Сынып
|
2
|
Пән
|
Математика
|
Бөлімі:
|
3С Бөлім. Санды және әріптерге өрнектер құрастыр
|
Тақырыбы:
|
Көбейту және бөлуге берілген теңдеулер.
|
Мақсаты :
|
2.2.2.1 - х < және х > түріндегі теңсіздіктерге сәйкес келетін сандарды анықтау
2.2.2.2 - көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді; х+(25-6)=38; (24-3)-х=8; а+6=7+80 түріндегі күрделі теңдеулерді
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлығы: Бүгінгі сабақты түсінеді.Есепті шығара алады.
Көпшілігі:Теңдеуді шешіп,есепті шартымен құрастыра алады.
Кейбіреуі: Есептерді шығарып,кесте ішіндегі есептерді шығара алады
|
|
Сабақтың барысы
|
Жоспарланған уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс- әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Оқушылармен амандасу
Қима қағаздарды құрастыру арқылы топтар өз атауларын табады.
1-топ. «Көбейту »
2-топ. «Бөлу »
3-топ. «Теңдеу»
Сабақтың тақырыбын хабарлау.
Сабақтың мақсатымен хабарлады.
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. - Көбейткіштердің орны ауысқанымен....... - Кез келген санды 1-ге және 1-ді кез келген санға көбейткенде........
-Белгісіз көбейткішті табу үшін......... -Белгісіз бөлінгішті табу үшін........ -Белгісіз бөлгішті табу үшін........
|
Оқушылар қайталап айтады
Оқушылардың арасының алшақтығы 1,5 метр.
|
Смайликпен бағалау
|
Қима қағаздар арқылы өз топтарының атауын табады
|
Сабақтың ортасы
|
№1. Теңдеулерді шеш. топен кім жылдам
Х х 5= 10 Х : 2 = 6 У х 3= 12
Х= 10:5 Х = 6 х2 У = 12 : 3
Х = 2 Х = 12 У = 4
2х5=10 12 : 2 = 6 4 х 3 =12
10 = 10 6 = 6 12 = 12
№2 есептемей салыстыр. Бір – біріңді тексеріңдер. Екі өрнекті қалай салыстырғанын түсіндір. жұппн
48+12*48 +15 41+4 * 41 - 4
32-30*31 - 20 20 + 49 * 20 – 1
3х5*3х6 6х3*6х4
.
№3.“ «Көбейту » тобы
Есепті шығар.
Балрығы – 20
Қыз – 12 сі
Қалғаны ұл - ? неше ұл.
Шешуі: 20-12 =8
Жауабы: 8 ұл бар.
«Бөлу » тобы
Барлығы – 24 б
Республикалық сайысқа – 8-і
Қалалық сайысқа – 10-ы
Аудандық сайыстар -? Қанша жеңімпаз бар.
Шешуі : 24 – ( 8 + 10 ) = 6
Жауабы : 6 бала аудандық сайысқа қатысты.
№4 . Заттың құнын, бағасын, санын қалай табуға болатынын есіңе түсір. Кесте бойынша есептерді шығар. Топен жұмыс кім жылдам
9х2 = 18 21:7 = 3 24 : 3 = 8
|
Дескриптор:
Теңдеулерді шешеді.
Дескриптор:
есептемей салыстырды. Бір – бірін тексерді. Екі өрнекті қалай салыстырғанын түсіндірді.
Дескриптор:
Есептерді салыстыр. Бір – біріңді тексеріңдереді.
Екі өрнекті қалай салыстырғаныңды досына түсіндірді.
Дескриптор:
Есептерді шығарады.
Шартын құрастырады. Шешуін шығарып, жауабын табады.
Дескриптор:
Есептерді шығарады.
Шартын құрастырады. Шешуін шығарып, жауабын табады.
Дескриптор:
Қысқаша жазылуы және сызбасы бойынша есептер құрастырып, оларды шығарды.
Шешуі:
Дескриптор:
Заттың құнын, бағасын, санын қалай табуға болатынын есіңе түсіреді . Кесте бойынша есептерді шығарады.
|
Смайликпен бағалау
Смайликпен бағалау
Смайликпен бағалау
|
|
Сабақтың соңы
Кері байланыс
|
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)
Оқушыларға «Жұлдыздар шеруі » кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.
|
Оқушыларға «Білім сандығы» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.
|
«Білім сандығы»
Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі
|
Кері байланыс парағы.
|
Үйге тапсырма беру
|
№5, 73 бет
|
|
|
|