Тема тижня 2



бет1/50
Дата23.07.2016
өлшемі1.17 Mb.
#215996
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   50





Інформаційно-аналітичний вісник

«Реформи»

17 – 23 вересня 2015 року

ЗМІСТ

ТЕМА ТИЖНЯ 2



2


Візит генерального секретаря НАТО в Україну 2

новини 9


Планування та забезпечення реформ 9

Реформа державного управління 16

Дерегуляція 25

Децентралізація, реформа місцевого самоврядування 28

Боротьба з корупцією 34

Реформа сектору безпеки та охорони правопорядку 41

Реформа сектору юстиції та прав людини 49

Реформа фінансового сектору 52

Реформа соціальної сфери 59

Реформа енергетичного сектору 63

Реформа сектору ЖКГ 70

Реформа транспортної інфраструктури та зв’язку 76

Реформа надро та природокористування, земельна реформа 86

Реформа агропромислового комплексу 88

Реформа медицини 98

Реформа інформаційної сфери 100



ТЕМА ТИЖНЯ





Візит генерального секретаря НАТО в Україну

Україні поставили завдання №1 у співпраці з НАТО


У співпраці між Україною та НАТО завданням №1 має стати досягнення повної взаємосумісності національних Збройних сил з силами Альянсу.

Про це заявив у вівторок у Києві Президент України Петро Порошенко, відкриваючи засідання РНБО за участю Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"На сьогодні завданням № 1 для України у взаємодії з НАТО є досягнення повної взаємосумісності національних Збройних Сил з силами Альянсу. Досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства в ЄС та НАТО, є першочерговим завданням для Української влади. Тим більше, що критерії для здобуття членства в Європейському Союзу і НАТО є абсолютно однаковими, на 99% співпадають", - сказав він.

Президент наголосив, що цю роботу вже розпочато, і в Україні інтенсивно реформується всі сектори, включно з сектором національної безпеки і оборони: "Стандарти країн НАТО - для нас орієнтир цих перетворень".

За його словами, дуже важливо, що країни НАТО безпосередньо залучені до цього процесу. "За усі роки партнерства ми не могли похвалитися таким рівнем взаємодії, довіри, спільної відповідальності та налаштованості на результат", - сказав Порошенко.

На переконання Глави держави, Україна і НАТО "ніколи не були такі близькі, як сьогодні".

Президент вказав на те, що на тлі російської агресії співпраця України і НАТО - "абсолютно не другорядне, а стратегічне питання як для України, як для НАТО, так і для глобальної безпеки".

"Ще раз підкреслю - воно виходить далеко за межі національного і регіонального характеру, бо безпрецедентне порушення Росією норм і принципів міжнародного права робить співробітництво України з НАТО виключно стратегічним питанням, ще раз підкреслю - як для України, так і для НАТО", - заявив він.



Порошенко розповів про результати співпраці з НАТО


Співпраця України з Північноатлантичним альянсом уже зараз приносить результати і має практичні перспективи для подальшого розвитку.

Про це Президент України Петро Порошенко заявив під час оголошення спільних заяв з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Для України статус наших взаємовідносин з НАТО визначається як особливе партнерство, яке є невід'ємною частиною нашого курсу на європейську інтеграцію. Наше співробітництво з Альянсом уже приносить результати і має практичні перспективи для подальшого розвитку. Так, ми налагодили механізм обміну інформацією, 317 українських важко поранених військових пройшли курс лікування і реабілітації у країнах НАТО", - сказав він.

Порошенко також зауважив, що Україна отримує дієву допомогу НАТО у вирішенні нагальних питань підвищення обороноздатності держави.

"Наголошую на тому, що ми високо цінуємо бажання поглиблювати практичну взаємодію з Україною", - резюмував Глава держави.

Генсек НАТО назвав Україну "дуже цінним партнером"


Двадцятирічне партнерство засвідчує, що НАТО може покластися на Україну як на дуже цінного партнера.

Про це генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив під час засідання РНБО, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Україна і НАТО були партнерами протягом 20 років. І це партнерство було дуже важливим для України, але воно було не менш важливим і для НАТО, оскільки Україна робила дуже вагомий внесок у низку операцій НАТО. Ми пишаємося тим, чого ми змогли досягти у нашій співпраці. Це ще раз свідчить про те, наскільки міцним є наше партнерство. Усе це також свідчить про те, що НАТО може покластися на Україну як на дуже цінного партнера", - сказав Столтенберг.

Так, голова Альянсу нагадав, що Україна працювала пліч-о-пліч зі колегами з НАТО в Афганістані і Косові, зокрема надавала свої кораблі і контингент для участі у силах реагування Альянсу.



Україна може покластися на НАТО - Столтенберг


Україна у важкі часи агресії Російської Федерації може покластися на НАТО.

Про це генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив під час засідання РНБО, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У ці дуже важкі часи Україна може покластися на НАТО. НАТО надає Україні політичну і практичну підтримку. Ми підтримуємо вашу незалежність і вашу територіальну цілісність і повне впровадження Мінських домовленостей", - сказав Столтенберг.

Генсек підкреслив, що Росія незаконно анексувала Крим і продовжує підтримувати сепаратистів на Донбасі, надаючи їм озброєння і війська, а це підриває міжнародний порядок, який працював багато років "на користь народів Європи".

"Надзвичайно важливо, аби Україна продовжувала йти шляхом забезпечення виконання усіх аспектів Мінських домовленостей і забезпечення миру і стабільності в Україні. Я вітаю вас з тим, чого ви уже досягли. Той факт, що припинення вогню триває, є ще одним свідченням того, що є надія. Є сенс примусити сепаратистів поважати результати Мінських домовленостей", - резюмував генсек НАТО.

Він також додав, що будь-які вибори на Донбасі, які пройдуть не згідно з українським законодавством, не будуть підтримані ні міжнародним співтовариством, ні НАТО.



Столтенберг каже, що НАТО спокійно може покластися на Україну


НАТО може покластися на Україну як на дуже цінного партнера.

Про це генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив під час засідання РНБО, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Україна і НАТО були партнерами протягом 20 років. І це партнерство було дуже важливим для України, але воно було не менш важливим і для НАТО, оскільки Україна робила дуже вагомий внесок у низку операцій НАТО. Ми пишаємося тим, чого ми змогли досягти у нашій співпраці. Це ще раз свідчить про те, наскільки міцним є наше партнерство. Усе це також свідчить про те, що НАТО може покластися на Україну як на дуже цінного партнера", - сказав Столтенберг.

Так, голова Альянсу нагадав, що Україна працювала пліч-о-пліч зі своїми НАТОвськими колегами в Афганістані і Косово, зокрема, надавала свої кораблі і контингент для участі у силах реагування НАТО.



Росія має припинити підтримку бойовиків на Донбасі - Генсек НАТО


Росія повинна припинити підтримку незаконних збройних формувань на сході України.

Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час прес-конференції за результатами зустрічі з Прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Росія продовжує підтримувати сепаратистів зброєю, збройними силами, тренуванням. Я закликаю Росію припинити підтримку сепаратистів, тому, що це дестабілізує східну Україну і порушує територіальну цілісність та суверенітет України», - заявив він.

Генсек НАТО привітав зусилля України з імплементації Мінських угод, що в результаті призвело до зменшення актів насильства на Донбасі. Однак, ситуація залишається крихкою, зазначив Столтенберг.

Він наголосив, що Альянс і надалі надаватиме Україні практичну підтримку «не лише через трастові фонди, а й через радників, яких ми маємо в Міноборони України та по роботі з генеральним штабом».

За його словами, НАТО хоче підвищити ще більшу оборонну спроможність України.

Також Альянс продовжить тренувати персонал, як у цивільній, так і у військовій сферах. Окремо буде розширено оборонну співпрацю, що допоможе розвитку українського ОПК та Збройних сил України. Співпраця продовжуватиметься і у сферах управління кіберзахисту, логістики, запевнив Генсек НАТО.


Україна і НАТО підписали угоди щодо трастових фондів


Україна і НАТО підписали імплементаційні угоди щодо започаткування практичної реалізації трастових фондів.

З української сторони підпис під документом поставив в.о. глави Місії України при НАТО Єгор Божок, а зі сторони Альянсу - генеральний менеджер Агенції НАТО з підтримки та постачання Майкл Лайден, йдеться на сайті МЗС.

"Підписання зазначених угод завершило процес створення в Україні нормативно-правової бази для реалізації практичних проектів у рамках трастових фондів НАТО на підтримку України", - зазначається в повідомленні.

Підписані документи стосуються реалізації двох трастових фондів: з фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців; з реформування систем логістики і стандартизації Збройних сил України.

Завданням трастового фонду з реформування систем логістики і стандартизації є надання підтримки Україні в удосконаленні логістичних спроможностей ЗСУ, інформаційних систем, організаційних структур і процесів відповідно до стандартів НАТО.

Трастовий фонд з протезування військовослужбовців спрямований на надання допомоги Україні у фізичній реабілітації військовослужбовців, поранених у ході проведення АТО, а також на створення в нашій державі відповідної системи.

Раніше речник Міністерства оборони Вікторія Кушнір повідомляла, що в Україні запрацюють п’ять трастових фондів НАТО для допомоги Збройним силам України.

За її словами, країни-члени НАТО через трастові фонди надаватимуть допомогу ЗСУ за кількома напрямками. Зокрема, на модернізацію системи зв’язку й автоматизації передбачається 2 мільйони 90 тисяч євро, на реформування системи логістики та стандартизації - 1 млн 195 тис. євро, на фізичну реабілітацію та протезування військовослужбовців, поранених в АТО, - 845 тис. євро, на кіберзахист - 815 тис. євро, а також на перепідготовку та соціальну адаптацію військовослужбовців - 410 тис. євро.



Україна та НАТО підписали низку документів про співпрацю


За результатами засідання Ради національної безпеки і оборони України, в якому взяв участь Генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг, підписано низку документів.

Про це йдеться на сайті глави держави.

"Генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг та Секретар РНБО Олександр Турчинов поставили підписи під Дорожньою картою Партнерства у сфері стратегічних комунікацій", - йдеться у повідомленні.

Також міністр закордонних справ Павло Клімкін та Йєнс Столтенберг підписали Угоду про статус Представництва НАТО в Україні.

Перший заступник Секретаря РНБО, голова Міжвідомчої комісії з політики воєнно-технічного співробітництва і експортного контролю Олег Гладковський та представник НАТО з оборонних інвестицій Ернест Герольд підписали Спільну декларацію про посилення оборонно-технічного співробітництва Альянсу та України.

Порошенко роз'яснив суть підписаних з НАТО документів


Президент України Петро Порошенко певен, що від сьогодні перед Україною відкриваються нові перспективи співпраці з НАТО.

Про це він заявив під час спільного оголошення заяв з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Угода про статус представництва НАТО в Україні. Ми значно підвищуємо цей статус. Це є публічна і яскрава демонстрація уваги і змін у відношенні з боку НАТО до України. Друге - дорожня карта співробітництва у сфері стратегічних комунікацій. Це ефективні і погоджені дії у протистоянні інформаційної агресії, яку Росія здійснює не лише проти України, але й країн НАТО. Дуже ретельно опрацьована і спільна декларація про посилення нашої оборонно-технічної співпраці", - сказав він.

Президент висловив переконання, що усі підписані документи створюють "якісно нові параметри взаємодії".

"Україна зараз потребує не летальної зброї, а можливості для ефективної оборони своєї території.

Впевнений, що підписані документи мають надважливий статус і з сьогоднішнього засідання перед нами відкриваються абсолютно нові перспективи нашої співпраці", - наголосив Глава держави.



Порошенко каже, що Україна може отримати від НАТО оборонну зброю


Україна може отримати від Північноатлантичного альянсу оборонну зброю.

Про це Президент України Петро Порошенко заявив під час оголошення спільних заяв для ЗМІ з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У нас є надійний партнер, відповідальний партнер - і з точки зору виконання Мінських домовленостей, і з точки зору захисту нашої країни. І за ці 17 місяців ми досягли того, що зараз обмінюємося інформацією з НАТО. Ми є партнерами, які дають нам можливість отримати захисну зброю, не наступальну, а оборонну. Таку, як безпілотні літальні апарати, певне електронне оснащення. Це не наступальна зброя, але вона посилює нашу обороноздатність", - сказав Порошенко.

Він також підкреслив: підписані між Україною і НАТО документи дозволяють підвищити рівень взаємної довіри та практичної співпраці, а також посилити оборону.

"Це не просто наша регіональна проблема, це континентальна війна, яка загрожує миру і стабільності в усьому світі", - резюмував Глава держави.

Яценюк закликав НАТО надати Україні оборонну зброю


З огляду на відкриту військову агресію з боку Росії Україні потрібна допомога НАТО у вигляді оборонних озброєнь.

Про це заявив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час засідання РНБО у вівторок в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми ніколи не просили наступальної зброї, але нам треба обороняти нашу державу. Нам треба боронити мир, спокій і стабільність, у тому числі, і в Європі. Нам необхідні оборонні можливості проти ядерної держави, яка витратила десятки мільярдів доларів на те, щоб модернізувати свою армію, і на те, щоб сьогодні залякувати весь цивілізований світ», - наголосив Яценюк.

Прем'єр-міністр підкреслив, що саме практична співпраця України і країн-членів Альянсу є запорукою відновлення спільними зусиллями миру, стабільності і безпеки в регіоні.



Відкриття Офісу НАТО у Києві вплине на подальший розвиток відносин з Альянсом - Гройсман


Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман висловлюється за подальше поглиблення співпраці з Північноатлантичним Альянсом.

Про це він заявив під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у вівторок, у якій також взяли участь керівники депутатських фракцій і груп, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

«Ми налаштовані на якомога ширшу співпрацю з НАТО, на поглиблення взаємодії», - сказав Гройсман, зазначивши, що відкриття Офісу НАТО у Києві вплине, своєю чергою, на подальший розвиток відносин з Альянсом.

Він подякував представникам НАТО за підтримку і підкреслив, що «війна на Сході - це війна за збереження європейських цінностей, а не лише української території». Керівник парламенту наголосив, що у такій ситуації важливо приймати своєчасні й ефективні рішення щодо посилення обороноздатності держави. Гройсман запевнив, що український парламент і Україна будуть надійними партнерами Північноатлантичного Альянсу.

У свою чергу Столтенберг заявив, що після парламентських виборів Україна налаштована на здійснення реформ, наголосивши, що без реформ Україна «відкотиться назад».

Він також заявив про готовність НАТО надавати Україні практичну допомогу, зокрема, у модернізації Збройних Сил, впровадженні реформ у військовій сфері, навчанні представників правоохоронних структур. «Можна не бути членом НАТО, але успішно розвивати співпрацю і партнерство», - сказав він, додавши, що це «є доброю альтернативою членству в Альянсі».



Столтенберг не бачить проблем із вступом України в НАТО


Україна, як і будь-яка інша країна, має право обирати шлях свого розвитку. Якщо після проведення реформ вона вирішить подати заявку на членство в НАТО, то ця заявка буде оцінена Альянсом, як і всі інші.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг під час прес-конференції у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки на Львівщині, де у понеділок розпочалися міжнародні навчання "Україна-2015" з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у рамках програми "Партнерство заради миру", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Як сказав Президент, Україна зараз зосереджена на реформах, модернізації своїх Збройних сил. І НАТО працює разом з Україною над впровадженням цих реформ, трансформацією ЗСУ, щоб вони стали ще більш спроможними і відповідали стандартам НАТО. І потім, коли закінчаться реформи, Україна буде вирішувати, чи хоче вона подавати заявку на членство в НАТО. Якщо подасть, то тоді буде здійснюватися оцінка цієї заявки, так само як ми оцінюємо усі інші заявки", - зазначив Столтенберг.

Він наголосив, що не бачить жодної проблеми з цього питання: "Я не бачу зараз у цьому жодної проблеми. Це дуже чіткий і зрозумілий принцип. Україна рухається вперед, і ми розвиваємо партнерство з Україною, допомагаючи їй модернізуватися і здійснити реформи".

Столтенберг також заявив, що під час Бухарестського саміту НАТО у 2008 році було підкреслено "дуже важливу річ": фундаментальне право будь-якої держави вирішувати, яким шляхом вона хоче іти і як вона хоче забезпечувати свою власну безпеку.

"Це був сигнал не лише з боку НАТО, а це є фундаментальним принципом Гельсінського заключного акту, який, до речі, Росія також підписала - що кожна країна має суверенне право вирішувати свій власний шлях і це є фундаментальним принципом, який не втратив свого значення", - додав генсек НАТО.



Порошенко сказав, коли буде референдум по членству в НАТО


Проведення всенародного референдуму щодо приєднання України до НАТО буде оголошено після того, як будуть створені всі необхідні умови шляхом реформування країни.

Про це заявив у вівторок у Києві Президент України, відкриваючи засідання РНБО за участю Генерального секретаря НАТО Йєнса Столтенберга, передає кореспондент Укрінформу.

"І коли ми створимо всі умови через реформування країни для відповідності країни критеріям для членства в НАТО, мною буде прийнято рішення про проведення всенародного референдуму. І таким чином буде зафіксовано волю українського народу", - сказав Порошенко.

Президент підкреслив, що євроатлантичний вибір із перспективою членства в НАТО отримує зростаючу підтримку в українському суспільстві. "Два роки тому курс на євроатлантичну інтеграцію підтримали 16% українців. Рік тому ця цифра стрімко наближалася до 50%. Нині кількість українців, які підтримують євроатлантичну інтеграцію, вже перевищує 60%. Це означає, що український народ підтримує євроатлантичний вибір", - заявив він.



Прийде час і Україна стане 29-им членом НАТО - Яценюк


Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк висловив сподівання, що спільними з НАТО зусиллями Україні вдасться відновити територіальну цілісність, а згодом і набути членство в Альянсі.

Про це він заявив під час спільного брифінгу з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом заявив, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Нашими спільним зусиллями з Альянсом і країнами-членами Альянсу, переконані, що Україна відновить повністю свою територіальну цілісність і збереже свою незалежність. І настане час, коли буде оголошено про те, що Україна стала 29-м членом Північноатлантичного альянсу», - підкреслив Яценюк.

Водночас Прем'єр-міністр нагадав, що сьогодні Україна перебуває «на передовій захисту європейських цінностей, захисту миру і стабільності в Європі».

При цьому він зауважив, що наразі наша держава тісно співпрацює із США, Канадою, Великобританією, Німеччиною та іншими країнами-членами Альянсу. За його словами, рівень цих взаємин протягом останнього року змінився кардинально.

«На наше переконання, Альянс є сьогодні ключовою системою безпеки для 28 країн-членів Альянсу і для вільного світу... Усвідомлюючи про те, що процес набуття членства України в НАТО є не простим і буде потребувати як зусиль з боку української влади, так і потребуватиме часу, той план, який розроблено нами і НАТО є дуже важливий для вірогідності набуття членства в Альянсі», - додав Яценюк.



Україна сподівається на конкретні рішення на саміті у Варшаві щодо вступу в НАТО


Україна розраховує, що наступного року на саміті НАТО у Варшаві будуть прийняті конкретні рішення щодо приєднання до Альянсу.

Про це під час спільного брифінгу з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом заявив Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Коли я кажу про наше майбутнє членство в НАТО, то хотів би нагадати рішення Бухарестського саміту 2008 року, де було чітко зазначено, що двері для України в НАТО відкриті. Сподіваюся, що на саміті, який відбудеться наступного року у Варшаві, це буде підкріплено ще й конкретними рішеннями», - зазначив Яценюк.

Україна в 2015 році приєднається до структур закупівель НАТО


Україна планує вже найближчим часом приєднатися до діючої для країн НАТО системі закупівель озброєнь.

Про це повідомив голова міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю при Раді національної безпеки та оборони Олег Гладковський, передає "Інтерфакс".

Відповідне питання розглядали в четвер у Києві на засіданні спільної робочої групи "Україна-НАТО". Там обговорювався стан і перспективи оборонно-технічного співробітництва України і Північноатлантичного союзу.

"Ми обговорили можливість приєднання України до глобального інформаційного майданчика країн НАТО, де партнери можуть запитувати і пропонувати системи озброєнь", - зазначив Гладковський.

Він сподівається, що Україна приєднається до проекту у найближчий час.

Голова міжвідомчої комісії впевнений, що приєднання України закупівлі озброєнь альянсу дозволить перевести військово-технічне співробітництво з країнами-членами НАТО на якісно новий рівень.

Нагадаємо, 20 липня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про ратифікацію угоди про співробітництво в сфері підтримки між Кабінетом міністрів України та організацією НАТО з підтримки і постачання". Угода сприятиме співробітництву між сторонами та визначить основні його принципи для підтримки України за конкретними напрямками, в тому числі з постачання, технічного обслуговування, закупівлю товарів і послуг, транспортування, конфігураційного управління і технічної допомоги, реалізації проектів Трастового фонду НАТО.

В Міноборони пояснили, що дає відкриття офісу НАТО


Угода про відкриття представництва НАТО буде підписана між Альянсом та Кабінетом міністрів України і зафіксує статус цього диппредставництва у нашій державі.

Про це під час брифінгу в четвер заявив заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Що зміниться? Зміниться те, що помінявши статус представництва НАТО, ми набагато спрощуємо формальні процедури взаємодії за окремими проектами", - сказав він.

Зокрема, повідомив Долгов, наразі завершено розробку імплементаційної угоди по трастовому фонду з логістики, а коли працюватиме офіс НАТО, то імплементаційна угода вже не буде потрібна.

Угоду про відкриття представництва планується підписати під час візиту генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга до Києва.

В України вдосталь летальної зброї, треба допомагати оснащенням – генерал Шувірт


Україна потребує військової допомоги Заходу, але не летальної зброї, а допомоги в навчанні військових і якісному оснащенні. Таку думку в інтерв?ю Радіо Свобода висловив генерал Райнер Шувірт – колишній головнокомандувач об`єднаних збройних сил НАТО в Європі (SHAPE). Він вважає, що летальної зброї для оборони своєї території в України достатньо. Радіо Свобода, зокрема, запитало у генерала Шувірта, чи не призведуть, на його думку, плани НАТО розширити свою присутність у Східній Європі до розширення географії агресії Росії.

– Не думаю, що це могло б стати спокусою для Росії перетворити цей конфлікт на глобальніший. Плани НАТО – це дуже помірні кроки. Ми не говоримо про постійне базування сил – йдеться про маленькі осередки, штаб-квартири. Вони могли б посприяти у разі, якщо виникне необхідність у доправленні туди більших військових груп, з якої б то не було причини – чи то навчання, чи реальна військова загроза з тієї чи іншої сторони.

Звісно, коли ви вживаєте таких кроків, ніколи не знаєте, як Росія їх собі інтерпретує. Побачимо, але, на мій погляд, обґрунтування намірів дуже чітке, і Росія мала б їх розуміти.

Україна узгодила з НАТО допсоглашение по постачаннях технічного обладнання, - Міноборони


Україна узгодила з НАТО додаткову угоду по постачанню матеріально-технічного обладнання. Про це в ході брифінгу повідомив заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов, передає кореспондент РБК-Україна.

"За цей тиждень, який пройшла, було остаточно погоджено організацією НАТО з підтримки та Міністерством оборони додаткова угода, яка надає можливість для безпосереднього постачання до України матеріально-технічних цінностей для виконання програми в рамках реформування системи логістики Збройних сил України", - сказав він.

Угода відкриває шлях до практичного здійснення переходу на стандарти НАТО.

"Те, що ми переходимо на стандарти НАТО, то, що ми намагаємося зараз встановити модельні центри обслуговування Збройних сил за стандартами НАТО, на сучасному обладнанні, із застосуванням комп'ютерного та програмного забезпечення, яке прийнято в країнах-членах НАТО - це угода відкриває шлях до її практичного здійснення", - пояснив Долгов.



Кулеба щодо співпраці з НАТО: "Це маленький кошмар Росії"


Вперше у своїй історії чільник НАТО підписав угоду про співробітництво з питань комунікації саме з Україною.

Про це в ефірі "5 каналу" у програмі "Підсумки дня" заявив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба. "Сьогодні була підписана угода про взаємодію з питань стратегічних комунікацій. Вперше НАТО підписує подібний документ. Ні з ким таких угод більше немає", - зазначив він.

Кулеба також додав: "Таких прецедентів не було. Це абсолютно чіткий сигнал і всередині України, і назовні України про те, з ким ми власне пов'язуємо свою національну безпеку і оборону. І звичайно, не думаю, що це вже справдився страшний сон Росії про НАТО в Україні, але це те, що це буде маленький кошмар, то це однозначно зрозуміли і почули", - сказав він.

За його словами, в Україні необхідно вибудувати як внутрішню, так і зовнішню комунікацію. "Мета дуже проста: НАТО має надзвичайно розвинену і потужну систему реалізації політики в сфері комунікації, тобто інформування, і вони готові з нами нею ділитися, навчати наших фахівців для того, щоб ми в Україні вибудували комунікацію. … тобто ми ще більше посилемо свої можливості для донесення правди - і про те, яку агресію вчиняє Росія, і про те, який внесок ми робимо в безпеку світу", - сказав посол.

Нагадаємо, Україна та НАТО 22 вересня підписали низку документів про співпрацю.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   50




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет