Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі «№27 жалпы орта білім беретін мектеп» кмм



Дата03.12.2022
өлшемі1.23 Mb.
#466328
түріСабақ
1 тыл





Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«№27 жалпы орта білім беретін мектеп» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Аңдар
(сабақтың тақырыбы)

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: IV Бізді қоршаған әлем

Күні : 06.12.2022

Педагогтің аты-жөні: Советқанова М.С.

Сынып: 1 «Д»

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Аңдар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

1.1.2.1 баяу және анық айтылған, жиі қолданылатын сөздердің мағынасын түсіну;
1.2.3.1 сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және үлгі бойынша жауап беру;
1.5.1.1* мұғалімнің қолдауымен заттың атын/санын білдіретін сөздерді ауызша тілде қолдану.

Сабақтың мақсаты :

Сөздерді зейін қойып тыңдайды,түсінеді және оған сәйкес дұрыс әрекет етеді(қимыл,ым-ишараны қолданады,іс-әрекет жасайды. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)

Ертеңгілік шеңбері
Ең бірінші балалар мен мұғалім бір – бірімен амандасады.
Оқушылар жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды.

Оқушылар суретке қарап, тыңдайды,қайталайды. Үлгі бойынша сөйлейді.

Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы сұрақ қойып оған жауап береді
Жаңа сөздер:
Аң - животное
Аю - медведь
Қасқыр - волк
Түлкі – лиса
Қоян - заяц
Тиін -белке



Қолпаштау

Оқулық

Сабақтың ортасы
(6-32 минут)


1 –тапсырма. Мәтінді тыңдау. Жұбымен диалог құрады.
- Мен сурет саламын
- Сен не саласың?
- Мен қоян саламын.
- Сен неше қоян саласың?
-Мен екі қоян саламын.


2-тапсырма Суретке қара. Суреттегі жабайы аңдарды белгіле.
.
3-тапсырма. Сұрақтарға жауап береді.
-Бұл қай аң?
-Ол қандай?

Тыңдалым,айтылым.

Оқушылар үлгі бойынша сөйлейді.




Тыңдалым,айтылым.
«Кім тапқыр» ойыны
Айтылым.

«Смайл»
Дескриптор
- тілдік нормаларды сақтайды

«Смайл»


- сурет бойынша сұраққа дұрыс жауап береді
- тілдік нормаларды сақтайды
«Смайл»
- сурет бойынша сұраққа дұрыс жауап береді

Оқулық
Оқулық




Сергіту сәті








6. Мұғалім :



«Бұл не?» . Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді. Балалар жауап беруге тырысады, мұғалімнің көмегі қажет болады
Айтылым.
Оқушылар білгендерімен бөліседі.



Дескриптор: − аңдардың атын атайды




Сабақтың соңы

«Дұрыс-бұрыс» ойыны







Кері байланыс
«Бағдаршам» әдісі
Қызыл- мүлдем түсінбедім
Сары- жартылай түсіндім
Жасыл-толық түсінікті

Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді



Тексерілді:_______________Шәріпхан Д.Е.



Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«№27 жалпы орта білім беретін мектеп» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Аю қандай?
(сабақтың тақырыбы)

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: IV Бізді қоршаған әлем

Күні : 09.12.2022

Педагогтің аты-жөні: Советқанова М.С.

Сынып: 1 «Д»

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Аю қандай?



Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

1.2.1.1* сөйлеу барысында танысу, өзі туралы айту және затты сипаттау үшін сөздер мен сөз тіркестерін дұрыс қолдану;
1.3.4.1* мұғалімнің қолдауымен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар (кім? не? қандай? қанша?) қою және қысқаша жауап беру;
1.5.1.4 сөйлеу барысында сілтеу есімдіктерін мұғалімнің қолдауымен дұрыс қолдану.

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: сөзді зейін қойып тыңдайды,түсінеді және оған сәйкес дұрыс әрекет етеді(қимыл,ым-ишараны қолданады,іс-әрекет жасайды)
Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)

Ертеңгілік шеңбері
Ең бірінші балалар мен мұғалім бір – бірімен амандасады.
Оқушылар жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды.

Оқушылар суретке қарап, тыңдайды,қайталайды. Үлгі бойынша сөйлейді.



Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы сұрақ қойып оған жауап береді

Жаңа сөздер:


Аю – медведь
Үлкен – большой
Кішкентай- маленький
Күшті - сильный

Қолпаштау

Оқулық

Сабақтың ортасы
(6-32 минут)



1 –тапсырма. Тыңда. Қайтала. Үлгі бойынша сөйле.
- Әлібек, сен қандай аңдарды білесің?
- Аю, піл, арыстан, жолбарыс, қасқыр, түлкі, қоян, кірпі.
- Әлібек, аю қайда болады?
- Аю орманда болады.
- Піл қандай?
- Піл үлкен, күшті.
- Қоян қандай?
- Қоян кішкентай.



Тыңдалым,айтылым.



«Смайл»
Дескриптор
- сұраққа дұрыс жауап береді
- тілдік нормаларды сақтайды



Оқулық





2. 2-тапсырма. Суретке қара. «Аю қандай?» деген сұраққа жауап бер.

3. 3-тапсырма. Суреттерді сәйкестендір.


Оқушылар суретке қарап, тыңдайды,қайталайды.үлгі бойынша сөйлейді.
Тыңдалым,айтылым.
«Кім тез, шапшаң?» ойыны
Үй және жабайы жануарлардың төлдерін ата және сәйкестендір.


«Смайл»
Дескриптор
- сұраққа дұрыс жауап береді
- тілдік нормаларды сақтайды

«Смайл»


- сурет бойынша сұраққа дұрыс жауап береді
- суреттерді дұрыс сәйкестендіреді



Оқулық

Үлестірме қағаздар






Сергіту сәті








6. Мұғалім :
«Бұл не?» . Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді. Балалар жауап беруге тырысады, мұғалімнің көмегі қажет болады

Айтылым.
Оқушылар білгендерімен бөліседі.



Дескриптор: − аңдардың атын атайды




Сабақтың соңы

«Дұрыс-бұрыс» ойыны







Кері байланыс
«Бағдаршам» әдісі
Қызыл- мүлдем түсінбедім
Сары- жартылай түсіндім
Жасыл-толық түсінікті

Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді



Тексерілді:_______________Шәріпхан Д.Е.

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет