Сабақ Бөлім Әліппе кезеңі Педагогтің аты-жөні



Дата07.01.2024
өлшемі440.43 Kb.
#488597
түріСабақ
Әліппе 90 сабақ 21.12 .23ж



Әліппе 90-сабақ



Бөлім

Әліппе кезеңі

Педагогтің аты-жөні

Жакыпбекова А.Е.

Күні:

21.12.2023ж

Сынып:1

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

90 ь,ъ таңбалары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау;
1.1.8.1 сөздерді үндестік заңына сәйкес дұрыс айту
1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану;
1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу

Сабақтың мақсаты

Сурет бойынша шағын әңгіме құрайды
Сөздерді үндестік заңына сәйкес дұрыс айтады
ь,ъ таңбаларының ерекшеліктерін түсінеді



Құндылықты дарыту

Талап-ізденімпаз,жасампаз тұлға тәрбиелеу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезең
уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтыңбасы 5мин

Психологиялық ахуал орнату.
Қуанасың сен де,
Қуанайық бәріміз
Арайлап атқан күнге!
Қайырлы таң досым,
Қайырлы күн болсын!
Жеті күннің әр күні
Сәттілікке толсын!
Біздің алар бағамыз
Кілең бестік болсын!
Ойын “Кім шапшаң?” (таныс буындарды оқыту)
Ва-гон , вок -зал, мон- тер ,те -ле - фон,ви - та - мин,шах - та.(стикерде жазылған)



Сұрақтарға жауап береді.
Тақырыпты ашады.

Сұрақтарға жауап беріп, тақырыпты ашады.






Оқушыға мотивация беру мақсатында әр дұрыс жуапқа лайк жинайды




Сабақтың ортасы
10 мин



ФС 1-тапсырма Топтық жұмыс
ОДД:білу,түсіну,қолдану
1. Сурет бойынша әңгіме құрау.



  1. Әңгімені сөйлемдерге талдау. Сөйлем санын анықтау.

  2. Бір сөйлемді сөздерге талдау. Сөйлемдегі сөзсанын анықтау.

  3. Өтілетін жаңа «гантель» сөзіне дыбыстық талдаужасау.

  4. Сөзді буынға бөліп, таңбалардың орнын анықтау.

  5. «ь, ъ» таңбаларының жазылу ерекшелігіментаныстыру.

  6. Ермексаздан «ь, ъ» таңбаларынжасау.





ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма



Оқушылар сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды: «Самат күнде таңертең жаттығу жасайды. Жаттығуды гантельмен жасайды. Оған осылай жаттыққан ұнайды».
Әңгімені сөйлемдерге талдайды: Құраған әңгімелерің неше сөйлемнен тұрады?
Осы сөйлемдердің ішіндегі бір сөйлемді (Жаттығуды гантельмен жасайды.) сөздерге талдайды: Бұл сөйлемде 3 сөз бар.
Өтілетін жаңа «ь, ъ» таңбаларыбар
«гантель» сөзіне дыбыстық талдау жасайды: алдымен «ган-тель» деп буынға бөледі.

ҚБ Бағалау





5 мин

Сергіту жаттығуы



Балалар бірге орындайды

Жарайсыңдар




10 мин

ҚБ 2-тапсырма Жеке жұмыс
ОДД:білу,түсіну,қолдану
Жазылым. 1. Оқулықтағы «ь, ъ» таңбаларының жазылуына назар аудару.
2. «ь, ъ» таңбаларын тақтаға жазып көрсету.
3. «ь, ъ» таңбаларын ауада жазыпкөрсету.
4. Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру.



ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Көркем жазады



Жазу дәптерінде берілген тапсырманы орындайды.

Жетістік критерийі:
Сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді
Дескриптор:
- жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды




10 мин

ҚБ 3-тапсырма
ОДД:білу,түсіну,қолдану
Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:

  1. деңгей:

Қай суретте ь бар?

  1. деңгей:

Сөздердегі «ь» таңбасының орнын анықта. Дыбыстық талдау жаса.

  1. деңгей:

Жаңа сөздермен сөйлемдер құра

Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды.



Жетістік критерийі:
Сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді
Дескриптор: Саралау тапсырмаларын орындау




Сабақтың соңы
5 мин

Рефлексия: «WhatsApp»




Кімдікі көп болса, сол бүгінгі сабақтың жұлдызы болып есептеледі.





Сабаққа белсене қатысқан оқушыларға жұлдыздар беріледі.










Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет