«Ця дивовижна Африка»



Дата01.07.2016
өлшемі60 Kb.
#171630
түріУрок
Тема уроку: «Ця дивовижна Африка»

Мета:

  • Навчальна: узагальнити та закріпити знання учнів з теми «Африка». Систематизувати знання про особливості фізико-географічних умов материка. Акцентувати увагу на особливостях розвитку країн Африканського континенту.

  • Розвиваюча: продовжувати розвивати в учнів уміння працювати з додатковими джерелами та картами атласу,а також вміння застосовувати ці знання на практиці.

  • Виховна: сприяти розвитку пізнавального інтересу до географії,вихованню толерантності та колективізму.

Обладнання: фізична карта Африки (світу),додаткова література,атласи, кольорові олівці.

Основні поняття: «рельєф», «географічний об’єкт», «географічні координати».

Тип уроку: підсумково-узагальнюючий урок-гра.

Очікувані результати:

Після цього уроку учні зможуть:



  • Володіти основними відомостями про особливості фізико-географічного та політичного розвитку Африки.

  • Узагальнювати та систематизувати вивчений навчальний матеріал з теми.

  • Вміти знаходити географічні координати об’єктів та вільно орієнтуватися за картами атласу.

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності
Я хочу побувати в Африці!

Де сонце пекуче, як паприка.

Де пасуться зебри в піжамах,

Де пальми на березі океану.

Де тонуть в піску пустелі,

Де леви й жирафи веселі.

Моя загадкова Африко,

Поглянути на тебе хоч здалеку.

Давайте з вами підсумуємо отримані знання з теми «Африка». Згадавши визначні місця та унікальні об’єкти даного материка, здійснимо уявну подорож у загадковий та чарівний світ Африки!

ІІ. Організаційний момент.

На протязі декількох уроків ми вивчали материк Африку. Що в ньому дивовижного? Хто скаже? (Дивовижним є те, що це єдиний материк , що лежить в усіх 4-х півкулях: 0-меридіан ділить Африку на Східну і Західну, а екватор,що проходить майже посередині материка,ділить його на Північну і Південну частини). Правильно,але ми також вивчили і природу цього материка,його рельєф,внутрішні води і сьогодні ми разом з вами здійснимо подорож до цього континенту. Але щоб нам було цікавіше зараз я оберу 3-х капітанів кораблів,які і очолять три експедиції.

Поки команди займають свої місця і готуються до уявної подорожі, я оголошу правила нашої подорожі.

Правила роботи:
Дозволяється:


  • Активно брати участь в конкурсах;

  • Високо піднімати руку;

  • Голосно відповідати на запитання;

  • Ефективно працювати в команді;


Забороняється:

  • Самовільно вставати з місця;

  • Викрикувати;

  • Заважати командам-суперникам;

Всі погоджуються з правилами? (Так).Отже вони затверджені і за їх порушення з команди зніматимуться фішки. І ось вирушаємо,але спочатку жеребкування,для того щоб визначити, яка з команд почне першою. (номери знаходяться в конвертах,кожен капітан витягує конверт, в якому знаходиться номер по порядку.)

Задача кожної з експедицій полягає в тому, щоб якомога детальніше дослідити материк . Кожна з експедицій отримує завдання, що саме буде досліджувати. А в кінці нашої експедиції кожна із груп виступить із доповіддю про результати,що вдалося зробити і дізнатися.

Отже, кожен із капітанів призначає у себе в команді 2-х писарів, які й будуть готувати доповідь та зроблять свій виступ на засіданні географічного товариства.

А зараз до дошки запрошуються по 1-му представнику від кожної команди.


ІІІ. Конкурс на швидкість: «Знайти координати географічних об’єктів на карті».

Нагадаю: за паралелями визначається широта, її величина змінюється від 0 – 90 градусів і буває Пн. та Пд. Довгота визначається за меридіанами і змінюється від 0 – 180 градусів та буває Сх. і Зах.

Завдання виконуються на картках, які учасники витягують по черзі.


Завдання:


  1. Знайти координати крайньої західної точки материка м. Альмаді? (14 Пн.ш, 173 Зах.д. )

  2. Знайти координати крайньої східної точки материка м. Рас-Гафун? (12 Пн.ш., 52 Зах. д.)

  3. Знайти координати крайньої південної точки материка м. Голковий (Агульяс)? (35 Пд.ш 20 Сх.д)

Підводяться підсумки: хто мав найкращий час,той отримує переможні фішки,які приносять команді додаткові бали.

IV. «Вгадай маршрут».

Кожній із команд вручається шматок карти Африки, на якому стрілками вказано рух кожної експедиції. Ваше завдання співставити цей шматочок карти з тією, яка вміщена в атласі,потім показати на настінній карті ті об’єкти,які зустрінуться на шляху кожної експедиції.



І. – форми рельєфу:

  1. Капські гори;

  2. Драконові гори;

  3. Сх..-Африканське плоскогір’я;

  4. Ефіопське нагір’я;

  5. Плато Дарфур;

  6. Нагір’я Ах агар;

  7. Гори Атлас;

ІІ.– річки та озера:

  1. р.Оранжева;

  2. р.Замбезі;

  3. оз.Вікторія;

  4. р.Конго;

  5. оз.Сенегал;

  6. оз.Чад;

  7. р.Ніл;

ІІІ. – країни:

  1. ПАР;

  2. Танзанія;

  3. Сомалі;

  4. Судан;

  5. Єгипет;

  6. Алжир;

  7. Мавританія;

Поки учні виконують роздані завдання, до дошки виходять ще по одному гравцю з кожної команди(які ще на приймали участі). І проводиться конкурс «Альпініст».

V. «Альпініст».

На дошці намальовано три гори, по яких прокладено маршрут до вершини з п’ятьма зупинками. На кожній зупинці учасник сходження повинен відповісти на одне запитання і лише після того продовжити шлях до вершини. Якщо виникають ускладнення і немає правильної відповіді, то можна отримати допомогу від команди(своєї або ж суперника – бали зараховуються відповідно команді ,що дала правильну відповідь).

Запитання до учасника №1:


  1. Назвіть моря та океани,що омивають Африку?

  2. Яка найвища вершина гір Атлас? (г.Тубкаль)

  3. Який найбільший півострів має материк Африка? Покажіть його на карті.

  4. Найдовша річка в світі та на материку Африка? Покажіть її на карті. (р.Ніл).

  5. Висота вулкану Камерун? (4070м)

Запитання до учасника №2:

  1. Дослідники Африки? (Лівінгстон, Ковалевський, Генрі Стенлі)

  2. Води якої найбільшої затоки омивають береги Африки? Показати на карті.

  3. Знайти та показати накарті Драконові гори? Яка вершина найвища? (3482).

  4. Знайдіть на карті р.Конго.

  5. Яка висота вулкану Кіліманджаро? (5895)

Запитання до учасника №3:

  1. Яке озеро в Африці є найбільшим за площею? (Вікторія)

  2. Поясніть вислів «Африка неповторна,щодо своїх природних умов».

  3. Яка протока розділяє Африку і о.Мадагаскар? Покажіть її на карті.(Мозамбікська)

  4. Який канал сполучає Африку і Євразію? Покажіть його на карті. (Суецький).

  5. Висота гори Кенія? (5199).



в
1...

2.

3.

4.

5.
лк. Камерун (4070)

в
1.

2.

3

4

5
лк. Кіліманджаро (5895)

г
1

2

3

4

5
. Кенія (5199)

Після проведення цього конкурсу підводяться підсумки гри «Вгадай маршрут»,учні виходять до дошки і показують цей маршрут на карті, вказуючи на географічні об’єкти.



VI. Виступи учнів на засіданні «Географічного товариства»(завдання роздавалось на початку уроку). Заслуховуються доповіді представників від кожної експедиції. Узагальнюючий етап.

VIІ. Підсумки уроку. Підведення підсумків уроку, підраховується кількість «фішок», визначаються переможці. Виставлення оцінок учням.

VIІІ. Домашнє завдання. Повторення. «Цікавинки про материк».

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет