Бөлім:
|
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Бақытова Әсия
|
Күні:
|
28.11.2022ж.
|
Сынып: 4 «ғ»
|
Қатысушылар саны:21
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Үш таңбалы сандарға бөлу алгоритмі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары:
|
4.1.2.11.үш таңбалы санға жазбаша және бөлу алгоритмін қолдану.
|
Сабақтың мақсаты:
|
• үш таңбалы санға жазбаша және бөлу алгоритмін түсінеді.
• үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін құрастырады.
• алған білімін санның әртүрлі бағытына ауыстыра алады.
|
Бағалау критерийі:
|
• бөлу алгоритмін түсінеді;
• үш таңбалы сандарға бөлуді түсінеді;
• үш таңбалы сандарды көбейтумен тексере алады;
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылар үшін (қысқартылған бағдарлама негізінде)
| |
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
білу, түсіну, қолдану.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/
уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
10 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу.
Оқушылар мәдени мұралардың қайда сақталғанын білу үшін оқулықтағы №1 тапсырманы орындаймыз және сол сөздің мағынасын түсіндіремін.
52 070∙12=624 840
53 080∙18=955 440
842 751:27=31 213
326∙23=7 498
4 025:23=175
Музей (от греч.μουσεῖον - Муза сарайы) – тарихи-ғылыми дерек ретіндегі ескерткіштерді, өнер туындыларын, мәдени құндылықтарды, т.б. мұраларды сақтап, жинақтап, ғылыми-танымдық қызмет атқаратын мекеме.
|
Мұғаліммен амандасу.
Дәптерлеріне күн жадын және сабақ тақырыбын жазады.
Оқушылар есептің жауабын өсу ретімен жазып, жасырын сөзді табады. (Музей).
|
Дескриптор:
-термин бойынша нақты анықтама береді.
|
Уикипедия материалдары
|
Сабақтың ортасы
25 минут
|
Үш таңбалы санға бөлу алгоритмін пайдаланып,есептеуді түсіндіремін.
Бірінші толымсыз бөлінгіш-451.
451-ді 213-ке бөлемін.
Ол үшін 4 жүздікті 2 жүздікке бөліп,2-ні аламын.
Тексеремін:213*2=426
Қалдықты табамын.
Ол бөлгіштен кіші:(25<213).
5 цифрын түсіремін.Екінші толымсыз бөлінгішті 213-ке бөлемін.Дәл солай пайымдаймын:
2 жүздікті 2 жүздікке бөліп,1-ді аламын.
Тексеремін:(...*1=...).
Қалдықты табамын.Ол бөлгіштен ...(...<213).
... цифрын түсіремін.Үшінші толымсыз бөлінгіш ... бөлемін.
... аламын.
Тексеремін:Қалдық нөлге тең.
Бөліндінің мәні ...-ге тең.
|