Сабақ тақырыбы Қазақстандағы теңіздер Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары



Дата14.03.2023
өлшемі43.7 Kb.
#470780
түріСабақ
6кл Қмж Қазақстандағы теңіздер


Бөлім:

Мектеп:

Мұғалім:










Сынып: 8

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Сабақ тақырыбы

Қазақстандағы теңіздер

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

6.2.1.1. Мәтіннен негізгі және қосымша детальді ақпаратты анықтау,түсіндіру
6.4.4.1. Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну,есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану



Сабақтың
мақсаттары

Оқушылардың барлығы орындай алады: Мәтіннен қосымша және детальді ақпаратты анықтай алады және түсінеді.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсінеді.
Оқушылардың кейбіреуі орындай алады: Есімдікті зат есім және сын есімнің орнына қолдана алады.

Құндылықтарға баулу

Қазақстандағы өзен көлдермен танысу, судың тіршілік нәрі екенін оқушыларға түсіндіру.



Сабақ барысы



Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Педагогтің
іс-әрекеті

Оқушының іс әрекеті

Бағалау

Ресурс

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
7 мин

(Ұ).Ұйымдастыру кезеңі:
1.Оқушыларды шаттық шеңбері арқылы амандастыру, түгендеу.
2.Бірлікпен жұмыс жасауды қалыптастыру.
Мақсаты.Оқушылар бір-біріне жылы тілек білдіріп, тыңдау және сөйлеу дағдыларын дамытады.
Тиімділігі:Жылы сөз жанды жылытады. Оқушылардың көңіл-күйі көтеріліп сабаққа деген белсенділігі артады.
Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу»тәсілі көрінеді. Оқушылардың деңгейіне қарай тапсырма беріледі




Жаңа сабаққа кіріспе

(Ұ).«Миға шабуыл» әдісі арқылы
тақырып бойынша оқушыларға Қазақстандағы теңіздер туралы сұрақтар қойылады.
Оқушыларға жаңа тақырып түсінікті болу үшін.Оқушылар сол сұрақтарға жауап береді



Айтылым
Еліміздің өзінің теңіз портының болуы қаншалықты маңызды?

Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады



Мақсаты:
жылдам әрі функционалды сыни ойлауды дамыту.
Тиімділігі:
оқушының танымдық дағдысы артады.
Сонымен қатар оқушыға өмірмен байланысын көрсетеді.

ҚБ:өз ойын тиянақты жеткізген оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу

1-Тапсырма Сұрақтар қою арқылы сабақтың мағынасын ашып түсіндіреді.


Жазылым.
2-тапсырма Оқылым мәтіні негізінде кестені толтырады.

Теңіздің атауы




Орналасқан жері




Ауданы ұзындығы




Жағалауындағы елдер




Құятын өзендер




Теңіз жағасындағы қалалар





Дискриптор
Жалпы балл -3
Мәтінді оқып кестені толтырады.



6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы,жұмыс дәптерлері






3-тапсырма
Оқылым мәтінінен есімдіктерді тауып, түрленуін талдаңдар.Екі есімдікті тәуелдеп септеңдер.

Жазылым.
Мәтінді оқи отырып есімдіктерді табу арқылы оқылым дағдысыда қалыптасады.

Дискриптор
Жалпы балл -4
Мәтінді оқып,
есімдіктерді тауып, оларды септейді
және тәуелдейді.

6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы,жұмыс дәптерлері

Сабақтың соңы
7 минут

«Еркін микрофон әдісі». Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын рефлексиясын тыңдайды
Мақсаты:
Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.
Тиімділігі: Оқушы тақырып бойынша өз пікірін білдіреді.
Саралау: бұл кезеңде саралаудың «Қорынды» тәсілі қолданылады.




Дискриптор
Жалпы балл -3
Ойын толық әрі нақты жеткізу керек.







Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет