Сабақты өзіндік талдаудың сызбасы (1-нұсқа)



Дата03.03.2023
өлшемі16.75 Kb.
#470352
түріСабақ
САБАҚТЫ ӨЗІНДІК ТАЛДАУ (1)


САБАҚТЫ ӨЗІНДІК ТАЛДАУ

Сабақты өзіндік талдаудың сызбасы (1-нұсқа)
Сынып _______________________________
Сабақ тақырыбы __________________________
Сабақтың түрі мен құрылымы _______________

  • Аталған сабақтың тақырыптық мәні. Оның алдыңғы сабақпен байланысы, кейінгі сабаққа ықпалы.

  • Сыныптың қысқаша психологиялық-педагогикалық сипаттамасы (нашар үлгеретіндер мен үздік оқитындардың саны).

  • Сабақты жоспарлаудағы оқушылардың ерекшеліктерінің есебі.

  • Үш бірлікті дидактикалық мақсат (оның оқыту, дамыту, тәрбиелеу объектісі).

  • Сабақтың мақсатына сәйкес оқытудың мазмұнын, нысандары мен әдістерін таңдау.

  • Басты кезеңді бөлу, оқыту нәтижелері негізінде толық талдау.

  • Жаңа материалды түсіндіру үшін оқыту әдістерін үйлестіру.

  • Сабақтың барлық кезеңіне бөлінген уақытты тиімді түрде бөлу.

  • Кезеңдер арасындағы логикалық «байланыстар».

  • Дидактикалық материалдарды, ОТҚ, мақсатқа сәйкес көрнекі құралдарды іріктеу.

  • Оқушылардың білімді, дағдылар мен машықтарды игеруін бақылауды ұйымдастыру (нысандар мен әдістер).

  • Оқушылардың білімін реттеу мен түзеу.

  • Сабақтағы психологиялық ахуал және мұғалім мен балалардың қарым-қатынасы.

  • Сабақ нәтижелерін бағалау.


Сабақты өзіндік талдау сызбасы (2-нұсқа)
Бүгінгі сабақ … (№) сабақтар жүйесінде …. тақырыбы (тарауы) бойынша.
Оның мақсаты – …, сабақтың оқыту міндеті … , тәрбиелік міндеті – …, сабақ сондай-ақ балалардың …. дамытуға ықпал етеді.
Түрі бойынша … сабақ, ол өзіне мынадай кезеңдерді …. қамтиды.
Негізгі кезең …, міндеттері … кезең – …
Сабақты өткізу кезінде оқытудың мына ұстанымдары бағдарда болды: ….
Сабақтың мақсатына жету үшін, … (мазмұны: мысалдар, сұрақтар, тапсырма) таңдалды.
Сабақтың материалы … (күрделі, жеңіл, оқушыларға қызықты) болды.
Сабақтың … кезеңінде оқытудың … әдістері (қандай?) қолданылды, өйткені ….
… кезеңде – … (қандай?) әдістері.
Сабақ барысында … кезеңде … (жеке, жаппай, топтық, ұжымдық) жұмыс ұйымдастырылды, ал … кезеңде оқушылардың … жұмысы ұйымдастырылды, өйткені ….
Тапсырма оқушылардың … дамытуға бағдарланды.
… тапсырманы орындау кезіндегі мұғалімнің жетекшілігі … (операциялық, нұсқаулық) болды, өйткені ….
Балаларда … таңдау мүмкіндігі болды.
Уақытты бөлу … болды.
+
Сабақ ырғағы ….
Сабақты жүргізу … (жеңіл …) болды, оқушылар … жұмысқа …. кірісті.
Тақтадағы жазбалар ….
Көрнекі материал (оқытудың басқа құралдары) ….
Сабақтың мақсаты: … деп санауға болады, сабақ жоспары: …, материал …
Үй тапсырмасы… оқушыларға қиындық тудырады (тудырмайды), өйткені ….
Сабақ … деп санауға болады.

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет