Бөлім
|
Қоршаған орта
|
Пәні:
|
Қазақ тілі
|
Күні:
|
12.04.24
|
Педагогтіңаты-жөні:
|
Мухамеджанова Айым Бериккалиевна
|
Сынып:2
|
Қатысқандар саны: 23 Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Дара және күрделі етістік№109
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.4.2.5* - дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау
2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау
2.3.6.1 - бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеужәне таза жазу
|
Сабақтың мақсаты
|
Дара және күрделі етістіктерді ажыратады .Мәтін мазмұнын болжайды.
|
Құндылық
|
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтіңәрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
(7мин)
|
Оқушылармен сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
«Бинго» әдісі арқылы психологиялық ахуал орнату.
Топқа бөлу:
1- топ:
2-топ:
3-топ:
4-топ:
Үй тапсырмасын тексеру
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
Мен сені мақтан етемін !
Бүгін жақса жауап бердің !
Сен өте ақылдысың !
Мені қатты қуанттың!
|
|
Сабақтың ортасы
30 мин
|
Жаңа сабақ.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Тыңдалым.
Бейнежазба ұсыну :
ҰЖ :20-жаттығу .
Анықта әдісі
Кестемен жұмыс .
Дара және күрделі етістіктерді оқиды .
Анықтайды .
Дара және күрделі етістіктердің ерекшелігін анықтайды .Жасаған қорытындыны берілген мәліметпен салыстырады.
Дара және күрделі етістік туралы ережені оқиды
Топтық жұмыс
21-жаттығу .
МК :Аудио тыңдалым.
Жаралы үйрек.
1-топ .Әңгімеге құрылған жоспарды жалғастырып жазады .
2-топ.
Әңгімедегі етістіктерді табады .
Олардың дара және күрделі екенін ажыратады .
Көңілді сергіту сәті
Жеке жұмыс
«Көркем жазу» әдісі . Функционалдық сауаттылық
22-жаттығу
Өлеңді мәнерлеп оқиды .
Өлең не туралы екенін атып көр.
Етістіктерді табады .олардың дара және күрделі екенін айтады
ЕБҚ оқушы :өлеңді көшіріп жазады .
СТ : 24-жаттығу .
Біліміңді қолдан әдісі
Сөздерді оқиды .Бұл етістіктің түрін айтады .
Дара етістікті күрделі етістікке айналдырады .
Өсті –өсіп жатыр ,жуды –жуып жатыр ,жинап жүр,озып кетті ,тоқып отыр .сөздерін жазады .
ЕБҚ оқушы :
Сөздерді көшіріп жазады .
Қорытындылау :
-Дара және күрделі етістікті қалай ажыратамыз ?
-мысал келтіреді .
|
Оқушылар сұраққа жауап береді .
Әңгімені тыңдайды .Оқыған әңгіме бойынша жоспар құрастырады .
Әңгімедегі етістіктерді табады .
Олардың дара және күрделі екенін ажыратады .
Өлеңді оқып, не туралы екенін айтады .
Етістіктерді табады .олардың дара және күрделі екенін ажыратады .
Сөздерді оқиды .Бұл етістіктің түрін айтады .
Дара етістікті күрделі етістікке айналдырып жазады .
Ежені пысықтайды .
|
Дескриптор :
- Дара және күрделі етістіктерді оқиды . Оларды салыстырады 1б
-Қорытынды жасайды 1б
ҚБ :Тамаша
Дескриптор :
-Жоспар құрады 1б
-Етістіктерді табады 1б
- Дара және күрделі етістіктерді оқиды .1б
ҚБ :1-10 б
Бірін-бірі бағалайды .
Дескриптор :
-көркем жазады 1б
-етістікті атабады 1б
-Дара және күрделі екенін ажыратады 1б
ҚБ :
Мен сені мақтан етемін !
Бүгін жақса жауап бердің !
Сен өте ақылдысың !
Мені қатты қуанттың!
Дескриптор :
-күрделі етістіктерге айналдырып жазады 1б
-қатесіз жазады 1б
ҚБ :Мадақтау 1-10 б
|
Жұмыс дәптері
Сұрақтар
Кесте .
Оқулық 1-есеп.
Жұмыс дәптері
Слайд түсіндірме
Оқулық
Тапсырмалар
Топтық жұмысқа қажетті материалдар беріледі .
Оқулық
Жұмыс дәптері
|
|
Сабақтың
соңы 8 мин
|
Сабақты қорытындылау.
Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?
-Сабақтың мақсатына жеттің бе ?
- Не қиын болды ?
Үйге тапсырма:
№ 23-жатығу 79–бет
«Адамның дене мүшелері» әдісі
|
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды
|
Кері байланыс :
Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ?
Бүгінгі сабақта не үйрендің ?
Қорытынды бағалау .
ҚБ : 1-10 б жүйе
|
Қорытынды бағалау
|