Інформує ПФ
Борги – на контролі
ГОЛОВНИМ результатом діяльності управління Пенсійного фонду України в Новобузькому районі є забезпечення виконання плану власних доходів. На жаль, за 5 місяців 2013 року його виконано лише на 97%. При планових показниках 16298,2 тис. грн. надійшло коштів в. сумі 15796,5 тис. грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 90 тис. грн. або на 100,6% — це найнижчий відсоток зростання за останні 3 роки.
Управління Пенсійного фонду України в Новобузькому районі забезпечує збір єдиного внеску від нарахованого фонду оплати праці нарівні 98%. А чому не 100%? А тому, що на жаль, деякі керівники підприємств, які використовують працю найманих працівників, систематично порушують платіжну дисципліну, недобросовісно виконують свій солідарний обов'язок як перед суспільством, так і перед власним колективом. Через це працівники 6 підприємств району не зможуть зарахувати до свого страхового стажу періоди, за які не сплачено обов'язкові платежі до Пенсійного фонду.
Ще раз називаємо підприємства, які заборгували до Пенсійного фонду тисячі гривень, позбавляючи своїх працівників соціальних гарантій:
-
КП «Новобузький водоканал» — сума боргу 844,1 тис.грн., стаж не зараховується з жовтня 2006р. по жовтень 2012р. У квітні 2013 р. підприємство визнано банкрутом;
-
КП «Новобузьке» — сума боргу 205,0 тис.грн., стаж не зараховується з лютого 2011р. по лютий 2012р., на даний час підприємство припинило свою діяльність;
-
ДП «Новополтавський елеватор» — сума боргу 132,9 тис.грн., стаж не зараховується з лютого 2011р. по квітень 2011р. В липні 2012 р. підприємство визнано банкрутом і триває процедура ліквідації;
- КП «Житло та благоустрій» — сума боргу 114,9 тис.грн., стаж не зараховується з вересня 2012 р. по травень 2013р.;
-
TOB «Будівельна механізація» - сума боргу 9.3 тис.грн., стаж не зараховується з березня 2011р. по лютий 2012р., з березня 2012 р. підприємство припинило свою діяльність та не надає звіт про нарахування заробітної плати;
-
ДП «Новополтавський комбікормовий завод» — сума боргу 6,9 тис. грн., стаж не зараховується з березня 2011 р. по серпень 2011 р., на даний час підприємство припинило свою діяльність.
Ще одним із джерел наповнення пенсійного бюджету є надходження коштів від приватних підприємців-«спрощенців», які вже три роки зобов'язані сплачувати обов'язкові платежі до Пенсійного фонду України не менше мінімального страхового внеску. В нашому районі станом на 1 червня 2013 р. зареєстровано 665 фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, із них своєчасно та в повному обсязі сплачують єдиний внесок 545 осіб, а 120 — не сплачують внесок та мають заборгованість до Пенсійного фонду. В 29 підприємців борги складають від 5,0 тис. грн. до 10 тис. грн. І це без врахування фінансових санкцій та пені.
Відповідно до внесених змін Законом України від 18.09.2012 №5292 фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему - оподаткування (єдиний або фіксований податок), повинні сплачувати єдиний соціальний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
За І квартал 2013 р. єдиний внесок необхідно було сплатити до 20.04.2013 р. Станом на 15.06.2013 р. не сплатили єдиний внесок за І квартал понад 50 фізичних осіб-підприємців.
За II квартал 2013 р. термін сплати до 20.07.2013 р. Тому вже сьогодні ми звертаємось до фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему, оподаткування, з проханням вчасно сплатити єдиний внесок. Адже борги зростають не тільки по внесках, а ще й нараховуються фінансові санкції та пеня, за несвоєчасну сплату. Навіть за один день прострочення платежу нараховуються фінансова санкція в розмірі 10% своєчасно не сплаченого єдиного внеску та пеня в розмірі 0,1 % за кожний день затримки сплати.
Крім того, по платниках, які своєчасно не сплачують внески, формуються вимоги про сплату боргу та направляються до боржників. Для сплати вимоги у боржника є 10 робочих днів з дня її отримання. На 11 день вимога передається на виконання до відділення Державної виконавчої служби Новобузького РУЮ. Але чи Варто очікувати, коли державний виконавець постукає у двері? Адже дотримання українського законодавства є обов'язком для кожного громадянина нашої держави.
В питаннях погашення боргів та соціального захисту громадян органи Пенсійного фонду займають активну позицію і для їх вирішення співпрацюють з районною державною адміністрацією, районною радою, управлінням соціального захисту населення, податковою інспекцією, прокуратурою, судами, виконавчою службою. Але добробут теперішніх та соціальна захищеність Майбутніх пенсіонерів не залежать тільки від діяльності управлінь Пенсійного фонду, а, насамперед, від свідомості та виконання своїх обов'язків роботодавцями і усіма платниками внесків до Пенсійного фонду незалежно від форм власності та систем оподаткування.
Достарыңызбен бөлісу: |