Бекітемін Б. Момышұлы атындағы жоббм нің Бастауыш білім беру мұғалімі



Дата04.04.2024
өлшемі3.78 Mb.
#497683
математика 12.03 24


Бекітемін


Б. Момышұлы атындағы ЖОББМ нің
Бастауыш білім беру мұғалімі
Наймантаева Р.К.______


Білім беру ұйымының атауы:

Б. Момышұлы атындағы ЖОББМ

Бөлім

Атақты тұлғалар

Пәні:

Математика

Күні:

12.03.2024

Педагогтің аты-жөні:

Нургалиева Альмира

Сынып:

3 “Д” сынып

Сабақтың тақырыбы

№126 Жазбаша түрде көбейту және бөлу алгоритмін қолдану

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаты

Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады.

Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин



Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату


Үй тапсырмасын тексеру
97-бет №5





Үй тапсырмасын тексереді

Өзін-өзі бағалау






Сабақтың ортасы 35 мин


Жаңа сабақ
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау
«Атақты тұлғалар» айдары №1
Өрнектің мәнін тап. Сонда сен сөздерді кім айтқанын білетін боласың.

Артық білім кітапта, Білім-жойылмайтын байлық.
Ерінбе оқып көруге
585:9+478=543 189×2+145=543


Шапшаң, есепте. №2
Есептеп дұрыстығын тексер.
265×3=795 711:9=79 69×7=483
792:4=168 835:5=167 179×5=895


Топтық жұмыс №5
Есептерді шығар.
Шағын автобуста-16 о, 4 есе артық
Жеңіл көлікте-? ?
Ш: 1) 16×4=64 (о.)
2) 16+64=80 (о)
Ж: барлығы 80 орын бар.

Ә) 7 бумада-35 қ.


9 бумада-?
Ш: 1) 35:7=5 (қ.)- 1 бумада
2) 9×5=45 (қ.) -9 бумада
Ж: 9 бумада 45 қойындәптер бар.

Б) 6 кәмпитке-54 теңге


9 кәмпитке-? тг
Ш: 1) 54:6=9 (к.)- 1 кәмпит
2) 9×9=81 (тг.) -9кәмпит
Ж: 9 кәмпитке 81 теңге төленді.


В) дәптер 9 тг-ден-6 д.
Қойындәптер- 55 тг-ден-1 д. ?
Ш: 1) 9×6=54 (тг)
2) 55×1=55 (тг)
3) 54+55=109 (тг)
Ж: барлық затқа 109 теңге төленді.


Ойлан, тап:

Ж: дұрыс жүретін сағат (В) нұсқасы

4


Тікбұрышты үшбұрыштардың ауданын есепте.



Өздік жұмыс
Амалдардың орындалу ретін анықта. Өрнектерді баған түрінде жаз және есепте.
1-нұсқа 2-нұсқа
432×2-346×2=172 1000-(385×2+29×4)=114
696:6+78×7=662 59×4:2+198=316
(125×3-60×3)+205=400 324:4+628:2=395
1 3 2
432×2-346×2=172

Өрнектердің мәнін табады.


Есептеп, дұрыстығын тексереді.


Есептерді шығарады.

Дұрыс жүретін сағатты табады.


Фигураның ауданын есептейді.


Өрнектер жазып, мәнін табады.



Дескриптор:
-өрнектердің мәнін табады- 1 ұ.


Дескриптор:
- өрнектердің мәнін есептейді-1 ұ.
-дұрыстығын тексереді-1 ұ.


Дескриптор:
-есептерді шығарады -1 ұ.


Дескриптор:
-уақытты анықтайды -1 ұ.


Дескриптор:
-тікбұрышты үшбұрыштың ауданын есептейді-2 ұ.
Дескриптор:
-өрнектерді баған түрінде жазып, мәнін табады-3 ұ.



презентация


Сабақты қорыту



Кері байланыс



Үйге тапсырма: 99-бет №6

Кері байланыс береді

ұпайларды есептейді.

Байланыс парағы


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет