина Орысбаевна



Махатма Ганди атындағы дарынды балаларға арналған №92 мамандандырылған мектеп-лицейі, Алматы қ.

Ағылшын тілі мұғалімі

Өзін-өзі тану ағылшын тілінде



Шаймурат

Азамат Боранбаевич,

Дауенов

Ернур Нурланович



Ы.Алтынсарин атындағы дарынды балаларға арналған «Жас дарын» облыстық қазақ гимназия-интернаты, Павлодар қ.

Тарих пәні мұғалімдері

"Құқық негіздері" пәні бойынша олимпиадасына

дайындық кезінде жеке білім беру траекториясын қалыптастыруға арналған авторлық бағдарлама





Букенева

Жанар Мизамиевна



Спортта дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаты, ШҚО, Өскемен қ.

Қазақ тілі және әдебиет пәні мұғалімі


"Спорт әлемінде"

ІІІ дәрежелі дипломдар



Жолдыбаева

Жанна Жонысовна

Ермуханова

Эльмира Жолановна

Мукашева

Жарас Шариповна



№4 мектеп-гимназия,

Ақтөбе облысы,

Хромтау қ.


Қазақ тілі және әдебиет пәні мұғалімі


«Қайталау – білім шыңының айнасы» (қазақ тілі орыс мектептеріне арналған электронды оқу материалы, 11 сынып, ҰБТ-ға дайындық)



Темурбаева

Сафура Сәлімбайқызы



№ 140, мектеп-гимназия

Алматы қ.



Қазақ тілі және әдебиет пәні мұғалімі


Ауыз әдебиеті (фольклор)



Серикбаева

Айжан Қайратовна



М. Дулати атындағы үш тілде оқытатын мамандандырылған дарынды балаларға арналған №8 гимназиясы, ОҚО, Шымкент қ.

Қазақ тілі және әдебиет пәні мұғалімі


Тәрбиелік мәнді әңгімелер негізінде оқушылардың сөйлем әрекетін қалыптастыру



Отеулинова

Фарида Закарияновна

Куандықова

АқмаралАзатовна



Шәкәрім атындағы облыстық үш тілде оқытатын мамандандырылған дарынды балаларға арналған мектеп, ШҚО, Семей қ.

Физика пәні мұғалімдері

"Қатты заттар физикасы" коптілді оқытатын

мектептерге арналған





Акжолова

Нургуль


Копжасаровна

О. Жәутіков ат. РМФМОМИ,

Алматы қ.



Математика пәні мұғалімі

Применение анимации для решения текстовых задач по математике



Абляева

Фавзия Максимовна

Гинц

Наталья Юрьевна



№38 мектеп-гимназия,

Қарағанды қ.



Математика пәні мұғалімі

Развитие функциональной грамотности гимназистов через нестандартные формы математического образования



Нахмедова

Гульзамира Жүнісқызы



М.Әуезов атындағы орта мектеп,

Жамбыл облысы,

Талас ауданы


Математика пәні мұғалімі

Жас математик



Шукутпаева

Анжелика Борисовна



№3 орта мектеп,

Қостанай облысы, Жетіқара қ.



Химия және биология пәні мұғалімі

Решение задач по генетике



Мендигалиева

Светлана Самигуллиевна



О. Жәутіков ат. РМФМОМИ,

Алматы қ.



Химия пәні мұғалімі

Пропедевтический курс химии в 7 классе



Айманова

Гүлнар Алпысбайқызы



Қазақстанның 40 жылдығы орта мектебі, Жамбыл облысы,

Байзақ ауданы



Технология пәні мұғалімі

Сумоншақпен жұмыс жасау технологиясының бағдарламасы



Колова

Лина Васильевна

Балабина

Светлана Витальевна



№10 мектеп-гимназия, Қостанай облысы,

Рудный қ.



Оқу-тәрбие жұмысы бойынша директор орынбасары

«Отдай каплю – стань океаном…» Программа тренингов для учителей по нравственно-духовному образованию родителей



Макагонова

Светлана Юрьевна



М. Дулати атындағы үш тілде оқытатын мамандандырылған дарынды балаларға арналған №8 гимназиясы, ОҚО, Шымкент қ.

Технология пәні мұғалімі

Художественный войлок



Наметқұлова

Сандуғаш Жанұзаққызы



№44 орта мектеп,

Тараз қ.


Бастауыш сынып мұғалімі

Көркем жазу



Баенова

Даметкен Баеновна



облыстық дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектеп-интернаты, БҚО, Орал қ.

Физика пәні мұғалімі

Физика-техникалық эксперемент



Карамурзина

Маржан Жалаубаевна



Дарынды қыз балаларға арналған қазақ-түрік лицей-интернаты,

Астана қ.



Қазақ тілі және әдебиет пәні мұғалімі


«Әдебиет» оқулығына арналған көмекші құрал



Қабдоллина

Шугыла


Омиргазиновна,

Нурахметова

ЖанарБорамовна


Шәкәрім атындағы облыстық үш тілде оқытатын мамандандырылған дарынды балаларға арналған мектеп, ШҚО, Семей қ.

Бастауыш сынып мұғалімі

"Логика әлемі" 2-4 сыныптарға арналған бағдарлама



Уалиева

Жулдыз Олжабаевна



М. Ғабдуллин атындағы №3 көптілде оқытатын кәсіби мектеп-гимназиясы, Ақмола облысы, Көкшетау қ.

Орыс тілі және әдебиет пәні мұғалімі

«Школа юного актера»



Калиева

Гульсан Кабдырахмановна

Есенбаева

Жанар Байузаковна



Шәкәрім атындағы облыстық үш тілде оқытатын мамандандырылған дарынды балаларға арналған мектеп, ШҚО, Семей қ.

Орыс тілі және әдебиет пәні мұғалімі

Спецкурс по русскому языку в начальных классах для школ с полиязычным

обучением





Дуанабекова Жұлдыз

№4 дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектеп-интернаты, ОҚО, Сарыағаш ауданы

Тарих пәні мұғалімі

Қазақстан этнографиясы



Еркеева

Жұпаргүл


№4 дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектеп-интернаты, ОҚО, Сарыағаш ауданы

Ағылшын тілі пәні мұғалімі

Develop students speaking skills in teaching English language

«Дарын» РҒПО-ның грамоталары




Аты жөні

Облысы, мектебі

Қызметі

Авторлық бағдарламаның атауы

Бастауыш мектеп, тәрбие жұмысы, психологиялық қызмет және эстетикалық пәндер (бейнелеу өнері, музыка, дене шынықтыру, технология, сызу)



Жилжаксынова Гульмира Жолдасбаевна

Абдуманапов Газимхан Сапакович



Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын Қарғалы №2 арнаулы гимназиясы, Алматы облысы, Жамбыл ауданы

Орыс тілі мұғалімі

Тарих пәні мұғалімі



Әскери әдебиеттегі Бауыржан Момышұлының бейнесі

(9-10 сыныптарға арналған

бағдарлама)




Бекбасова

Бахтула Шариповна



Дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектеп-гимназия, Павлодар облысы,

Ақсу қ.


Бастауыш сынып мұғалімі

"Путешествие в шахматное королевство"



Сергазина

Айнур Айтимовна



Дарынды балаларға арналған Абай атындағы № 10 қазақ орта лицей-мектебі, Павлодар қ.

Математика пәні мұғалімі

Қызықты математика



Калиакперова Татьяна Николаевна

Дарынды балаларға арналған валеологиялық мамандандырылған мектеп-кешені, ШҚО, Өскемен қ.

Бастауыш сынып мұғалімі

"Я здоровьем дорожу"

Қоғамдық-гуманитарлық бағытындағы пәндер бойынша

(қазақ, орыс, ағылшын тілі, әдебиет, тарих, құқық).




Утешева

Бакытгуль

Жумагалиевна


О. Жәутіков атындағы РФМОММИ,

Алматы қ.



Орыс тілі және әдебиет пәні мұғалімі

Методика подготовки школьников к республиканским олимпиадам по русскому языку



Скоробогатова Ольга Николаевна

Н. Нұрмақов атындағы №2 мамандандырылған облыстық дарынды балалар мектеп-интернаты, Қарағанды қ.

Орыс тілі және әдебиет пәні мұғалімі

Сборник программ курсов по выбору по русскому языку для 5-11 классов



Лукпанова

Айнура Гайнуллиновна



Облыстық дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектеп-интернаты,

БҚО, Орал қ.



Ағылшын тілі пәні мұғалімі

Ағылшын және қазақ тілдерінің граматикасының салыстыра отырып оқыту



Абадилова Айжан Кайроллиновна

Баяхметова

Шынар Оразахметовна


Шәкәрім атындағы облыстық үш тілде оқытатын мамандандырылған дарынды балаларға арналған мектеп, ШҚО, Семей қ.

Қазақ тілі және әдебиет пәні мұғалімі

Көркем сөз әлемі" қабілетті оқушыларға арналған бағдарлама



Каппарова Динара Онгонисовна

Дарынды балаларға арналған облыстық қазақ-түрік ерлер лицей-интернаты, Қарағанды облысы, Жезқазған қ.

Қазақ тілі және әдебиет пәні мұғалімі

10 сыныпқа арналған «Өлке әдебиеті» таңдау курсының бағдарламасы



Рысбекова Фарида Адамбаевна

Абай атындағы РММИ, Алматы қ.

Тарих пәні мұғалімі

Қазақтың дара тұлғаларының дарындылық ерекшеліктерін таныту

Ғылыми-жаратылыстану бағытындағы пәндер бойынша (химия, биология, география, экология)




Әбдрахманова Эльмира Ысмайылқызы

Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын Әл-Фараби атындағы арнаулы гимназиясы, Алматы облысы, Қарасай ауданы

Химия пәні мұғалімі

«Химия күнделікті өмірде»



Рябова Инна Николаевна

Облыстық мамандандырылған дарынды балаларға арналған «Мұрагер» мектеп-интернаты, Қарағанды қ.

Химия пәні мұғалімі

Введение в научно-исследовательскую деятельность. Учебное пособие для учащихся 5-7 классов СШОД



Тлебалдиева Жаңагүл Шахтыбаевна

Икрашева Сәуле Байгуттиновна



Т.Рысқұлов атындағы №1 мектеп-лицей

Жамбыл облысы,

Тараз қ.


Биология пәні мұғалімі

Адам анатомиясы мен физиологиясы



Қалбек

Санзира Өмірзаққызы



Дарынды жасөспірімдерге арналған Ақтөте облыстық қазақ-түрік лицей-интернаты, Ақтөбе қаласы

География пәні мұғалімі

Дүниежүзінің экономикалық және әлеуметтік географиясы



Сагнаев

Сапарбек Муслимович



Ш. Уәлиханов атындағы қазақ мектеп-гимназиясы, Петропавл қаласы

География пәні мұғалімі

«Адам және табиғат» 5 сынып

«Туған өлке» 6 сынып

«Өлкетану» 7 сынып


Физика-математикалық бағытындағы пәндер бойынша (математика, физика, информатика)



Мантуленко Светлана Александровна

№6 орта мектеп, Қостанай облысы,

Лисаков қ.



Информатика пәні мұғалімі

Программа «Основы анимации в MacromediaFlash. Создание учебных клипов»



Шайхимов

Айдар Аблаевич



Ы.Алтынсарин атындағы «Жас дарын» дарынды балаларға арналған облыстық қазақ гимназия-интернаты, Павлодар қ.

Информатика пәні мұғалімі

"Раннее обучение объектно-ориентированного программирования Delphi"



Косова

Елена Викторовна



А.Құнанбаев атындағы № 6 мектеп-гимназия

Ақмола облысы,

Степногор қ.


Математика пәні мұғалімі

«Пакет математических обучающих, развивающих программ для 5 класса»



Есжанова Бахтыгуль Токтаровна

Дарынды балаларға арналған Ш. Уәлиханов атындағы "Жас Ұлан" арнайы ерлер мектеп-лицей-интернаты, ШҚО, Өскемен қ.

Физика пәні мұғалімі

"Физика - основа военной техники"


Информация

о проведении республиканского конкурса

«Лучшая авторская программа»
В современных условиях развития общества, в условиях реализации цели, поставленной Главой государства Н. Назарбаевым перед образованием-превратить Казахстан в центр знаний мирового уровня – роль учителя становится определяющей. Сегодня на первый план выходит качество образования, улучшение условий и эффективности труда учителя.

В рамках празднования 15-летия Республиканский научно-практический центр «Дарын», в целях повышения престижа педагогической профессии, развития инновационно-педагогической деятельности учителей организаций образования для одаренных детей, содействия росту их профессионального мастерства 9-11 октября текущего года на базе санаторий «Алатау» (г.Алматы) был проведен традиционный республиканский конкурс «Лучшая авторская программа».

В Конкурсе приняли участие педагоги специализированных организаций образования для одаренных детей, чьи работы прошли второй отборочный этап.

В 2013 году на конкурс было заявлено авторских проектов-162, на заключительный этап допущены - 112 работ, из них городских -102, сельских (районных) -10. В том числе – организаций образования для одаренных детей -84, из других школ – 28.

Основная миссия конкурса - выявление и поддержка талантливых, творчески работающих педагогов организаций образования для одаренных детей, содействие развитию исследовательских и авторских инициатив, обобщение и распространение инновационных идей по совершенствованию содержания образования одаренных детей.

Тематика заявленных работ охватывала различные стороны учебной и внеучебной деятельности работы со способными и одаренными учащимися.

По формам представления проекты были разнообразны: защита проектов, учебно-методические комплексы, учебные программы, учебно-методические пособия и рекомендации, демонстрация наглядных пособий и дидактических материалов, презентация новых моделей управления школой, программы по профилирующим предметам, прикладным и специальным курсам и т.д.

Экспертиза и отбор конкурсных программ проведены специальной экспертной комиссией из числа научных работников ведущих вузов республики. Состав комиссии утвержден на учебно-методическом совете РНПЦ «Дарын».

Проекты оценены членами жюри из профессорско-преподавательского состава Алматинского гуманитарно-технического универститета, Казахского национального университета им.аль-Фараби, Казахского Государственного Женского педагогического университета.

Исходя из представленных авторских программ, конкурс проводился по направлениям:



  • начальная школа, воспитательная работа, психологическая служба и предметы эстетического направления (ИЗО, музыка, физкультура, технология);

  • предметы естественно-научного направления (химия, биология, физическая география, экология);

  • предметы физико-математического направления (математика, физика и информатика);

  • предметы общественно-гуманитарного направления (язык, литература, история, право).

Жюри конкурса объективно отметило авторские программы участников. Победители, призеры конкурса были награждены дипломами І, ІІ и ІІІ степеней Министерства образования и науки Республики Казахстан, грамотами Республиканского научно-пракитческого центра «Дарын».

Жюри конкурса отметило наиболее активную работу управлений образования и высокий уровень авторских программ участников. Особую активность проявили педагоги Карагандинской, Павлодарской, Жамбылской, Восточно-Казахстанской, Актюбинской, Алматинской, Акмолинской областей и республиканских специализированных организаций образования для одаренных детей.



Список победителей и призеров конкурса

«Лучшая авторская программа»

Дипломы І степени




ФИО

Область, школа

Должность

Наименование авторской программы



Беркімбаева

Айнұр Беркимбаевна



Специализированная школа для одаренных детей с обучением на трех языках, Жамбылская область, г.Тараз

учитель истории

«Өлкетану» бағдарламасы



Гордеев

Владимир Павлович



Средняя школа №6 Акмолинская область, г. Кокшетау,

г. Кокшетау



учитель географии

«Интенсификация обучения с использованием логических опорных конспектов на основе знаковых моделей и перцепции цвета в гипсографии»



Тимченко

Татьяна Михайловна



Специализированная школа-лицей №1., Павлодарская область, г. Екибастуз

учитель начальных классов

Программа формирования социальных компетенций у школьников на основе принципов природосообразности и гуманитаризации.



Соңғыбай

Типан


№9 «Зерде», г. Астана

учитель математики

Математика пәнінен тереңдетілген 5-6 сыныпқа арналған мәселе есептерді шығару тәсілі»



Жетписбаева

Жасмин Серикхановна

Викторов

Виталий Владимирович



СШОД им. Нурмакова,

г. Караганда



учителя английского языка

Учебно-методическая программа «Лингвистический капитал» (9,10,11 классы)



Шабажанова

Салтанат


Калиаскаровна

Региональный научно-практический центр

"Ертіс дарыны", Павлодарская область,

г. Павлодар


заместитель директора

"Әдеби-шығармашылық жұмыс мәдениеті"


Дипломы ІІ степени



Джулаева

Балия Бабыковна

Джулаева

Гүлзат Мырзагаликызы



ФМШИДОД им. М.Кусаинова, Актюбинская область

учителя казахского языка и литературы


«9 класта стилистика тарауын түрлендіре оқыту жолдары»



Қабылханова

Назира Шекерқызы

Бидайбекова

Гүлзия Қырықбайқызы



СШГ №159 , г. Алматы

учителя географии

Алматы өзендері



Аккайнанова

Нургуль Утегеновна



Обл.нац. гимназия, Атырауская обл

Учитель географии

«Жас зерттеуші, өлкетанушы» элективті курсының бағдарламасы



Мәуіт

Рысбек


Школа №9 для одаренных детей «Зерде», г. Астана

учитель математики

Математика олимпиадасына дайындық бастамалары»



Рафикова

Эльмира Ринатовна



Специализированная гимназия № 8 имени Ю. Гагарина для одаренных детей с обучением на трех языках,

Алматинская область, г. Талгар



учитель математики

Math in English



Дроздов

Константин Олегович



Специализированная школа-лицей № 34 для одаренных детей, ВКО, г. Усть-Каменогорск

учитель физики

"Физические основы электротехники"



Бимаханова

Кулайым Коржынбаевна

Тұрсынова

Ляззат


Школа-гимназия №51, г.Астана

учителя начальных класса

«Дүниетану» пәнінен өзіндік жұмыс жәптері



Талгарбаева

Света Жүрсінбековна



Специализированная школа для одаренных детей с обучением на трех языках, Жамбылская область, г. Тараз

Учитель начальных классов

«Қызықты математика»



Әжібаева

Зияда Бекетовна



Школа-гимназия №62, г.Алматы

учитель английского языка

Өзін-өзі тану ағылшын тілінде



Райымбекова

Малина Орысбаевна



Специализированная школа-лицей №92 для одаренных детей имени Махатма Ганди, г. Алматы

учитель английского языка

Өзін-өзі тану ағылшын тілінде



Шаймурат

Азамат Боранбаевич,

Дауенов

Ернур Нурланович



Областная казахская гимназия-интернат для одаренных детей имени Ы.Алтынсарина «Жас дарын», Павлодарская область, г. Павлодар

учителя истории

"Құқық негіздері" пәні бойынша олимпиадасына

дайындық кезінде жеке білім беру траекториясын қалыптастыру арналған авторлық бағдарлама





Букенева

Жанар Мизамиевна



Областная школа-интернат для одаренных детей в спорте, ВКО, г. Усть-Каменогорск

учитель казахского языка и литературы

"Спорт әлемінде"


Дипломы ІІІ степени



Жолдыбаева

Жанна Жонысовна

Ермуханова

Эльмира Жолановна

Мукашева

Жарас Шариповна



Средняя школа №4,

Актюбинская область, г. Хромтау



Учителя

казахского языка и литературы



«Қайталау – білім шыңының айнасы» (қазақ тілі орыс мектептеріне арналған электронды оқу материалы, 11 сынып, ҰБТ-ға дайындық)



Темурбаева

Сафура Сәлімбайқызы



Школа-гимназия

№ 140,


г.Алматы

учитель казахского языка и литературы

Ауыз әдебиеті (фольклор)



Серикбаева

Айжан Қайратовна



Специализированная гимназия №8 для одаренных детей с обучением на трех языках имени М. Дулати, ЮКО, г. Шымкент

учитель казахского языка и лит.

Тәрбиелік мәнді әңгімелер негізінде оқушылардың сөйлем әрекетін қалыптастыру



Отеулинова

Фарида Закарияновна

Куандықова

АқмаралАзатовна



Областная специализированная школа с обучением на трех языках имени Шакарима, ВКО, г. Семей

учителя физики

"Қатты заттар физикасы" коптілді оқытатын

мектептерге арналған





Акжолова

Нургуль


Копжасаровна

РФМСШИ

им. О. Жаутыкова,

г. Алматы


учительматематики

Применение анимации для решения текстовых задач по математике



Абляева

Фавзия Максимовна

Гинц

Наталья Юрьевна



Школа - гимназия №38,

г.Караганда



учителя математики


Развитие функциональной грамотности гимназистов через нестандартные формы математического образования



Нахмедова

Гульзамира Жүнісқызы



Средняя школа им. М.Ауезова,

Жамбылская область, Таласский район



учитель математики

Жас математик



Шукутпаева

Анжелика Борисовна



Средняя школа №3, Костанайская область, г.Житикара

учитель химии и биологии

Решение задач по генетике (предметы естественно-научного направления)



Мендигалиева

Светлана Самигуллиевна



РФМСШИ

им. О. Жаутыкова,

г. Аламты


Учитель химии, зам.по УВР

Пропедевтический курс химии в 7 классе



Айманова

Гүлнар Алпысбайқызы



Средняя школа

40 лет Казахстану, Жамбылская область, Байзакский район



учитель технологии

Сумоншақпен жұмыс жасау технологиясының бағдарламасы



Колова

Лина Васильевна

Балабина

Светлана Витальевна



Школа-гимназия №10, Костанайская область, г.Рудный

Зам. Па УВР

«Отдай каплю – стань океаном…» Программа тренингов для учителей по нравственно-духовному образованию родителей



Макагонова

Светлана Юрьевна



Специализированная гимназия №8 для одаренных детей с обучением на трех языках имени М. Дулати, ЮКО, г. Шымкент

учитель технологии

Художественный войлок



Наметқұлова

Сандуғаш Жанұзаққызы



Средняя школа №44,

г.Тараз


учитель начальных классов

Көркем жазу



Баенова

Даметкен Баеновна



Специализированная школа-интернат для одаренных детей,ЗКО, г.Уральск

учитель физики

Физика-техникалық эксперемент



Карамурзина

Маржан Жалаубаевна



Казахско-турецкий лицей-интернат для одаренных девочек, г. Астана

учитель казахского языка

«Әдебиет» оқулығына арналған көмекші құрал



Қабдоллина

Шугыла


Омиргазиновна,

Нурахметова

Жанар

Борамовна



Областная специализированная школа с обучением на трех языках имени Шакарима, ВКО, г. Семей

Учителя начальных классов

"Логика әлемі" 2-4 сыныптарға арналған бағдарлама



Уалиева

Жулдыз Олжабаевна



Профильная школа-гимназия полиязычного обучения № 3 имени М. Габдуллина, город Кокшетау

учитель русского языка и литературы

«Школа юного актера»



Калиева

Гульсан Кабдырахмановна

Есенбаева

Жанар Байузаковна



Областная специализированная школа с обучением на трех языках имени Шакарима, ВКО,

г. Семей


Учителя русского языка и

литературы



Спецкурс по русскому языку в начальных классах для школ с полиязычным

обучением





Дуанабекова Жұлдыз

Специализированная школа-интернат №4 для одаренных детей, ЮКО, Сарыагашский район

учитель истории

Қазақстан этнографиясы



Еркеева

Жұпаргүл


Специализированная школа-интернат №4 для одаренных детей, ЮКО, Сарыагашский район

учитель английского языка

Develop students speaking skills in teaching English language

Грамоты РНПЦ «Дарын»



ФИО

Область,

школа

Должность

Наименование авторской программы

Начальная школа, воспитательная работа, психологическая служба и предметы эстетического направления (ИЗО, музыка, физкультура, технология)



Жилжаксынова Гульмира Жолдасбаевна

Абдуманапов Газимхан Сапакович



Каргалинская специализированная гимназия №2 для одаренных детей с обучением на трех языках, Алматинская область, Жамбылский район

Учитель русского языка

Учитель истории



Әскери әдебиеттегі Бауыржан Момышұлының бейнесі

(9-10 сыныптарға арналған

бағдарлама)




Бекбасова

Бахтула Шариповна



Специализированная школа-гимназия для одаренных детей, Павлодарская область,

г. Аксу


учитель начальных классов

"Путешествие в шахматное королевство"



Сергазина Айнур Айтимовна

Специализированная казахская средняя школа-лицей для одаренных детей № 10 имени Абая, г. Павлодар

учитель математики

Қызықты математика



Калиакперова Татьяна Николаевна

Валеологическая специализированная школа-комплекс для одаренных детей, ВКО, г. Усть-Каменогорск

Учитель начальных классов

"Я здоровьем дорожу"

Предметы общественно-гуманитарного направления

(язык, литература, история, право)



Утешева

Бакытгуль

Жумагалиевна


РСФМСШИ

им. О. Жаутыкова,

г. алматы


учитель русского языка и литературы

Методика подготовки школьников к республиканским олимпиадам по русскому языку



Скоробогатова Ольга Николаевна

Областная специализированная школа-интернат для одаренных детей № 2 имени Н. Нурмакова, г. Караганда

учитель русского языка и литературы

Сборник программ курсов по выбору по русскому языку для 5-11 классов



Лукпанова

Айнура Гайнуллиновна



Областная специализированная школа-интернат для одаренных детей, ЗКО, г. Уральск

Учитель английского языка

Ағылшын және қазақ тілдерінің граматикасының салыстыра отырып оқыту



Абадилова Айжан Кайроллиновна

Баяхметова

Шынар Оразахметовна


Областная специализированная школа с обучением на трех языках имени Шакарима, ВКО, г. Семей

Учителя казахского языка и

литературы



Көркем сөз әлемі" қабілетті оқушыларға арналған бағдарлама



Каппарова Динара Онгонисовна

Областной казахско-турецкий мужской лицей-интернат для одаренных детей, Карагандинская область, г. Жезказган

Учитель казахского языка и литературы

10 сыныпқа арналған «Өлке әдебиеті» таңдау курсының бағдарламасы



Рысбекова Фарида Адамбаевна

РСШИ им. Абая, г. Алматы

учитель истории

Қазақтың дара тұлғаларының дарындылық ерекшеліктерін таныту

Предметы естественно-научного направления (химия, биология, физическая география, экология)



Әбдрахманова Эльмира Ысмайылқызы

Специализированная гимназия имени Аль-Фараби для одаренных детей с обучением на трех языках, Алматинская область, Карасайский район

Учитель химии

«Химия күнделікті өмірде»



Рябова Инна Николаевна

Областная специализированная школа-интернат для одаренных детей «Мурагер», г. Караганда

учитель химии

Введение в научно-исследовательскую деятельность. Учебное пособие для учащихся 5-7 классов СШОД



Тлебалдиева Жаңагүл Шахтыбаевна

Икрашева Сәуле Байгуттиновна



Школа-лицей №1

им. Т.Рыскулова, Жамбылская область, г. Тараз




учителя биологии

Адам анатомиясы мен физиологиясы



Қалбек

Санзира Өмірзаққызы



Областной казахско-турецкий лицей-интернат для одаренных юношей, г. Актобе

Учитель географии

Дүниежүзінің экономикалық және әлеуметтік географиясы



Сагнаев

Сапарбек Муслимович



Казахская школа-гимназия имени Ш. Уалиханова, г.

Петропавловск



учитель географии

«Адам және табиғат» 5 сынып

«Туған өлке» 6 сынып

«Өлкетану» 7 сынып


Предметы физико-математического направления (математика, физика и информатика)



Мантуленко Светлана Александровна

Средняя школа №6, Костанайская облатсь,

г.Лисаковск



учитель информатики

Программа «Основы анимации в MacromediaFlash. Создание учебных клипов»



Шайхимов

Айдар Аблаевич



Областная казахская гимназия-интернат для одаренных детей имени Ы.Алтынсарина «Жас дарын» г. Павлодар

учитель информатики

"Раннее обучение объектно-ориентированного программирования Delphi"



Косова

Елена Викторовна



Школа-гимназия № 6 им.А.Кунанбаева, Акмолинская область,

г. Степногорск



учитель математики

«Пакет математических обучающих, развивающих программ для 5 класса»



Есжанова Бахтыгуль Токтаровна

Специализированная мужская школа-лицей-интернат «Жас Улан» имени Ш. Уалиханова для одаренных детей, г. Усть-Каменогорск

Учитель физики

"Физика - основа военной техники"


©dereksiz.org 2016
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет