Бөлім: 2C Қозғалыс Педагогтің аты-жөні



Дата15.05.2024
өлшемі345.93 Kb.
#501193
ҚМЖ


Бөлім:

9.2C Қозғалыс

Педагогтің аты-жөні:

Жаумбаева Г.С.

Күні:




Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Бұлшық еттің жұмысы.
Демонстрация « Негізгі бұлшық еттердің жұмысын өзіндік бақылау, иық белдеуінің қол қозғалысындағы рөлі. Бұлшық ет қозғалысын реттеу»
Зертханалық жұмыс «Статикалық және динамикалық жұмыс кезіндегі бұлшық еттің қажуын зерттеу».

Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаты

9.1.6.1 - қол бұлшық еттерінің максималды жұмыс күшін және
күшке төзімділігін зерттеу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін:
Демонстрацияны біледі.

Сабақтың барысы:

Сабақ
кезеңі/Уақыты

Педагогтің
іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы Қызығушылық ты ояту.
7 мин.

(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

  2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады.
Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында
мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі.

ДК экраны

Жаңа сабаққа кіріспе

(Ұ) «Миға шабуыл»
әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыр у мақсатында ой қозғау
сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі
сұрақтар
және жаттығу түрлері
беріледі. Әр оқушы өз оймен
бөліседі. Жаттығу жасайды.

1.Негізгі бұлшық еттерге
қандай бұлшық еттер жатады? 2.Миокард дегеніміз не?
3. Құрылысы бойынша бұлшық еттер қаншаға бөлінеді?

Мақсаты:
Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды
дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы
артады. Сонымен қатар оқушыға
сабақтың өмірмен
байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын
анықтауға мүмкіндік береді.
«Диалог және қолдау

Қалыптасты рушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада
білдіріп, талқылауға
белсенділікпе н қатысқан оқушыға
«Жарайсың!» деген
мадақтау сөзімен
ынталандыру
.







Оқушылар сұрақтарға
жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау және дене жаттығулар ын жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен
таныстырад ы.




көрсету» тәсілі көрінеді.
Дұрыс
мағынада
жауап беруге бағыттау
мақсатында кейбір оқушыларға
ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға
жетелеуші сұрақтар қойылады.




Сабақтың ортасы Мағынаны ашу.
26 мин.

Оқулықтағы жаңа
сабақтың
мәтінін оқуға тапсырма
береді

Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.

Дескриптор: Жалпы - 3 балл Бұлшық
еттердің құрылысын сипаттайды.

Тақырып бойынша интернет көздерін
пайдаланып
видеоролик көреді.




Оқулықта берілген
тапсырманы орындатады

  1. Демонстрация

Құрал-жабдықтар: адам мүсіні, кестелер, қолды қимылдатудағы тық
белдеулерінің рөлін көрсететін фотолар немесе бейнематериалдар.



Жұмыс барысы: 1.Отырған күйі сол жақ жауырынның астыңғы
бұрышын табады.СОл қолды көлденең деңгейге дейінгі жаққа апарады. Жауырын жылжима?



  1. Қол қозғалысын жоғарғы тік орынға дейін апарады. Жауырын жылжима?




  1. Қолды сол жақ бұғанаға қойып, қимылды

Дискриптор:
Жалпы - 6 балл

  1. Кестені

дәптерге сызып толтырады.



  1. Демонстация ны орындайды.

ДК экраны 9-сынып оқулығы.
Жұмыс
дәптерлері










жалғастырады. Қандай
жағдайда бұғана жылжиды.









Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия
7 мин.

«Еркін микрофон» әдісі.
Мұғалім сабақты
қорытындыла у мақсатында оқушыларды ң сабаққа
деген
көзқарасын, рефлексиясы н тыңдайды.


Мақсаты:
Оқушы алған

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.

Мұғалім оқушыларды
«Жапондық бағалау» әдісі арқылы
бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін»,
«Толықтырам ын, басқа
көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар».
Сонымен
қатар 1-10 баллдық жүйе









білімін саралай білуге
дағдыланады.
Тиімділігі: Тақырып бойынша
оқушыларды ң пікірін
анықтайды. Жинақталған деректердің құнды
болуын
қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде
саралаудың
«Қорытынд ы» тәсілі
көрінеді.




бойынша оқушылардың сабаққа
қатысу
белсенділігі бойынша бағаланады.





Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет