VI ix ғасырлардағы Қазақстан Педагогтің Т. А.Ә



Дата02.11.2023
өлшемі48.33 Kb.
#482184

Бөлім:

6.1 VI - IX ғасырлардағы Қазақстан



Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)

Жумкалиева Ж

Күні:

19. 09

Сынып:5

Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Көне түркі жазуы.
Зерттеу сұрағы: Білге қаған мен Күлтегіннің мемлекетті нығайтудағы саясаты бізге қандай деректерден белгілі?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

6.2.3.1 көне түркі жазуының маңызын түсіндіру

*Тарихи ойлау дағдысы
*Тарихи концепт

Тарихи талдау мен түсіндіру
Маңыздылық

Сабақтың мақсаты

Түргештердің қытай, араб, шығыс түркілерімен күрестері туралы біледі;
Батыс Түрік және Түргеш қағанаттарының тарихына салыстырмалы талдау жасай алады
Түргештердің мемлекет құру себептерін тарихи деректерге сүйене отырып, пайымдайды

Бағалау критерийі

Алғашқы мемлекеттік бірлестіктер мен Түрік қағанаты арасындағы байланысты анықтау



Сабақтың барысы



Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының
әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-тыру
Өткен білімді еске түсіру
7 минут

Жаңа тақырыпқа қадам


3 минут



Б Тақтаға ЕҰУ-не көшірмесі әкелінген Күлтегін ескерткішінің суретін шығарып қойыңыз.
Сұрақтар қою: Суретте қандай ескерткіш берілген? Ол қай жерде орнатылған? Ескерткіш қай жерден әкелінген? Неліктен қазақ жеріне бұл ескерткіштің көшірмесі әкелінді? Түркі жазба ескерткіштерінің маңыздылығы неде Оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстырыңыз.

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу



мадақтау

Тақырыптық суреттер




Сабақтың ортасы
Жаңа білім
10 минут

;
2-тапсырма «Креативті матрица»
Кестені толтырыңыз

Қағанат

қағандары

Билік еткен уақыты

Саясатының басым тұстары





















ЕБҚ оқушыға дереккөздің форматын үлкейтіп, қолдау




Дескрипторлар:
Түркі халықтарының рухани мұрасы ретіндегі маңызына 2 дәлел келтіреді.
Бағалау критерийі: Түрік жазба ескерткіштерінің маңыздылығын дәлелдейді.
Дескриптор:
Жазба ескерткіштерден Білге мен Күлтегін туралы ең маңызды ақпаратты дәлел ретінде көрсете алады.
Дәлелдерді маңыздылығына қарай орналастырады.

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Ең үздік жауап»




Ақпараттық мәтін

Үлестірмелі қағаздар

Суреттер


Сабақтың соңы
5 минут

Кері байланыс
Маған үш зат айт»
- Біз бүгін оқып-үйрендік.....

  • Біз жақсы жасай алдық .....

  • Топ өте жақсы жасай алды.....



Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды

А4, конспект




Үй тапсырмасы

Көне түркі жазуы.


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет